gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Oplichter (15) aangehouden nadat vrouw hem te slim af is

8c3d35eedb7eed3b05094df00ae7d1e3

Een 15-jarige oplichter is zaterdagavond betrapt, met dank aan een slimme vrouw uit Ridderkerk. Zij schakelde de politie in omdat zij vermoedde dat zij telefonisch werd opgelicht. Agenten wachtten de verdachte vervolgens op bij haar huis en wisten hem aan te houden.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De vrouw kreeg rond kwart over zes een telefoontje van een vrouw die zei dat zij van de politie was. Ze vertelde dat er iemand langs zou komen om het hang- en sluitwerk te controleren. De Ridderkerkse trapte echter niet in dat onzinverhaal en schakelde, met een andere telefoon, de politie in.

Omdat de vrouw onraad rook, hing ze de telefoon een paar keer op. Toch werd ze even later teruggebeld door de oplichtster, die haar waarschuwde dat criminelen het op haar bankrekening gemunt hadden.

De vrouw deed alsof ze alles geloofde, waarna politiemensen in burger de verdachte opwachtten. Toen de 15-jarige jongen bij het huis in Ridderkerk was, werd hij aangehouden.

Voor de politie reden om nogmaals te waarschuwen voor zulke babbeltrucs, waarbij de oplichters vaak betrouwbaar klinken en ogen. "Ze doen zich voor als nep-bankmedewerker of nepagent en proberen mensen te bestelen", benadrukt de politie, die via haar website tips deelt om deze vorm van oplichting te voorkomen.

Lees ook

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

Schermafbeelding 2026-05-28 135052

Er was eens: ‘Een beeld voor de Stadswerven’

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. Ditmaal blikt de omroep terug op de realisatie van het beeld 'Choëphore' met de documentaire 'Een beeld voor de Stadswerven'.

PSX_20260608_112752

Schoonmakers onwel in bedrijfspand, gebouw tijdelijk afgesloten

Medewerkers van een schoonmaakbedrijf zijn tijdens een klus in Alblasserdam maandag onwel geworden. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio werden zij duizelig, waarna ze snel naar buiten zijn gegaan en de hulpdiensten hebben gealarmeerd.

Point Blur_Jun142026_103437 (1)

Twee geparkeerde auto's in vlammen op, mogelijk opzet

In Zwijndrecht zijn twee geparkeerde auto's zaterdagnacht verwoest door brand. Dat gebeurde aan de Lindtsebenedendijk, ter hoogte van de Perkstraat.

politie seringenstraat

Politie voert stopgesprekken over strafbare uitingen op sociale media

De politie in Papendrecht heeft met zes personen stopgesprekken gevoerd over strafbare uitingen die zij onder een bericht van de gemeente Papendrecht over huisvesting voor statushouders plaatsten op sociale media. De politie wil hiermee benadrukken dat niet alles wat wordt geplaatst op sociale media toegestaan is.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.