gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gevolgen van tweede stroomstoring in regio: 'Ik kan mijn klanten niet helpen'

b34d61ff3a84e1c3046c4be5ae5aa0a6

Geen wekker, geen koffie kunnen zetten, de stroomstoring van dinsdag lijkt vooral kleine ongemakken veroorzaakt te hebben. Een enkeling ervaart grotere problemen, zoals in Zwijndrecht waar een fietsenmaker zijn klanten niet kon helpen.

Redactie Streekomroep | Ylva Verbeek |  | Aangepast op
"Ik wil graag voor de klanten open blijven, maar zo kan ik ze niet verder helpen", vertelt Khalil Karimi. Door de tijdelijke stroomuitval is er binnen zijn winkel een groot probleem ontstaan. Waar anderen inmiddels wel weer elektriciteit hebben, werkt bij hem niets. "Dit kost mij geld."

Inwoners van Zwijndrecht kunnen erover meepraten. Een man kiest ervoor om maar te gaan vissen. "Het is niet de eerste keer. Ik kon geen koffie zetten, geen sinaasappel persen. Het is irritant dat je alles opnieuw in moet stellen. Alles gaat digitaal tegenwoordig en is ontregeld."

Onderzoek

De tweede stroomstoring in korte tijd trof zo'n 84 duizend huishoudens. Na zo'n twintig minuten was de storing verholpen. De oorzaak van deze storing was dinsdag al bekend: een storing bij een verdeelstation voor hoogspanning. Meer informatie is er nog niet. Netwerkbeheerder Stedin zit middenin het onderzoek.

"Dat kan zeker nog enkele dagen duren. We onderzoeken dit in samenwerking met Tenet, hoogspanning is hun expertiseveld", aldus Thom Hofstede van Stedin. Naast het vinden van de oorzaak, is het belangrijk om te achterhalen of het toeval is dat de twee stroomstoringen in een korte tijd plaatsvinden. Daar kan de woordvoerder nog geen antwoord op geven.

De bewoners van Zwijndrecht blijven er nuchter onder. "Misschien gebeurt het in de toekomst vaker, ook vanwege de zonnepanelen. Maar ik denk dat het allemaal wel mee valt", zegt de passant. De visser pakt er zijn hengel maar weer bij. "Als het weer gebeurt, maken we wel een vuurtje in de woonkamer."

Lees meer over:

Lees ook

De Plucheplakkers

Na zomer vol veranderingen gaat podcast over FC Dordrecht verder

Er gebeurde deze zomer al een hoop bij FC Dordrecht. Te veel om in veertig minuten samen te vatten, maar de podcastmakers van De Plucheplakkers wagen in de eerste aflevering van het nieuwe seizoen een dappere poging.

Schermafdruk op 2026-08-13 12-21-57

Sluis twee dagen dicht vanwege droogte

Door de toenemende droogte is Schutsluis Kolffgemaal in Hardinxveld-Giessendam twee dagen gestremd. Waterschap Rivierenland sluit de sluis deze donderdag en vrijdag om water te besparen.

fotopersburobusinkinvallen

Zes verdachten in groot drugsonderzoek blijven langer vastzitten

De zes verdachten die vorige week werden aangehouden na meerdere invallen in Dordrecht en Zwijndrecht, blijven langer vastzitten. Zij zijn afgelopen vrijdag voorgeleid en de rechter-commissaris heeft besloten dat hun voorarrest met veertien dagen wordt verlengd, meldt het Openbaar Ministerie.

parkerencontantloos

Parkeren bij ziekenhuis kan niet meer contant worden betaald

Wie regelmatig met de auto naar het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht gaat, moet er rekening mee houden dat er binnenkort niet meer contant kan worden betaald voor het parkeren. De eigenaar van het parkeerterrein, de gemeente Dordrecht, heeft dit besloten.

businkautobrandzwi

Auto brandt uit bij kerk

Een auto is in de nacht van zondag op maandag uitgebrand in Zwijndrecht. De wagen stond op een parkeerplaats bij de kerk Develhof, aan de Laan van Nederhoven.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.