gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

f9195e98811f6feb08cae2c1b9837b2a

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht gesloopt. Reden hiervoor is het teruglopen van de wekelijkse kerkgang en de oplopende kosten om het gebouw open te houden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
In de streek moeten twee kerkgebouwen worden gesloten, besloot het bestuur van katholiek Drechtsteden een jaar geleden. Het gaat hierbij om een kerkgebouw in Zwijndrecht of Hendrik-Ido-Ambacht en één in Papendrecht of Sliedrecht. De Onbevlekte Ontvangenis van Maria-kerk in Papendrecht trekt in dit geval dus aan het kortste eind.


Het gebouw aan de Seringenstraat is groter dan die in Sliedrecht en heeft daardoor hogere kosten, vandaar dat deze wordt gesloopt. In de winter van 2022 en 2023 moest de kerk ook tijdelijk dicht vanwege de enorme kosten. Doorstoken kostte de kerk toen 150.000 euro. Voor de kerkgangers zit er niks anders op dan voor de missen naar Sliedrecht of Dordrecht te reizen.

Over ongeveer drie jaar wordt besloten of het gebouw in Zwijndrecht, of die Hendrik-Ido-Ambacht gesloopt wordt. De sluiting daarvan vindt plaats in 2030.

Lees meer over:

| |

Lees ook

foto westwerkt 2

Minister opent Dordt West Werkt in Wielwijk: 'Belangrijke eerste stap'

In Wielwijk is het initiatief Dordt West Werkt van start gegaan. In aanwezigheid van minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie werd een lint doorgeknipt. Dordt West Werkt ondersteunt bewoners in hun ontwikkeling naar werk en meedoen in de samenleving.

villakinderdijk

Deze villa was 100 jaar van dezelfde familie en staat nu te koop: ‘Prijs rond de 7 miljoen’

In 1917 werd er in Kinderdijk een luxe villa aan de Lek opgeleverd. Honderd jaar lang was het enorme huis in de handen van één ondernemersfamilie. Tot nu, want de woning staat sinds deze week in de verkoop. “De prijs kan zomaar oplopen tot zeven miljoen euro.“

nk20260925NKS08454

Ontlading bij FC Dordrecht na broodnodige opsteker: ‘Team gezien met fighting spirit’

Tegen de verwachting in besloot FC Dordrecht de maand september met een knappe zege. Door de 3-2 thuisoverwinning op Almere City kruipt de ploeg langzaam uit het dal waar het de afgelopen weken in was beland. “Ik was vooral blij dat we weer met lef speelden.”

KDR&ZV Training voor de Great River Race op de Thames

Dordtse roeiers doen mee aan 'riviermarathon van Londen' voor goede doel

Zestien roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roei- en Zeilvereeniging (KDR&ZV) doen komend weekend mee aan een bijzondere roeiwedstrijd: de Great River Race op de Thames in Londen. Een wedstrijd van ruim 34 kilometer, waarbij 28 Londense bruggen worden gepasseerd. Met de tocht wil de vereniging zoveel mogelijk geld ophalen voor Helianthius in Dordrecht.

elektrischedeelauto

Proef met elektrische deelauto's van start

De gemeente Dordrecht is deze week een proef gestart met twee elektrische deelauto’s voor bewoners van de Boogjes en omgeving met een parkeervergunning. De auto’s vormen een extra manier van reizen, tijdens de sloop en nieuwbouw van de parkeergarage Spuihaven.

7334111A-4605-4F44-B372-E53B502899C6

Zien: dit wordt het standbeeld van Kees Buddingh met Blauwbilgorgel

Bijna twee meter hoog, gemaakt van brons en in zijn armen een fantasiewezen; zo moet het standbeeld van Kees Buddingh eruit komen te zien. Onlangs werd bekend dat er een beeld van de Dordtse dichter komt in de binnenstad, nu is ook duidelijk wat de inwoners straks gaan zien. "Een icoon van deze stad."