gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

f9195e98811f6feb08cae2c1b9837b2a

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht gesloopt. Reden hiervoor is het teruglopen van de wekelijkse kerkgang en de oplopende kosten om het gebouw open te houden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
In de streek moeten twee kerkgebouwen worden gesloten, besloot het bestuur van katholiek Drechtsteden een jaar geleden. Het gaat hierbij om een kerkgebouw in Zwijndrecht of Hendrik-Ido-Ambacht en één in Papendrecht of Sliedrecht. De Onbevlekte Ontvangenis van Maria-kerk in Papendrecht trekt in dit geval dus aan het kortste eind.


Het gebouw aan de Seringenstraat is groter dan die in Sliedrecht en heeft daardoor hogere kosten, vandaar dat deze wordt gesloopt. In de winter van 2022 en 2023 moest de kerk ook tijdelijk dicht vanwege de enorme kosten. Doorstoken kostte de kerk toen 150.000 euro. Voor de kerkgangers zit er niks anders op dan voor de missen naar Sliedrecht of Dordrecht te reizen.

Over ongeveer drie jaar wordt besloten of het gebouw in Zwijndrecht, of die Hendrik-Ido-Ambacht gesloopt wordt. De sluiting daarvan vindt plaats in 2030.

Lees meer over:

| |

Lees ook

aszmeldingbrand

Kortsluiting in ziekenhuis, zorg gaat door

Een kortsluiting in een transformatorruimte in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft donderdagochtend voor rookontwikkeling gezorgd. Ook viel de stroom korte tijd uit, meldt een woordvoerder van het ziekenhuis.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

supermartk dicht

Explosie in supermarkt, vrouw en honden gered bij brand

Op de Ringdijk in Ridderkerk is in de nacht van woensdag op donderdag brand geweest in een supermarkt. De brand veroorzaakte veel rook en daardoor ontstond er een explosie. De woning naast de supermarkt is hierdoor zwaar beschadigd. De supermarkt is donderdag gesloten.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

PSX_20261007_140234

Auto in vlammen op bij winkelcentrum, bluswagen kan parkeerdek niet op

Op het parkeerdek van winkelcentrum Sterrenburg in Dordrecht is woensdag een auto in vlammen opgegaan. De brandweer had veel moeite om de auto te bereiken, want de bluswagen kon het parkeerdek niet op.

fotoartikelwinkelsluiting

Coalitie houdt vast aan zondagse openingstijden: winkels blijven dicht tot de middag

Winkels in Dordrecht mogen voorlopig niet eerder open op zondagochtend. Tijdens een debat in de gemeenteraad lag deze week een voorstel op tafel om winkels vanaf 10.00 uur de mogelijkheid te geven open te gaan. Die situatie blijft voorlopig ongewijzigd: de coalitiepartijen houden vast aan de afspraken uit het coalitieakkoord.