gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oplichter (15) aangehouden nadat vrouw hem te slim af is

8c3d35eedb7eed3b05094df00ae7d1e3

Een 15-jarige oplichter is zaterdagavond betrapt, met dank aan een slimme vrouw uit Ridderkerk. Zij schakelde de politie in omdat zij vermoedde dat zij telefonisch werd opgelicht. Agenten wachtten de verdachte vervolgens op bij haar huis en wisten hem aan te houden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De vrouw kreeg rond kwart over zes een telefoontje van een vrouw die zei dat zij van de politie was. Ze vertelde dat er iemand langs zou komen om het hang- en sluitwerk te controleren. De Ridderkerkse trapte echter niet in dat onzinverhaal en schakelde, met een andere telefoon, de politie in.

Omdat de vrouw onraad rook, hing ze de telefoon een paar keer op. Toch werd ze even later teruggebeld door de oplichtster, die haar waarschuwde dat criminelen het op haar bankrekening gemunt hadden.

De vrouw deed alsof ze alles geloofde, waarna politiemensen in burger de verdachte opwachtten. Toen de 15-jarige jongen bij het huis in Ridderkerk was, werd hij aangehouden.

Voor de politie reden om nogmaals te waarschuwen voor zulke babbeltrucs, waarbij de oplichters vaak betrouwbaar klinken en ogen. "Ze doen zich voor als nep-bankmedewerker of nepagent en proberen mensen te bestelen", benadrukt de politie, die via haar website tips deelt om deze vorm van oplichting te voorkomen.

Lees ook

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

politie 01

Jongen (17) zwaar mishandeld bij uitgaansgelegenheid

Een 17-jarige jongen uit Zwijndrecht is afgelopen weekend zwaar mishandeld in Rotterdam. Hij raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.