Dordrecht, Netherlands

Molenlanden zwicht voor kritiek: geen jonge asielzoekers, maar huizen

Het pand wordt gesloopt om plaats te maken voor huizen Google Streetview
In het oude gemeentehuis van Hoornaar komen tóch geen jonge asielzoekers. Dat heeft het college van Molenlanden bepaald na kritiek vanuit bewoners en de gemeenteraad. Saillant detail: het gemeentebestuur wilde inwoners pas in januari informeren over de plannen, maar dat idee stuitte ook op verzet.
Corrado Francke | 29 januari 2025 12:03 | Aangepast op 29 januari 2025 12:03
In een geheime raadsinformatiebrief van medio december, die inmiddels openbaar is geworden, spreekt het college van een ‘dilemma over de juiste timing en vorm van communicatie’.

COA en Stedin gezien
Het zou namelijk pas in januari duidelijk worden of het pand geschikt was voor de opvang van 75 jonge asielzoekers, maar inmiddels hadden omwonenden al medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en netbeheerder Stedin gezien bij het voormalig gemeentekantoor.

Dat leverde vragen op richting de lokale politici. “Wat adviseert u te doen als we worden aangesproken door inwoners?”, vroeg een van de raadsleden zich in een besloten vergadering van 10 december af. Wethouder Arco Bikker zei ‘vooralsnog even niks’ te doen, maar de gemeenteraad merkte een stroom van vragen en zorgen.

Tien dagen na de besloten vergadering kwam Molenlanden toch met de plannen naar buiten, ook al was het onderzoek van het COA nog niet afgerond. Dat is gebeurd op aandringen van de raad, blijkt achteraf.

Heroverweging
Sommige raadsleden spraken in de besloten vergadering al over een heroverweging van het besluit. Uiteindelijk gaat het gemeentebestuur daarin mee: er komen dus geen 75 alleenstaande minderjarige vreemdelingen (amv’s) naar het voormalig gemeentekantoor aan de Groeneweg, maar het pand wordt gesloopt. De locatie zal worden benut voor de bouw van 41 woningen.

“Het voorstel om het oude gemeentekantoor in te richten als opvanglocatie riep vanuit de samenleving, de dorpsraad, Hoor Naar Ons (een gebundelde groep bewoners die tegenstander was van het plan, red.) en de gemeenteraad veel vragen, zorgen en bedenkingen op”, constateert wethouder Bikker in een persbericht. “We hebben hier als college onze ogen uiteraard niet voor gesloten.”

Bikker geeft aan dat het gemeentebestuur ‘samen met inwoners’ op zoek gaat naar een alternatief voor het opvangen van vluchtelingen in Molenlanden.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Lees ook

Meerdere woningen ontruimd na brand in kelderbox

In een kelderbox van een flat in Papendrecht heeft zondagochtend brand gewoed. Vanwege de rook die d...

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...