gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele bewonersbijeenkomst ‘t Zand over mogelijke sloop woningen

ec04c96f34f111c164d04930fad12637

Maandagavond vond in Papendrecht een informatieavond plaats voor bewoners van de vooroorlogse wijk ’t Zand. De avond was belegd door woningbouwvereniging Woonkracht10. Onderwerp was de voorgenomen renovatie van ongeveer 50 woningen en de mogelijke sloop van 33 woningen in de wijk.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Sloop
In de brief werd echter getwijfeld aan de haalbaarheid van renovatie voor sommige woningen. Enkele panden waren volgens de brief in zo’n slechte staat dat er nagedacht werd over de sloop van deze woningen. Het gaat om woningen aan de Merwedesingel, Het Plein, de Hoofdstraat en de Dijkstraat. Deze boodschap viel bij meerdere bewoners rauw op het dak. Zij verkeerden sinds die brief in onzekerheid over de toekomst van hun huis.

De bewonersbijeenkomst duurde maandag van 19:00 tot 21:40 uur. De collega’s van RTV Papendrecht waren door bewoners op de avond geattendeerd en aanwezig, maar na bezwaren van één van de bewoners tegen de aanwezigheid van de pers werd voor de aanvang van de avond besloten dat de pers moest vertrekken. Na afloop hebben enkele aanwezigen toch hun woord gedaan.

Emoties
Volgens een aantal van die aanwezigen ging het er emotioneel aan toe. Uit de opmerkingen van sommigen was een groot wantrouwen gebleken. “Het maakt toch niet uit wat je zegt”, riep iemand die voortijdig de zaal verliet. Anderen lieten na afloop weten dat ze in ieder geval blij waren dat de informatieavond in dit stadium al was georganiseerd.

Ramona van Ispelen, manager wonen bij Woonkracht 10, gaf na afloop aan dat er inderdaad emoties waren geweest en dat dit ook logisch was. “Er is goed naar elkaar geluisterd“, vond zij. Op de vraag wanneer er een definitief besluit over sloop zou vallen antwoordde zij dat dit in november zou gebeuren. Er komt volgens Woonkracht10 nog een tweede avondbijeenkomst voor bewoners en deze zullen ook worden uitgenodigd om in groepen mee te praten over het hele renovatie- of sloopplan.

Enkele bewoners bevestigden dat een renovatie van de vooroorlogse wijk hard nodig is. Sommige huizen zijn nauwelijks geïsoleerd en er zijn woningen bij die geen spouwmuur hebben. Ook zijn bij sommige woningen verzakkingen vastgesteld. Een van de bewoners: “Er wordt nu tenminste wat aan gedaan!”

Lees ook

collegepapendrecht

Papendrecht heeft weer compleet (tijdelijk) college met aanstelling twee wethouders

Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten zijn donderdagavond aangesteld als tijdelijke wethouders in de gemeente Papendrecht. Hiermee is het college voorlopig weer compleet, in afwachting op een definitieve invulling van de wethoudersposten.

IMG_9873

Van Pride Walk tot ‘huwelijk voor een dag’: Dordrecht viert diversiteit

Trouwen voor een dag, meelopen tijdens de kleurrijke Pride Walk of genieten van live muziek. Tijdens de Dordrecht Pride was er zaterdag van alles te beleven in de binnenstad. Bezoekers, zoals de 19-jarige Kiara, genieten zichtbaar: “Er zijn eigenlijk veel meer mensen dan je denkt die het fantastisch vinden hoe je bent.”

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

Website foto

Deze Dordtse polder is jarig: honderd jaar geleden ingedijkt

De Biesboschpolder in Dordrecht bestaat op 1 september precies honderd jaar. In al die jaren heeft het gebied meerdere functies gehad: van werkverschaffingsproject tot landbouwgrond en de laatste decennia steeds vaker als recreatief natuurgebied. Onder de rook van de wijk Sterrenburg genieten nu steeds meer natuurliefhebbers van er kunnen wandelen, fietsen of de hond uitlaten.