gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

f9195e98811f6feb08cae2c1b9837b2a

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht gesloopt. Reden hiervoor is het teruglopen van de wekelijkse kerkgang en de oplopende kosten om het gebouw open te houden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
In de streek moeten twee kerkgebouwen worden gesloten, besloot het bestuur van katholiek Drechtsteden een jaar geleden. Het gaat hierbij om een kerkgebouw in Zwijndrecht of Hendrik-Ido-Ambacht en één in Papendrecht of Sliedrecht. De Onbevlekte Ontvangenis van Maria-kerk in Papendrecht trekt in dit geval dus aan het kortste eind.


Het gebouw aan de Seringenstraat is groter dan die in Sliedrecht en heeft daardoor hogere kosten, vandaar dat deze wordt gesloopt. In de winter van 2022 en 2023 moest de kerk ook tijdelijk dicht vanwege de enorme kosten. Doorstoken kostte de kerk toen 150.000 euro. Voor de kerkgangers zit er niks anders op dan voor de missen naar Sliedrecht of Dordrecht te reizen.

Over ongeveer drie jaar wordt besloten of het gebouw in Zwijndrecht, of die Hendrik-Ido-Ambacht gesloopt wordt. De sluiting daarvan vindt plaats in 2030.

Lees meer over:

| |

Lees ook

thumb website

Reparatie Bethelkerk in volle gang: nieuwe fundering moet verzakking tegengaan

Er wordt hard gewerkt aan de fundering van de Bethelkerk in Zwijndrecht. Door middel van speciale heipalen kan verdere verzakking van de kerk worden voorkomen. Ondanks dat de scheuren er niet door verdwijnen, zorgt het er wel voor dat het niet van kwaad tot erger gaat met de kerk.

Heel holland bakt ASz

Genieten zónder gluten: ziekenhuis organiseert bakwedstrijd voor kinderen met ziekte

Een glutenvrije editie van Heel Holland Bakt, die werd deze week georganiseerd in het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht. Deze versie was speciaal voor patiënten die lijden aan coeliakie, een chronische auto-immuunziekte waardoor zij geen gluten mogen eten. Maar nu was daar even niets van te merken.

thumbjeeeeeeeee

Drukte in de stad, waar iedereen geniet van Dordt in Stoom: ‘Zeer nostalgisch’

Het is warm en druk in de binnenstad, maar tienduizenden mensen genieten zaterdag met volle teugen van Dordt in Stoom. Waar de ene bezoeker meermaals heen en weer gaat met de stoomtrein, vergaapt de ander zich aan alle stoommachines of decennia oude bussen. “Wat je ruikt, wat je ziet: het zijn echt herinneringen.”

1c6934ab-a425-3d31-a5d7-28d0fed087ba

Darmbacterie in drinkwater gevonden, kookadvies voor drie gemeenten

Bewoners van Dordrecht, Zwijndrecht en Hendrik-Ido-Ambacht moeten de komende drie dagen hun water koken voor gebruik. Dat adviseert drinkwaterbedrijf Evides vrijdagavond.

PSX_20260615_133225

Slachtoffer van 'steekpartij' op opvangboot blijkt zichzelf verwond te hebben

De 32-jarige man die maandag zwaargewond raakte bij de steekpartij op de opvangboot voor vluchtelingen in Hendrik-Ido-Ambacht heeft dat zelf gedaan. Dat meldt de politie. Na grondig onderzoek zou zijn gebleken dat de man zichzelf heeft verwond.

asfalteringswerkzaamheden

Let op: N915 richting A15 komende dagen dicht

Verkeer bij Hendrik-Ido-Ambacht moet de komende dagen rekening houden met omleidingen en vertraging. Rijkswaterstaat vernieuwt het asfalt op de N915, tussen de kruising Noordeinde en de aansluiting Hendrik-Ido-Ambacht van de A15.