gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

d9ee24ffeb1ef24f6a35ae02e3e14597

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

slaapplek

Mensenhandel of uitbuiting? Tientallen niet-ingeschreven personen gevonden

Bij inspecties in verschillende gemeenten in onze streek zijn in totaal 44 personen aangetroffen die niet op het gecontroleerde adres stonden ingeschreven. Om mensenhandel of arbeidsuitbuiting tegen te gaan, hebben handhavers in Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht, Alblasserdam en Papendrecht deze week tientallen woningen bezocht.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.