Dordrecht, Netherlands

'Horecaondernemer van het jaar' neemt failliet restaurant over

Bjorn van Dijl Rijnmond
De Willaerts Group heeft al zes horecagelegenheden in de Drechtsteden, maar daar komt nu ook een restaurant in Berkel en Rodenrijs bij. Eigenaar Bjorn van Dijl uit Alblasserdam gaat een frisse, nieuwe start maken met het eerder failliet verklaarde restaurant Pasto.
Rijnmond | Redactie Streekomroep | 7 februari 2026 12:00 | Aangepast op 6 februari 2026 17:17
“We zetten voet aan land in Lansingerland”, zegt de Alblasserdammer hierover tegen Rijnmond. “Berkel en Rodenrijs is een beetje te vergelijken met de Drechtsteden”, vervolgt Van Dijl enthousiast. “Er wordt veel gebouwd, het heeft een jong en gemêleerd publiek en het zit aan de bovenkant van de markt.”

Van Dijl werd eind 2025 nog werd uitgeroepen tot horecaondernemer van het jaar. De Willaerts Group heeft al zes horecagelegenheden in Alblasserdam, Papendrecht en Hendrik-Ido-Ambacht. Onder meer Le Barrage, Il Mercato, KITA en Noordkade behoren tot het bedrijf.

De jury roemde hem destijds als 'een man zonder poeha die groot durft te denken en heel goed weet wat hij wil'. “Ik probeer over mijn eigen schaduw heen te stappen, naar de toekomst te kijken en ik durf ook te investeren in projecten die de meeste mensen te spannend vinden. Het is fijn dat dat gezien wordt”, zei hij toen tegen deze streekomroep.

'Mooie kans'
Hij noemt Pasto een mooie kans. De Willaerts Group was niet de enige geïnteresseerde, maar kon uiteindelijk bij de curator de beslissende slag slaan. “De aanleiding is uiteraard heel sneu. De mensen zijn kapot van het faillissement en dat begrijp ik”, realiseert Van Dijl zich. “We hebben ze aangeboden om betrokken te blijven. Daar willen ze nog even over nadenken.”

Opfrisbeurt
Van Dijl houdt voorlopig vast aan de naam Pasto. “Het concept, het meubilair en de marketing krijgen een opfrisbeurt. En van Italiaans willen we iets meer naar mediterraans opschuiven. Maar gelukkig blijft al het personeel aan boord. We gaan volle bak aan de slag.”

Restaurant Pasto in Berkel en Rodenrijs ging vorige week failliet met restaurant Markt 1 in Heenvliet en de holding van de eigenaren. Voor Markt 1 heeft de Willaerts Group geen belangstelling.

Meest gelezen

Verkoop clubtopscorer FC Dordrecht levert opnieuw recordbedrag op

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 3 feb 2026 11:30

Lees ook

‘De Dort’ hangt eindelijk op de plek waar het begon

Een uniek schilderij is na 200 jaar terug in de stad dat het voorstelt. ‘Dort or Dordrecht: The Dort...

'Ouwe Jonges' opmerkelijk tam

Wie weer rekent op heftige discussie tot laaiende ruzie in Ouwe Jonges Krentebrood komt dit keer bed...

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...