gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

d9ee24ffeb1ef24f6a35ae02e3e14597

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

yv20261003A1C04009

FC Dordrecht-back baalt van discutabele handsbal: ‘Ik kan ‘m niet afknippen’

Beni Mpanzu baalt als een stekker na het 1-1 gelijkspel van FC Dordrecht in Den Bosch. De back maakte, in de ogen van arbiter Joshua Kuipers, strafbaar hands in het eigen doelgebied waarna de Brabanders vanaf de penaltystip langszij kwamen. Een discutabele beslissing, vindt Mpanzu.

Schoolplaat 1

De schoolplaat fascineert Annemarie al sinds haar vijfde: nu deelt ze haar collectie

Hij is inmiddels allang uit het klaslokaal verdwenen, maar vroeger was de schoolplaat een essentieel hulpmiddel op de basisschool. Leraren gebruikten de schoolplaat om vakken als geschiedenis, aardrijkskunde en biologie uit te leggen. Annemarie Fokker (59) raakte er als kind al door gefascineerd, bouwde een indrukwekkende verzameling op en deelt haar passie nu in het Historisch Genootschap in haar woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht.

rtvpapendrechtgemeenteraad

'Brede middencoalitie' moet Papendrecht gaan besturen, zonder PVV

De informateurs in Papendrecht adviseren om een brede middencoalitie bestaande uit VVD, CDA, PRO, D66, ChristenUnie en PAB te gaan vormen. Zo’n coalitie zou kunnen steunen op 12 van de 23 zetels. De PVV werd de grootste partij bij de gemeenteraadsverkiezingen in maart, maar komt dus niet in deze plannen voor.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.