"Er is nauw contact met de politie, we hebben aangifte gedaan en de politie zit er bovenop. Dankzij getuigen zijn er ook bij de politie camerabeelden aangeleverd. Zulke acties zijn onacceptabel en worden niet getolereerd", aldus burgemeester Margreet van Driel.
De gemeente heeft aangegeven het zebrapad zo snel mogelijk te willen herstellen.
Vaker gebeurd
Het is de
tweede keer in korte tijd dat er hier vandalisme is gepleegd. In de week van 7 oktober gebeurde dit ook al, toen ging het om pijnlijke teksten die op het gaybrapad gekalkt waren. Dit werd vlak voor Coming Out Day op 11 oktober weer weggehaald.
In juli 2023 werd het pad ook al vernield, toen werd ook een deel van de coating verwijderd en tegels werden omgedraaid. De herstelwerkzaamheden kostten toen ongeveer 7.000 euro. De gemeente deed destijds ook aangifte bij de politie.
Het zebrapad werd op 11 oktober 2022 in gebruik genomen op ‘Coming Out Day’ en is sindsdien een boegbeeld voor de normen en waarden die de gemeente wil uitstralen.