gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

f9195e98811f6feb08cae2c1b9837b2a

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Papendrecht gesloopt. Reden hiervoor is het teruglopen van de wekelijkse kerkgang en de oplopende kosten om het gebouw open te houden.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
In de streek moeten twee kerkgebouwen worden gesloten, besloot het bestuur van katholiek Drechtsteden een jaar geleden. Het gaat hierbij om een kerkgebouw in Zwijndrecht of Hendrik-Ido-Ambacht en één in Papendrecht of Sliedrecht. De Onbevlekte Ontvangenis van Maria-kerk in Papendrecht trekt in dit geval dus aan het kortste eind.


Het gebouw aan de Seringenstraat is groter dan die in Sliedrecht en heeft daardoor hogere kosten, vandaar dat deze wordt gesloopt. In de winter van 2022 en 2023 moest de kerk ook tijdelijk dicht vanwege de enorme kosten. Doorstoken kostte de kerk toen 150.000 euro. Voor de kerkgangers zit er niks anders op dan voor de missen naar Sliedrecht of Dordrecht te reizen.

Over ongeveer drie jaar wordt besloten of het gebouw in Zwijndrecht, of die Hendrik-Ido-Ambacht gesloopt wordt. De sluiting daarvan vindt plaats in 2030.

Lees meer over:

| |

Lees ook

yv20260916A1C00377

Oplossing voor blessureleed onder keepers: FC Dordrecht haalt ervaren doelman

FC Dordrecht voegt per direct een nieuwe doelman toe aan de selectie. Yanick van Osch, oud-doelman van onder meer Fortuna Sittard, SC Cambuur en RKC Waalwijk, tekent een contract aan de Krommedijk tot medio 2027.

20230609-Beschermde-status-graven-KNIL-veteranen-768x560

Een speciaal plekje voor onze oorlogshelden: dit dorp doet een oproep

De gemeente Ridderkerk doet een oproep aan nabestaanden van (KNIL-)veteranen. Zij kunnen het graf van hun dierbaren een beschermde status geven op de begraafplaats van het dorp. Hierbij kunnen ze er ook voor kiezen om het onderhoud aan de gemeente over te laten.

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

pexelspixabaykorfbal

Van ontucht verdachte trainer werkte op afdeling kinderpsychiatrie

Een van ontucht verdachte korfbaltrainer uit Hardinxveld-Giessendam heeft tot een paar maanden geleden naar alle waarschijnlijkheid nog gewerkt op de afdeling Kinder- en Jeugdpsychiatrie van Yulius in Dordrecht. “We zijn geschokt door dit bericht”, meldt de zorginstelling.

fatbikepolitie

Fatbike onder dreiging vuurwapen gestolen, arrestatieteam rijdt tiener klem

De politie heeft maandagavond in Ridderkerk een 15-jarige jongen aangehouden op een fatbike. Hij wordt verdacht van een gewapende beroving, een dag eerder in de Rotterdamse wijk Beverwaard. Daarbij werd iemand onder bedreiging van een mes en een vuurwapen van een fatbike beroofd, meldt Rijnmond.

schotse hooglanders n3

Schotse hooglanders op N3, weg tijdlang afgezet

De politie in Dordrecht heeft dinsdagavond een tijdlang de handen vol gehad aan twee losgebroken Schotse hooglanders. Ondanks pogingen om de dieren in te sluiten, belandden de twee op de rondweg N3, tussen de voorbijrazende auto’s.