gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geschreeuw en geweld bij woningoverval: 'Je hoorde dat er paniek was'

3bec339ab8e70f01c9f17c9518d5f7bf.jpg

Een doodstille straat in Hardinxveld-Giessendam werd dinsdag het decor van een gewelddadige woningoverval. Nep-postbezorgers mishandelen en bedreigen een vrouw en gaan er met een nog onbekende buit vandoor. "Dit maak je niet elke dag mee", zeggen verbaasde buurtbewoners.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een bewoner van de Leeuwerik, de straat waar de overval gebeurde, ziet rond kwart voor elf twee jongens bij de voordeur staan. Hij vermoedt dat het gaat om twintigers. "Ze stonden er met een pakketje, net nadat de postbode door de straat was gekomen. Eén van de twee hield zijn gezicht constant bedekt", merkt hij op.

Achtervolging
Even later horen andere bewoners geschreeuw uit de woning. "Ik hoorde die vrouw gillen, je hoorde dat er paniek was", zegt een man die aan het klussen is. "Toen zag ik een jongen naar buiten rennen en ben ik achter hem aan gegaan."

De als PostNL-bezorger verkleedde man is hem te snel af en sprint naar een parkeerplaatsje aan de Tureluur, enkele tientallen meters van de overvallen woning vandaan. Daar stapt hij in een witte bestelbus die snel wegrijdt. Een bewoner van de Tureluur weet 'vrijwel zeker' dat het om een witte Mercedes-bus gaat die er al rond halftien stond, ruim een uur en een kwartier voor de overval.

Buurt vermoedt gerichte actie
De buurt vermoedt dat het slachtoffer gericht is uitgekozen. De 41-jarige bewoonster zou gescheiden zijn en kinderen hebben. "Ze heeft weleens gezelschap", zegt iemand uit de straat. Een andere Hardinxvelder ziet regelmatig 'veel auto's met buitenlandse kentekens' voor of vlakbij het huis parkeren.

Na de overval deed de politie uitgebreid buurtonderzoek. Ook kwam de Forensische Opsporing ter plekke voor onderzoek in en om de woning. Het inhoudsloze pakketje, waarmee de 'bezorgers' aanbelden, lag nog urenlang voor de voordeur.

De politie kon dinsdagmiddag geen antwoord geven op vragen over de buit en aanleiding van de overval. Er is nog niemand aangehouden.

Lees meer over:

|

Lees ook

2604255001.jpg

112-nieuws: auto slaat over de kop net na tunnel, veel rook bij brand

Op de A15 bij Alblasserdam is zaterdagmiddag een auto over de kop geslagen. In hetzelfde dorp was vlak daarna brand, waarbij veel rook vrijkwam. Dat was goed te zien vanaf de A15, waar het verkeer enige tijd muurvast stond door het ongeluk.

koningsconcert.png

Zondag op TV Dordrecht: Koningsconcert 2024

Als je niet in de gelegenheid bent om naar Oranje Live te komen, maar wel al een beetje in de sfeer wil komen van Koningsdag 2026, kun je deze zondag op TV Dordrecht kijken naar het Koningsconcert uit 2024.

84e52b4a-22f4-40ee-8552-260a6fc4bf8c.JPG

IJsclub organiseert bobsleekampioenschap op zand en stro: 'We wilden wat anders'

Wat doe je als ijsclub als er geen ijs ligt? Bij ijsclub De Giessen in Giessenburg weten ze daar wel raad mee. In aanloop naar Koningsdag organiseren zij zaterdagmiddag een bobsleekampioenschap voor hun dorpsgenoten. Deze wedstrijd is alleen niet op ijs, maar op zand en tussen strobalen én met omgebouwde skelters.

lintjespapendrecht2.JPG

LINTJESREGEN

Van echtparen tot wethouder: deze streekgenoten zijn onderscheiden

Bijna negentig mensen in de streek zijn vrijdag koninklijk onderscheiden tijdens de traditionele lintjesregen. Het gaat om personen die zich langdurig hebben ingezet voor de samenleving, bijvoorbeeld als vrijwilliger bij een (sport)vereniging, kerk of stichting.

yv2026424NKS06090.jpg

Toptien is leuk, maar FC Dordrecht baalt flink van missen play-offs

FC Dordrecht eindigt voor het derde seizoen op rij in het linkerrijtje, maar kan er weinig plezier aan beleven. “We zijn heel het seizoen bezig geweest om de play-offs te halen en dat is helaas niet gelukt”, vat aanvoerder Sem Valk samen.

yv202642493A05796.jpg

FC Dordrecht verliest duister duel, maar eindigt in het linkerrijtje

FC Dordrecht heeft geen resultaat overgehouden aan de laatste speelronde. In een duel vol haperende stadionlampen tegen Willem II trok de ploeg van Dirk Kuijt aan het kortste eind: 1-2.