gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Meepraten over verbeteringen in jouw buurt? In deze gemeente is dat binnenkort mogelijk

870c9decb6a131d4c7f41c511459543a.jpg

De gemeente Sliedrecht gaat samen met haar inwoners werken aan het verbeteren van buurten. Door te luisteren naar wat burgers graag verbeterd willen zien in hun omgeving moeten zogenoemde 'buurtagenda's' ontstaan, waarin de belangrijkste verbeterpunten worden vastgelegd. De Staatsliedenbuurt is als eerste aan de beurt voor deze nieuwe aanpak.

Redactie Streekomroep | Barbara Visscher |  | Aangepast op
Iedereen die betrokken is bij een buurt, of het nu gaat om ondernemers die er een winkel hebben of bewoners, kan een bijdrage leveren aan wat er op de agenda komt te staan. Moet er bijvoorbeeld meer groen in de wijk komen, zijn betere speelplekken voor kinderen gewenst of moet er iets gedaan worden om het contact tussen buurtgenoten te verbeteren?

De uitvoering van de buurtagenda’s ligt in handen van het Bonkelaarhuis. Volgens de gemeente kent deze welzijnsorganisatie, waar je terechtkunt voor vragen over onder meer jeugd en werk, alle wijken in het dorp goed en werken ze al samen met bewoners aan buurtprojecten. De buurtagenda zou goed aansluiten bij bestaande projecten van het Bonkelaarshuis, waardoor bewoners makkelijker kunnen meedoen en hun ideeën delen.

De keuze om met de Staatsliedenbuurt te beginnen is bewust gemaakt. “Die wijk is een gezonde mix van type woningen en bewoners van jong tot oud. Ook zijn er nog projecten bezig in de buurt. Dat kan zorgen voor een aanleiding om direct werk te maken van andere ideeën van de bewoners", aldus de gemeente Sliedrecht.

In het eerste kwartaal van 2026 worden de bewoners van de Staatsliedenbuurt gevraagd om mee te denken.

Lees ook

stembureaubord.jpeg

LIVE

Het is verkiezingsdag, wie is er deze ochtend al vroeg bij?

Het stemmen voor een nieuwe gemeenteraad is begonnen. Vanaf 07.30 tot 21.00 uur zijn deze woensdag tientallen stemlokalen in de negen gemeenten in onze streek geopend: van treinstation en gymzaal, tot buurthuis en een plek waar je kunt stemmen vanuit de auto of op de fiets. Maar waar baseren onze inwoners zich op bij het bepalen van hun stem? Je leest het in dit live-blog.

artikelfoto fcdordt toposs.jpg

FC Dordrecht

FC Dordrecht morst punten tegen TOP Oss: 'Je moet leren om zo’n wedstrijd dood te maken'

FC Dordrecht heeft woensdagavond twee kostbare punten laten liggen in de strijd om de play-offs. De ploeg van trainer Dirk Kuyt speelde met 2-2 gelijk tegen hekkensluiter TOP Oss, nadat het al vroeg op een comfortabele 2-0 voorsprong kwam. Door het gelijkspel staat FC Dordrecht nu op de negende plaats, net buiten de play-offplekken.

stemmen bij de brandweer.png

Op deze locaties maak jij jouw stemervaring net wat specialer

Stemmen in een brandweerkazerne, speeltuin of postduivenvereniging. Tijdens de gemeenteraadsverkiezingen zetten verschillende bijzondere plekken in de streek hun deuren open zodat jij je stem daar kunt uitbrengen.

yv2026317NKS04523.jpg

FC Dordrecht

FC Dordrecht deelt de punten met hekkensluiter TOP Oss

FC Dordrecht neemt het op de dinsdagavond op tegen de hekkensluiter TOP Oss. Alles is nog mogelijk rondom de play-offs, maar het begint steeds spannender te worden. Toch slagen de Dordtenaren er niet in om zichzelf wat ademruimte te geven en speelt het gelijk tegen de gasten uit Brabant.

foto artikel de stemming in Zwijndrecht.jpg

De Stemming in Zwijndrecht: ‘Lang leve de bejaardenhuizen, laat ze maar weer komen!’

De gemeenteraad bespreekt veel verschillende thema’s, maar wat leeft er eigenlijk bij de inwoners zelf? Op 18 maart zijn de stembussen geopend voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe duiken wij in de meningen van de inwoners: welke onderwerpen vinden zij het belangrijkst of juist helemaal niet? Vandaag: Zwijndrecht.

gevangenisdordrecht.png

Personeelslid gevangenis loopt ernstig letsel op door gedetineerde

Een personeelslid van de gevangenis in Dordrecht heeft begin februari ernstig letsel opgelopen door toedoen van een gevangene. Volgens een woordvoerder van de Dienst Justitiele Inrichtingen (DJI) gebruikte de gevangene uit het niets geweld tegen twee personeelsleden tijdens een gesprek met hen.