gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Internetsensatie Chatmo uit Papendrecht met Wesley Sneijder naar bijzonder WK

f339da8bea4acfbf6cebd430939568b5

Mohamed Rashid, beter bekend als Chatmo, vertegenwoordigt begin volgend jaar Nederland tijdens het wereldkampioenschap van de Kings League in Brazilië. De Papendrechtse online-ster reist samen met voormalig topvoetballer Wesley Sneijder af naar São Paulo om het Nederlandse team aan te voeren in deze spectaculaire, social-first voetbalcompetitie.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De Kings League, opgericht door oud-Barcelona-speler Gerard Piqué, is een alternatieve 7-tegen-7 voetbalvorm waarin sport, entertainment en social media samenkomen. De wedstrijden duren twee keer twintig minuten en kennen unieke regels: bij de aftrap sprinten alle spelers vanaf hun eigen doellijn naar voren en coaches mogen gebruikmaken van een ‘gouden kaart’, die bijvoorbeeld een dubbele goal of penalty kan opleveren.

“Het is geen traditioneel voetbal”, vertelt Chatmo. “Er zit van alles in: entertainment, interactie met het publiek en creatieve twists. Als captain ga ik alles streamen en vastleggen, zodat iedereen in Nederland het avontuur kan volgen.”

Team Nederland met Chatmo en Sneijder
De Nederlandse selectie wordt gecoördineerd door het social-first bureau We Are Era, dat de officiële licentie voor deelname heeft verkregen. Naast Chatmo is voetbalicoon en record-international Wesley Sneijder betrokken als coach en mentor. Samen zullen zij een team van dertien spelers aanvoeren tijdens het World Cup of Nations, dat van 3 tot en met 17 januari 2026 plaatsvindt in São Paulo.

“Dat ik als jongen uit Papendrecht nu samen met Wesley Sneijder Nederland mag vertegenwoordigen op een WK, is ongelofelijk”, zegt Rashid. “In 2010 en 2014 zat ik nog voor de tv het WK van Sneijder te kijken en nu mag ik er zelf één met hem bijwonen. Ik wil het liefst met die WK-beker terugkomen.”

Van straatinterviews tot wereldpodium
Chatmo (24) groeide de afgelopen jaren uit tot een van de bekendste online creators van Nederland. Met zijn straatinterviews, gamevideo’s en livestreams op platforms als YouTube, Twitch en TikTok bereikte hij meer dan een miljoen volgers. Zijn spontane stijl en optimistische boodschap inspireren veel jongeren om zelf te gaan creëren.

De Papendrechter zal tijdens het WK niet zelf vast op het veld staan, maar zich richten op contentcreatie rondom het team. “Ik ben de streamer”, zegt hij lachend. “Ik leg alles vast: van trainingen tot ontmoetingen met supersterren. Zo kan iedereen thuis meegenieten van het avontuur.”

Nieuwe vorm van sport en community
Volgens We Are Era Nederland is de Kings League meer dan een voetbalcompetitie: het is een nieuw format dat sport, online cultuur en community-economie samenbrengt. Wereldwijd doen onder meer legendes als Neymar Jr., Sergio Agüero en Iker Casillas mee met hun nationale teams.

Managing Director Ruben Stuurman noemt het een zeldzame kans om sportmarketing opnieuw uit te vinden, precies op het kruispunt van sport, entertainment en community. Naast spelers zoekt het bureau momenteel ook sponsoren die zich aan Team Nederland willen verbinden.

Avontuur met een Papendrechts randje
Voor Chatmo is het WK in Brazilië een nieuwe mijlpaal in een snelgroeiende carrière. “Ik blijf gewoon die jongen uit Papendrecht”, zegt hij bescheiden. “Maar ik ga er alles aan doen om Nederland trots te maken — op én naast het veld.”

De World Cup of Nations van de Kings League begint op 17 januari 2026 in São Paulo. Chatmo deelt zijn reis en alle behind-the-scenes beelden via zijn eigen socialmediakanalen.

Bekijk ook de reportage over Chatmo's aanstaande avontuur op ons YouTube-kanaal.

Lees ook

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

WhatsApp Image 2026-10-09 at 10.02.28

Jamai van den Herik opnieuw naar WK darts: ‘Kwamen best wat emoties uit’

Jamai van den Herik gaat opnieuw naar het WK darts. In een weekend met goede resultaten, maar vooral een spannende ontknoping kwalificeerde de Alblasserdammer zich voor de jaarlijkse heilige graal in de dartsport. “Ik plofte in bed en werd er emotioneel van.”

Foto artikel

Een woonproject voor senioren om op elkaar te letten: 'Minder eenzaamheid en betere gezondheid'

De bouw van seniorencomplex De Hofjes is van start gegaan in Hendrik-Ido-Ambacht. Het appartementencomplex krijgt gezamenlijke ruimtes, om het zelfstandig wonen voor ouderen aangenamer te maken. “Ik vind het geruststellend dat ik straks ergens woon waar anderen een beetje op mij letten. Zeker omdat ik in mijn eentje woon”, zegt een van de toekomstige buurtbewoners.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.