gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jochem Wiersma wint met TeamNL zilver op EK Cross in Antalya

3e6dddb6c0800df2f0bad3d7d8b28641

Jochem Wiersma, atleet van atletiekvereniging Passaat uit Sliedrecht, heeft op zondag 8 december zijn internationale debuut gemaakt op het Europees Kampioenschap Cross in Antalya, Turkije.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De 18-jarige atleet leverde een indrukwekkende prestatie en hielp het Nederlandse team onder 20 jaar aan een zilveren medaille. In een zwaar en sterk internationaal veld wist Wiersma zich goed te positioneren.

Hoewel de wedstrijd pittig was, liet de jonge Sliedrechter zijn veerkracht zien door op het laatste stuk van de race verschillende atleten in te halen. Uiteindelijk eindigde hij op de 68ste plaats van de 95 deelnemers, een solide prestatie voor zijn eerste grote internationale toernooi.

TeamNL behaalt zilver en goud
Het Nederlands viertal, waarvan Wiersma deel uitmaakte, behaalde de zilveren medaille in het teamklassement. Naast Wiersma landden zijn teamgenoten Nathan Houwaard en Juan Zijderlaan op respectievelijk de 11de en 8ste plaats. De grote overwinning kwam van Niels Laros, die in zijn categorie de gouden medaille wist te veroveren, waardoor hij de winst mee terug naar Nederland nam.

Het jaar 2024 is voor Jochem Wiersma tot nu toe een groot succes. Eerder dit jaar veroverde hij zowel goud als zilver op de Nederlandse Kampioenschappen Atletiek, zowel op de cross als de 3000 meter indoor. Zijn prestaties op het EK Cross, samen met de ervaring die hij opdeed, versterken zijn basis voor de toekomst en geven hem veel vertrouwen voor de komende uitdagingen.

Vorige week maakte RTV Dordrecht een reportage over de laatste trainingen van Jochem Wiersma, ter voorbereiding op de Cross 2024. Bekijk die hier.

Lees ook

FOTO BIJ PERSBERICHT BOOMSPIEGELS

Buren maken samen hun straat groener: ‘Ik ben het liefst de hele dag buiten’

Meer bloemen, bijen en vlinders in de straat? Inwoners van Papendrecht kunnen een boomspiegel, het stukje grond dat om een boom heen staat, adopteren. Marinka uit de Paltrokmolen en haar buren adopteerden samen al veertien van zulke boomspiegels in de buurt.

parkafgezet

Park op slot na ontsnapping Schotse hooglanders

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is tijdelijk niet toegankelijk. De gemeente heeft deze maatregel genomen na de ontsnapping van twee Schotse hooglanders eerder deze week. De dieren belandden daarbij op de N3.

bureaurijnmondoverval

Overvaller juwelier na ruim een jaar nog niet gepakt, beelden in Opsporing Verzocht

De politie is nog altijd op zoek naar de man die in april vorig jaar een juwelier in Sliedrecht heeft overvallen. Beelden van de overval zijn maandagavond getoond in het tv-programma Opsporing Verzocht.

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

Tractorpulling foto artikel

Marien gaat voor goud met zijn groene racemonster: ‘We zijn beter dan ooit’

Al bijna twintig jaar vallen de monden open in Molenaarsgraaf als de Simply Green voorbijkomt. De tractor behoort tot de top van de motorsport tractorpulling in binnen- en buitenland. Mede-eigenaar Marien den Besten steekt vele uren in het voertuig en is nog lang niet uitgesleuteld: "Proberen steeds verder te gaan in de techniek is de sleutel naar succes."

foto

Scholieren geven afsnijden fietspad bij pont toe: ‘Dan hoef ik niet te wachten’

Creatieve scholieren op de Kerkeplaat in Dordrecht, waar zij de rijbaan in plaats van het fietspad gebruiken om een stoplicht te omzeilen. De politie is er niet blij mee, maar schoolgangers geven het afsnijden lachend toe. “Die boete? Gewoon snel wegfietsen en dan komt het wel goed, hoor.”