gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele bewonersbijeenkomst ‘t Zand over mogelijke sloop woningen

ec04c96f34f111c164d04930fad12637

Maandagavond vond in Papendrecht een informatieavond plaats voor bewoners van de vooroorlogse wijk ’t Zand. De avond was belegd door woningbouwvereniging Woonkracht10. Onderwerp was de voorgenomen renovatie van ongeveer 50 woningen en de mogelijke sloop van 33 woningen in de wijk.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Sloop
In de brief werd echter getwijfeld aan de haalbaarheid van renovatie voor sommige woningen. Enkele panden waren volgens de brief in zo’n slechte staat dat er nagedacht werd over de sloop van deze woningen. Het gaat om woningen aan de Merwedesingel, Het Plein, de Hoofdstraat en de Dijkstraat. Deze boodschap viel bij meerdere bewoners rauw op het dak. Zij verkeerden sinds die brief in onzekerheid over de toekomst van hun huis.

De bewonersbijeenkomst duurde maandag van 19:00 tot 21:40 uur. De collega’s van RTV Papendrecht waren door bewoners op de avond geattendeerd en aanwezig, maar na bezwaren van één van de bewoners tegen de aanwezigheid van de pers werd voor de aanvang van de avond besloten dat de pers moest vertrekken. Na afloop hebben enkele aanwezigen toch hun woord gedaan.

Emoties
Volgens een aantal van die aanwezigen ging het er emotioneel aan toe. Uit de opmerkingen van sommigen was een groot wantrouwen gebleken. “Het maakt toch niet uit wat je zegt”, riep iemand die voortijdig de zaal verliet. Anderen lieten na afloop weten dat ze in ieder geval blij waren dat de informatieavond in dit stadium al was georganiseerd.

Ramona van Ispelen, manager wonen bij Woonkracht 10, gaf na afloop aan dat er inderdaad emoties waren geweest en dat dit ook logisch was. “Er is goed naar elkaar geluisterd“, vond zij. Op de vraag wanneer er een definitief besluit over sloop zou vallen antwoordde zij dat dit in november zou gebeuren. Er komt volgens Woonkracht10 nog een tweede avondbijeenkomst voor bewoners en deze zullen ook worden uitgenodigd om in groepen mee te praten over het hele renovatie- of sloopplan.

Enkele bewoners bevestigden dat een renovatie van de vooroorlogse wijk hard nodig is. Sommige huizen zijn nauwelijks geïsoleerd en er zijn woningen bij die geen spouwmuur hebben. Ook zijn bij sommige woningen verzakkingen vastgesteld. Een van de bewoners: “Er wordt nu tenminste wat aan gedaan!”

Lees ook

scanauto stadsbeheer handhaving

Parkeercontroles compleet digitaal: geen bonnetje meer op je ruit

De gemeente Dordrecht stapt over op volledig digitale parkeercontroles. De gemeente noemt het een volgende stap in de modernisering van de parkeerhandhaving. Het digitaliseren zorgt ervoor dat de handhaving geen fysieke parkeercontroles meer hoeft te doen.

rijkswaterstaatstijnvanbreda

Bruggebouw van 400 ton geplaatst: 'Dit hebben we met elkaar voor elkaar gekregen'

Hoe krijg je een bruggebouw van zo’n 400 ton op een veilige manier bevestigd aan de Papendrechtsebrug? Een knap staaltje precisiewerk, dat centimeter voor centimeter is berekend en voorbereid. Dinsdag was het zover. Tot op het laatste moment was het voor werkvoorbereider Stijn van Breda een spannende gebeurtenis.

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

verhuizing bibliotheek AanZet oude vestiging

Massale hulp bij biebverhuizing: duizenden boeken extra geleend

Leden van bibliotheek AanZet helpen massaal mee met het verhuizen van boeken naar de nieuwe locatie van de vestiging in het centrum van Dordrecht. De huidige locatie aan de Groenmarkt wordt deze weken geleidelijk ingeruild voor het Dordthuis. Dordtenaren helpen bij die verhuizing door duizenden boeken extra te lenen.

IMG-20261010-WA0001 (1)

Dikke rookwolken door zeer grote brand in loods

Er woedde zaterdagochtend een grote brand in een loods in Papendrecht. Daarbij kwam veel zwarte rook vrij.

stichting buitenzinnig moet weg

Einde voor BuitenZinnig? ‘Ik moet er niet aan denken dat dit niet meer bestaat’

Waar ligt de toekomst van stichting BuitenZinnig? Per 1 januari staat de organisatie achter de dagbesteding en het vrijwilligerswerk aan de Zamenhoflaan in Dordrecht op straat. Het huidige pand wordt gesloopt voor nieuwbouw, maar een alternatieve locatie is er nog niet. “Elke nieuwe locatie wordt door de gemeente afgewezen.”