gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Molenlanden zwicht voor kritiek: geen jonge asielzoekers, maar huizen

de50787bdb419762ca34aa1828c0d35c

In het oude gemeentehuis van Hoornaar komen tóch geen jonge asielzoekers. Dat heeft het college van Molenlanden bepaald na kritiek vanuit bewoners en de gemeenteraad. Saillant detail: het gemeentebestuur wilde inwoners pas in januari informeren over de plannen, maar dat idee stuitte ook op verzet.

Corrado Francke |  | Aangepast op
In een geheime raadsinformatiebrief van medio december, die inmiddels openbaar is geworden, spreekt het college van een ‘dilemma over de juiste timing en vorm van communicatie’.

COA en Stedin gezien
Het zou namelijk pas in januari duidelijk worden of het pand geschikt was voor de opvang van 75 jonge asielzoekers, maar inmiddels hadden omwonenden al medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en netbeheerder Stedin gezien bij het voormalig gemeentekantoor.

Dat leverde vragen op richting de lokale politici. “Wat adviseert u te doen als we worden aangesproken door inwoners?”, vroeg een van de raadsleden zich in een besloten vergadering van 10 december af. Wethouder Arco Bikker zei ‘vooralsnog even niks’ te doen, maar de gemeenteraad merkte een stroom van vragen en zorgen.

Tien dagen na de besloten vergadering kwam Molenlanden toch met de plannen naar buiten, ook al was het onderzoek van het COA nog niet afgerond. Dat is gebeurd op aandringen van de raad, blijkt achteraf.

Heroverweging
Sommige raadsleden spraken in de besloten vergadering al over een heroverweging van het besluit. Uiteindelijk gaat het gemeentebestuur daarin mee: er komen dus geen 75 alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’s) naar het voormalig gemeentekantoor aan de Groeneweg, maar het pand wordt gesloopt. De locatie zal worden benut voor de bouw van 41 woningen.

“Het voorstel om het oude gemeentekantoor in te richten als opvanglocatie riep vanuit de samenleving, de dorpsraad, Hoor Naar Ons (een gebundelde groep bewoners die tegenstander was van het plan, red.) en de gemeenteraad veel vragen, zorgen en bedenkingen op”, constateert wethouder Bikker in een persbericht. “We hebben hier als college onze ogen uiteraard niet voor gesloten.”

Bikker geeft aan dat het gemeentebestuur ‘samen met inwoners’ op zoek gaat naar een alternatief voor het opvangen van vluchtelingen in Molenlanden.

Lees ook

Zwijndrecht Samen vooruit_1-2

Sluiten azc en rem op sociale huur: de Zwijndrechtse plannen voor de komende jaren

1250 woningen erbij, minder (jeugd)overlast, meer sportende inwoners en een einde aan de asielopvang in het ARA-hotel. De wensenlijst in het nieuwe Zwijndrechtse raadsprogramma ‘Samen vooruit’, dat dinsdag werd ondertekend, is flink. Daarin zijn dit de belangrijkste en meest concrete plannen.

FOTO GESP

Grote verbazing in Ottoland: zelfs na 800 jaar werkt deze gesp nog als toen

Tijdens een archeologisch onderzoek in Ottoland zijn restanten gevonden van een middeleeuwse boerderij. Hier zouden de eerste inwoners van het dorp rond 1200 gevestigd zijn. De grootste vondst: een zilveren gesp, waarvan het scharnier nog steeds werkt.

nijverheidstraat

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.

IMG_7319

Wat heeft Ars in zijn mars bij FC Dordrecht? Buitenspelers en backs bovenaan wensenlijst

Sjoerd Ars is begonnen als technisch manager van FC Dordrecht. In een kennismaking blikt de 42-jarige Achterhoeker vooruit op de transferzomer, spreekt hij zijn doelstelling uit en maakt alvast bekend: aan de Krommedijk wordt komend seizoen ‘gewoon’ weer 4-3-3 gespeeld.

Rijkswaterstaat

Ongeluk met meerdere voertuigen op A27, weg tijdelijk dicht geweest

Op de A27 bij Noordeloos is een ongeluk met meerdere voertuigen gebeurd vanuit de richting Gorinchem. De weg is tijdelijk dicht geweest en er is een lange file ontstaan.