gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Opvang asielzoekers in De Meent doorgeschoven naar 2026

d9ee24ffeb1ef24f6a35ae02e3e14597

De gemeente Papendrecht wil het opvangen van asielzoekers in winkelcentrum De Meent uitstellen naar 2026. Volgens het huidige plan van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) trekken de asielzoekers daar eind 2025 in. De gemeente heeft het COA names de winkeliers van het winkelcentrum gevraagd om dit te verplaatsen naar begin 2026, om werkzaamheden tijdens de drukke decembermaand te vermijden.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De gemeente koos in september 2024 voor deze locatie op de Weteringsingel voor een tweede opvangcentrum in Papendrecht. In het oude Rabobankkantoor zullen 80 minderjarige asielzoekers voor 5 jaar worden opgevangen. De centrale locatie is onder andere gekozen om de jongeren te helpen intergreren in de samenleving. 

De plannen voor het opvangcentrum lopen vertraging op, omdat er op tientallen locaties in Nederland nieuwe opvangcentra worden verbouwd. Het COA heeft daarom ingeschat dat het opvangcentrum pas in dember 2025 zou kunnen openen. De gemeente Papendrecht heeft na overleg met ondernemers van De Meent aangedrongen op uitstel tot begin 2026. "Een opening tijdens de drukke decembermaand is ongelukkig", aldus de gemeente. Zowel de gemeente als de ondernemersvereniging verwachten dat het COA hier in mee zal gaan. 

Roering 
Het nieuws dat er een opvangcentrum in De Meent zou komen leidde destijds tot roering onder ondernemers van het winkelhart. In gesprekken met de gemeente gaf de ondernemersvereiniging aan bang te zijn voor overlast en onveiligheid binnen het winkelcentrum. Een petitie tegen de locatie-keuze is destijds honderden keren ondertekend. 

De gemeente heeft aangegeven maatregelen te treffen omrent de zorgen van de ondernemers. Zo worden er al meer suswachters en boa's ingezet op het winkelcentrum om bestaande overlast aan te pakken, en die aanpak blijft. Er zijn ook plannen om de verlichting in het winkelcentrum te verbeteren.

Ondernemers binnen De Meent gaan nog steeds niet akkoord met de komst van het opvangcentrum. Het bedrijveninvesteringzonecentrum Papendrecht (BIZ) zet stappen, omdat zij vinden dat de gemeente wel suggereert dat dit akkoord is gegeven. Lees hier meer over op de website van RTV Papendrecht.

Lees meer over:

Lees ook

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

stadsbus

Gratis ov vanaf 1 oktober: honderden inwoners komen in aanmerking

Wie met het ov-reist als inwoner van Dordrecht met een Dordtpas, hoeft daar vanaf 1 oktober niet meer voor te betalen. De gemeente maakt gebruik van een provinciale regeling, waarbij inwoners met een laag inkomen van 18 jaar en ouder gratis met de bus, trein of waterbus kunnen reizen.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

burgemeester Zwijndrecht vechtvideos

Politie en gemeente: 'Meld vechtvideo's en mishandelingen'

De gemeente Zwijndrecht en de politie roepen scholieren en hun ouders op incidenten met vechtvideo's te melden. In het dorp gaan leerlingen van verschillende middelbare scholen geregeld tegen betaling met elkaar op de vuist en ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. De burgemeester vindt deze signalen zorgwekkend.

chemours

In deze gemeente hebben mensen het meeste PFAS in hun bloed

Zo’n driekwart van de Nederlanders had in 2025 te veel PFAS in het bloed. Dat meldt het RIVM. In Dordrecht waren de waarden bijna het slechtst van het hele land. Alleen rond de industrie in Zeeuws-Vlaanderen was het nog extremer.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.