Dordrecht, Netherlands

Petitie tegen opvang jonge asielzoekers in Papendrecht ruim 800 keer ondertekend

Een petitie van de Papendrechtse Nikita de Ruiter tegen het plan voor de opvanglocatie voor minderjarige vluchtelingen aan de Weteringsingel, is al ruim 800 keer ondertekend. "Ik voel me als burger niet gehoord."
Redactie Streek 56 | 1 oktober 2024 15:29 | Aangepast op 1 oktober 2024 15:29
De Ruiter is het niet eens met het besluit van de gemeente Papendrecht om in het voormalige kantoorpand van de Rabobank aan de Weteringsingel tachtig alleenstaande minderjarige vluchtelingen (amv'ers) te huisvesten. Dat zou vanaf begin 2025 gaan gebeuren voor de duur van minimaal vijf jaar. Dat de keuze op deze locatie is gevallen, heeft te maken met het feit dat er dan geen bestaande woningen bezet worden gehouden.


"Die mensen moeten een plek hebben, begrijp me niet verkeerd, maar niet midden in een winkelcentrum", geeft De Ruiter aan. "Voor de ondernemers aldaar is het financieel gezien niet handig. En daarnaast is het vanuit het oogpunt van de veiligheid geen geschikte opvangplek. Want er zijn al aardig wat problemen in het winkelcentrum, bijvoorbeeld als het gaat om diefstallen."

Inloopavond
Voorafgaand aan het optuigen van de petitie uitte De Ruiter haar ongenoegen over het besluit tijdens een door de gemeente georganiseerde inloopavond op 16 september. Maar daar voelde ze zich allesbehalve gehoord. Daarop besloot ze om de petitie in het leven te roepen. Toch is De Ruiter niet per se overtuigd dat haar actie daadwerkelijk effect zal hebben.

"Ik denk niet dat dat de petitie het verschil gaat maken, maar ik vond wel dat ik in ieder geval iets moest doen." En daarin kan de Papendrechtse best wel eens gelijk hebben. Het besluit van de gemeente om van het kantoorpand aan de Weteringsingel een opvangplek te maken, staat al vast. Het is volgens wethouder Arno Janssen, coördinatie vluchtelingenopvang, ook niet mogelijk om daar nog tegen in beroep te gaan.

Meest gelezen

'Schokkend, onverwacht en teleurstellend', onbegrip over bezuinigingsvoorstel

Redactie Streek 56 | Tristan Kans | Roxane Kroon | 7 feb 2025 17:06

Snackbar Verhage Dordrecht wint prijs voor beste frikandel van Nederland

Redactie Streek 56 | Jasmijn Thomassen | 5 feb 2025 17:14

Lees ook

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werk...

Gemeenteraad Hendrik-Ido-Ambacht verlengt opvang asielzoekers en Oekraïners

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft maandag 3 februari 2025 besloten de opvang van Oekraïn...

Verkeerscampagne afgetrapt: 'Houd rekening met elkaar'

Een nieuwe verkeersveiligheidscampagne is in Papendrecht van start gegaan. Aandacht voor het verkeer...

Kerk sluit vanwege hoge kosten, mis vanaf nu in buurgemeente

De kogel is door de kerk: in 2027 wordt het Rooms-katholieke Kerkgebouw aan de Seringenstraat in Pap...

Roy Hoornweg te gast in ‘Appeltaart of Boterkoek'

In de eerste uitzending van ‘Appeltaart of Boterkoek' in 2025 heeft Wim de Leur een gesprek met de b...

3500 dagen taxeren en de nog altijd is Arie verknocht aan oude boeken

Arie Molendijk is een bekende in de wereld van het antiquarische boekenbedrijf. Onlangs vierde hij z...