gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

d9ee24ffeb1ef24f6a35ae02e3e14597

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

woning architectprijs

Dordtse rolstoeltoegankelijke woning op longlist architectuurprijs

Villa Rollada in Dordrecht staat op de longlist van de ARC27 Nieuwe Architectuur Award. De rolstoeltoegankelijke tussenwoning is ontworpen door LAGADO architects en is één van de 88 kanshebbers op de prijs.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

De Plucheplakkers

De Plucheplakkers zien FC Dordrecht in blessuretijd gelijkspelen

Een bittere pil voor FC Dordrecht, dat vrijdagavond met 1-2 leek te gaan zegevieren bij RKC Waalwijk maar in blessuretijd alsnog een tegentreffer slikte. Aflevering 124 van de Plucheplakkers-podcast staat volledig in het teken van het bezoekje Brabant.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.