gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele bewonersbijeenkomst ‘t Zand over mogelijke sloop woningen

ec04c96f34f111c164d04930fad12637

Maandagavond vond in Papendrecht een informatieavond plaats voor bewoners van de vooroorlogse wijk ’t Zand. De avond was belegd door woningbouwvereniging Woonkracht10. Onderwerp was de voorgenomen renovatie van ongeveer 50 woningen en de mogelijke sloop van 33 woningen in de wijk.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Sloop
In de brief werd echter getwijfeld aan de haalbaarheid van renovatie voor sommige woningen. Enkele panden waren volgens de brief in zo’n slechte staat dat er nagedacht werd over de sloop van deze woningen. Het gaat om woningen aan de Merwedesingel, Het Plein, de Hoofdstraat en de Dijkstraat. Deze boodschap viel bij meerdere bewoners rauw op het dak. Zij verkeerden sinds die brief in onzekerheid over de toekomst van hun huis.

De bewonersbijeenkomst duurde maandag van 19:00 tot 21:40 uur. De collega’s van RTV Papendrecht waren door bewoners op de avond geattendeerd en aanwezig, maar na bezwaren van één van de bewoners tegen de aanwezigheid van de pers werd voor de aanvang van de avond besloten dat de pers moest vertrekken. Na afloop hebben enkele aanwezigen toch hun woord gedaan.

Emoties
Volgens een aantal van die aanwezigen ging het er emotioneel aan toe. Uit de opmerkingen van sommigen was een groot wantrouwen gebleken. “Het maakt toch niet uit wat je zegt”, riep iemand die voortijdig de zaal verliet. Anderen lieten na afloop weten dat ze in ieder geval blij waren dat de informatieavond in dit stadium al was georganiseerd.

Ramona van Ispelen, manager wonen bij Woonkracht 10, gaf na afloop aan dat er inderdaad emoties waren geweest en dat dit ook logisch was. “Er is goed naar elkaar geluisterd“, vond zij. Op de vraag wanneer er een definitief besluit over sloop zou vallen antwoordde zij dat dit in november zou gebeuren. Er komt volgens Woonkracht10 nog een tweede avondbijeenkomst voor bewoners en deze zullen ook worden uitgenodigd om in groepen mee te praten over het hele renovatie- of sloopplan.

Enkele bewoners bevestigden dat een renovatie van de vooroorlogse wijk hard nodig is. Sommige huizen zijn nauwelijks geïsoleerd en er zijn woningen bij die geen spouwmuur hebben. Ook zijn bij sommige woningen verzakkingen vastgesteld. Een van de bewoners: “Er wordt nu tenminste wat aan gedaan!”

Lees ook

treindordt

'Zorgwekkende situatie': politie pakt dronken ouders op die met baby in trein zitten

De politie heeft afgelopen weekend twee dronken ouders opgepakt in de trein. Zij hadden hun kindje van nog geen jaar oud bij zich, maar waren niet in staat om voor het kind te zorgen. Agenten spreken over een "zorgwekkende situatie".

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.