gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele bewonersbijeenkomst ‘t Zand over mogelijke sloop woningen

ec04c96f34f111c164d04930fad12637

Maandagavond vond in Papendrecht een informatieavond plaats voor bewoners van de vooroorlogse wijk ’t Zand. De avond was belegd door woningbouwvereniging Woonkracht10. Onderwerp was de voorgenomen renovatie van ongeveer 50 woningen en de mogelijke sloop van 33 woningen in de wijk.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Sloop
In de brief werd echter getwijfeld aan de haalbaarheid van renovatie voor sommige woningen. Enkele panden waren volgens de brief in zo’n slechte staat dat er nagedacht werd over de sloop van deze woningen. Het gaat om woningen aan de Merwedesingel, Het Plein, de Hoofdstraat en de Dijkstraat. Deze boodschap viel bij meerdere bewoners rauw op het dak. Zij verkeerden sinds die brief in onzekerheid over de toekomst van hun huis.

De bewonersbijeenkomst duurde maandag van 19:00 tot 21:40 uur. De collega’s van RTV Papendrecht waren door bewoners op de avond geattendeerd en aanwezig, maar na bezwaren van één van de bewoners tegen de aanwezigheid van de pers werd voor de aanvang van de avond besloten dat de pers moest vertrekken. Na afloop hebben enkele aanwezigen toch hun woord gedaan.

Emoties
Volgens een aantal van die aanwezigen ging het er emotioneel aan toe. Uit de opmerkingen van sommigen was een groot wantrouwen gebleken. “Het maakt toch niet uit wat je zegt”, riep iemand die voortijdig de zaal verliet. Anderen lieten na afloop weten dat ze in ieder geval blij waren dat de informatieavond in dit stadium al was georganiseerd.

Ramona van Ispelen, manager wonen bij Woonkracht 10, gaf na afloop aan dat er inderdaad emoties waren geweest en dat dit ook logisch was. “Er is goed naar elkaar geluisterd“, vond zij. Op de vraag wanneer er een definitief besluit over sloop zou vallen antwoordde zij dat dit in november zou gebeuren. Er komt volgens Woonkracht10 nog een tweede avondbijeenkomst voor bewoners en deze zullen ook worden uitgenodigd om in groepen mee te praten over het hele renovatie- of sloopplan.

Enkele bewoners bevestigden dat een renovatie van de vooroorlogse wijk hard nodig is. Sommige huizen zijn nauwelijks geïsoleerd en er zijn woningen bij die geen spouwmuur hebben. Ook zijn bij sommige woningen verzakkingen vastgesteld. Een van de bewoners: “Er wordt nu tenminste wat aan gedaan!”

Lees ook

Stier in greppel

Brandweer redt stier uit sloot

Aan de Peilkade in Papendrecht is woensdagochtend een stier uit een sloot gered. Het rund kwam om onbekende reden in de greppel terecht, maar bleef verder ongedeerd.

pompoen kapot Jan Schefe

Drama voor kweker Jan: zijn reuzenpompoen stort in

Drama voor pompoenkweker Jan. Zijn grote kanshebber voor het NK Pompoenkweken is ingestort. En dat na maanden lang bloed, zweet en tranen om de pompoen te verzorgen. Elke dag liters water sproeien, tenten bouwen en hopen dat hij groeit. “Gelukkig gebeurde het niet toen ik er op lag om hem te meten.”

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

IMG_9135

handhaving

Van enkele boa’s tot groot team met bodycams: verschillen per gemeente groot

Minder zichtbaarheid op straat, meldingen die langer blijven liggen of andere prioriteiten stellen. Diverse gemeenten in onze streek hebben te weinig boa’s om al het gewenste werk uit te voeren. Dat blijkt uit een rondgang van de streekomroepen en Rijnmond. Andere gemeenten geven juist aan voldoende handhavers te hebben. Ook als het gaat om bescherming van de boa’s worden er door gemeenten verschillende keuzes gemaakt.

Still website VERSIE3

Toch op het station erachter komen dat er geen trein rijdt: 'Mijn eigen schuld!'

Stilte op station Dordrecht woensdagochtend tijdens de landelijke ov-staking. Geen enkele trein rijdt en dus zijn er lege perrons. Waar de een extra vroeg zijn bed is uitgekomen, komt de ander er pas op het station achter.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.