gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Emotionele bewonersbijeenkomst ‘t Zand over mogelijke sloop woningen

ec04c96f34f111c164d04930fad12637

Maandagavond vond in Papendrecht een informatieavond plaats voor bewoners van de vooroorlogse wijk ’t Zand. De avond was belegd door woningbouwvereniging Woonkracht10. Onderwerp was de voorgenomen renovatie van ongeveer 50 woningen en de mogelijke sloop van 33 woningen in de wijk.

Redactie Streekomroep | Hans Hulswit |  | Aangepast op
Sloop
In de brief werd echter getwijfeld aan de haalbaarheid van renovatie voor sommige woningen. Enkele panden waren volgens de brief in zo’n slechte staat dat er nagedacht werd over de sloop van deze woningen. Het gaat om woningen aan de Merwedesingel, Het Plein, de Hoofdstraat en de Dijkstraat. Deze boodschap viel bij meerdere bewoners rauw op het dak. Zij verkeerden sinds die brief in onzekerheid over de toekomst van hun huis.

De bewonersbijeenkomst duurde maandag van 19:00 tot 21:40 uur. De collega’s van RTV Papendrecht waren door bewoners op de avond geattendeerd en aanwezig, maar na bezwaren van één van de bewoners tegen de aanwezigheid van de pers werd voor de aanvang van de avond besloten dat de pers moest vertrekken. Na afloop hebben enkele aanwezigen toch hun woord gedaan.

Emoties
Volgens een aantal van die aanwezigen ging het er emotioneel aan toe. Uit de opmerkingen van sommigen was een groot wantrouwen gebleken. “Het maakt toch niet uit wat je zegt”, riep iemand die voortijdig de zaal verliet. Anderen lieten na afloop weten dat ze in ieder geval blij waren dat de informatieavond in dit stadium al was georganiseerd.

Ramona van Ispelen, manager wonen bij Woonkracht 10, gaf na afloop aan dat er inderdaad emoties waren geweest en dat dit ook logisch was. “Er is goed naar elkaar geluisterd“, vond zij. Op de vraag wanneer er een definitief besluit over sloop zou vallen antwoordde zij dat dit in november zou gebeuren. Er komt volgens Woonkracht10 nog een tweede avondbijeenkomst voor bewoners en deze zullen ook worden uitgenodigd om in groepen mee te praten over het hele renovatie- of sloopplan.

Enkele bewoners bevestigden dat een renovatie van de vooroorlogse wijk hard nodig is. Sommige huizen zijn nauwelijks geïsoleerd en er zijn woningen bij die geen spouwmuur hebben. Ook zijn bij sommige woningen verzakkingen vastgesteld. Een van de bewoners: “Er wordt nu tenminste wat aan gedaan!”

Lees ook

stadskantoor

Sociale Dienst Drechtsteden verhuist naar tijdelijke plek

De Sociale Dienst Drechtsteden gaat verhuizen. Vanaf 17 augustus zit de sociale dienst tijdelijk in het Dordtse Stadskantoor aan de Spuiboulevard 300. Het SamenWerkplein verhuist mee.

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.