gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Nieuwe poging om asielopvang Papendrecht te blokkeren: 'Ernstige tekortkomingen'

883fc3086208def91776699e6e3d7d11.jpg

Een aantal inwoners van Papendrecht is opnieuw een petitie gestart tegen de komst van asielopvang in het centrum van het dorp. In een oud kantoorpand aan de Weteringsingel moeten vanaf komend jaar maximaal tachtig alleenstaande minderjarige vluchtelingen worden opgevangen. Een eerdere petitie daartegen haalde niets uit.

Redactie Streekomroep | RTV Papendrecht |  | Aangepast op
De initiatiefnemers van deze nieuwe petitie vinden dat de gemeente verantwoordelijk is voor 'ernstige tekortkomingen in het proces'. Zij vinden dat er geen ‘volwaardig participatietraject is geweest’. Inwoners zouden pas na de besluitvorming zijn geïnformeerd. Ook stellen de opstellers van de petitie dat de gemeenteraad onvolledig zou zijn geïnformeerd.


Die raad oordeelde eerder in ruime meerderheid dat de opvang op die plek geoorloofd is, dit najaar moet de raad nog instemmen met de verbouwing die het COA doorvoert om de opvang in het kantoorpand mogelijk te maken. De verbouwing werd in september nog stilgelegd omdat er dingen werden aangepast zonder toestemming.

Volgens de opstellers van de recente petitie is er rond deze asielopvang sprake van onbehoorlijk bestuur en belangenverstrengeling. Hierbij wordt gewezen op het feit dat burgemeester Van Driel naast haar burgemeesterschap, voorzitter is van de Regionale Regietafel Vluchtelingenopvang en lid van de Provinciale Regietafel Vluchtelingenopvang.

De petitie roept de gemeenteraad op om het besluit over de opvanglocatie te herzien en de uitvoering te stoppen. De online petitie is inmiddels door meer dan 800 mensen ondertekend.

Lees meer over:

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.