gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opnieuw vernielingen regenboogzebrapad in Papendrecht

7a81722f854ed05921319564c968b42c

Het regenboogzebrapad aan de Veerweg in Papendrecht is opnieuw vernield. Deze keer is de coating van de verf losgetrokken. Het is de tweede keer in korte tijd dat het zebrapad kapot gemaakt is.

Redactie Streekomroep | Joram Niese |  | Aangepast op
"Er is nauw contact met de politie, we hebben aangifte gedaan en de politie zit er bovenop. Dankzij getuigen zijn er ook bij de politie camerabeelden aangeleverd. Zulke acties zijn onacceptabel en worden niet getolereerd", aldus burgemeester Margreet van Driel.

De gemeente heeft aangegeven het zebrapad zo snel mogelijk te willen herstellen.

Vaker gebeurd
Het is de tweede keer in korte tijd dat er hier vandalisme is gepleegd. In de week van 7 oktober gebeurde dit ook al, toen ging het om pijnlijke teksten die op het gaybrapad gekalkt waren. Dit werd vlak voor Coming Out Day op 11 oktober weer weggehaald.

In juli 2023 werd het pad ook al vernield, toen werd ook een deel van de coating verwijderd en tegels werden omgedraaid. De herstelwerkzaamheden kostten toen ongeveer 7.000 euro. De gemeente deed destijds ook aangifte bij de politie.

Het zebrapad werd op 11 oktober 2022 in gebruik genomen op ‘Coming Out Day’ en is sindsdien een boegbeeld voor de normen en waarden die de gemeente wil uitstralen.
cd1ffdfcc1a6007b70992ffb24895a89

Lees ook

De Plucheplakkers

Pluim voor FC Dordrecht, driepunter tegen Almere City smaakt naar meer

FC Dordrecht boekte na een reeks van vijf nederlagen op rij eindelijk weer een zege en koos daarvoor uitgerekend runner-up Almere City FC als lijdend voorwerp. Reden genoeg voor de podcasters van De Plucheplakkers om complimenten uit te delen aan de Krommedijkclub.

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_01_39_31.Still001

Sporten in het donker, want er is geen stroom: ‘Het is even aanpassen’

Duisternis in de sportschool vrijdag in Dordrecht. De SportCity-vestiging aan de Vissersdijk kampte vrijdag, net als verschillende andere bedrijven in die buurt, met een stroomstoring. Sommige sportievelingen keerden om, anderen gingen vrolijk aan de bak.

stoplichten doen het niet Provincialeweg

Stroomstoring treft meer dan 100 aansluitingen

Een storing in het elektriciteitsnet heeft vrijdagochtend een honderdtal aansluitingen in Dordrecht getroffen. Volgens netbeheerder Stedin waren vooral woningen en bedrijven in het gebied rond het politiekantoor aan de Provincialeweg getroffen. Ook verschillende verkeerslichten werkten niet.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.

busjebusinkbrandreeweg

Busje gaat in vlammen op, ook andere auto raakt beschadigd

Een busje is donderdagavond in vlammen opgegaan in Dordrecht. De wagen stond op een parkeerplaats aan de Reeweg Zuid.