gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Reizend 'Zelfbeeld' om mbo'ers te eren staat voor een maand in Sliedrecht

5d14881dd8f992cdb53e2122996cb379

Bij zorginstelling ASVZ in Sliedrecht is woensdagmiddag een rondreizend standbeeld onthuld. Het beeld is bedoeld om aandacht te vragen voor het belang van het middelbaar beroepsonderwijs. "Natuurlijk hebben we mensen nodig die theoretisch opgeleid zijn, maar juist de mensen die praktisch opgeleid zijn doen heel veel goed werk."

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Op een zonnige lentemiddag verzamelen zich tientallen mensen op het plein voor het hoofdgebouw van ASVZ-locatie de Merwebolder. Naast de ingang staat, onder een doek verhuld, een beeld dat op reis is door Nederland.

Het beeld is ontworpen door voormalig landelijk ambassadeur mbo Quillian Blom en verstrekt door de mbo-raad, een landelijk orgaan dat aandacht vraagt voor mbo-opleidingen en studenten. Het gaat om het beeld van een man met een hamer en beitel in de hand. Om hem heen is de topografische vorm van Nederland te zien.

“Het staat symbool voor het feit dat je je vanuit het mbo binnen Nederland kunt ontwikkelen en vormen. Door de chroom-coating spiegelt het standbeeld ook, waardoor je jezelf ziet. Het is dus letterlijk een zelfbeeld!”, vertelde maker Quillian eerder.

Zij-instromers
Maar waarom zou je een beeld voor het mbo plaatsen bij een zorginstelling? Daar heeft ASVZ een heel goede reden voor. De afgelopen jaren leidde de instelling al duizend zij-instromers intern op. Zij haalden tijdens hun werk bij ASVZ een mbo-diploma, bijvoorbeeld als persoonlijk begeleider.

Mbo'ers worden nog vaak lager ingeschat dan mensen die een hbo of universitaire opleiding hebben gevolgd. Onterecht, vindt Hanneke Kooiman. Ze is voorzitter van de Raad van Bestuur van ASVZ en heeft vol trots staan kijken bij de onthulling van het beeld.

"Ik vind het jammer dat er soms een neiging lijkt te zijn om te zeggen dat het pas goed is als mensen theoretisch opgeleid zijn¨, legt zij uit. "Natuurlijk hebben we mensen nodig die theoretisch opgeleid zijn, maar juist de mensen die praktisch opgeleid zijn doen heel veel goed werk. "

Kooiman gebruikt dan ook liever de termen 'theoretisch en praktisch opgeleid' dan het te hebben over mensen die 'mbo-, hbo- of universitair geschoold' zijn.

Hart onder de riem
Het Zelfbeeld, zoals het kunstwerk heet, stond eerder al in Apeldoorn en Vlaardingen en zal na Sliedrecht nog andere scholen door het land aandoen. Het beeld en bijbehorende sokkel, in totaal zo'n 300 kilogram zwaar, rusten op een stalen plaat. Daarin is de zin "Zie mij, ik vorm en maak mijzelf" te lezen. Een uitspraak die is bedoeld om een hart onder de riem te steken van vakmensen op het mbo.

Druppel op gloeiende plaat?
Martijn is een van de vele zij-instromers die ASVZ heeft. Hij werkte eerder voor Defensie. Ook is hij met Cees de duizendste gediplomeerde zij-instromer bij ASVZ. Martijn ziet belang in het uitlichten van het nut van vakmensen. "Belicht het maar wat meer, laat zien wat voor mooi werk wij dagelijks doen", legt hij uit.

"Wat ik hier doe en meemaak, is het mooiste wat er is. Het is zo mooi wat je terugkrijgt van de cliënten die hier zorg ontvangen. Promoot dat maar wat meer." Martijn noemt het beeld wel een druppel op een gloeiende plaat: "Ik vind het een prachtig beeld, maar laat er maar wat meer gebeuren om ons mbo'ers in het zonnetje te zetten."

Replica's
Zorgorganisatie ASVZ is zo trots op de aanwezigheid van het beeld dat er twee kleinere replica's van het beeld zijn gemaakt. Die gaan meerdere locaties in Zuid-Holland en Brabant door om ook daar medewerkers van ASVZ te laten zien dat ze er toe doen.

Bekijk de beelden van de onthulling van het Zelfbeeld op ons Youtube-kanaal.

Lees meer over:

| |

Lees ook

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

fatbike 1

Komt er een fatbikeverbod in Papendrecht? Gemeenteraad verdeeld over aanpak

Het leek een gelopen race, maar het tijdelijk college van Papendrecht krijgt een voorgesteld fatbikeverbod niet zomaar door de raad. Vanuit de gemeenteraad klinkt er donderdagavond namelijk veel kritiek op het plan. Zo wordt er geopperd om eerst meer te handhaven op de bestaande regels. “Ik denk dat er flinke boetes moeten worden uitgedeeld voordat het anders wordt”, vertelt D66-raadslid Trijntje van Es.

politie

Acht aanhoudingen na inval in bedrijfspand en huis

Een 35-jarige Dordtenaar is maandag opgepakt bij een inval in een bedrijfspand en huis in Barendrecht. De politie ontdekte daar 100 kilo cocaïne. In totaal zijn acht aanhoudingen verricht.

plucheplakkers

Eerste periode zit erop: De Plucheplakkers kritisch op zwak FC Dordrecht

In aflevering 131 maken de Plucheplakkers Wouter Bos (GPR Sportradio), Corrado Francke (RTV Dordrecht) en Arco Bomgaars (AD De Dordtenaar) de balans op aan het einde van de eerste periode voor FC Dordrecht dit seizoen. Heel vrolijk is die balans niet, want de Krommedijkclub staat voorlaatste.

PSX_20261022_083804

SGP stelt vragen over blokkade Fokker, burgemeester reageert

De SGP in Papendrecht wil opheldering over de blokkade van vliegtuigbouwer Fokker door tientallen pro-Palestijnse activisten op donderdag. De partij heeft schriftelijke vragen gesteld over de politie-inzet, mogelijke vervolging van actievoerders en de afhandeling van eerdere acties bij het bedrijf.

artikelfoto busje OM Da Vinci

Sleutelen aan bus van criminelen: deze scholieren mogen dat

Een bus die ooit onderdeel was van de criminaliteit, krijgt een nieuwe bestemming in Dordrecht. Het Openbaar Ministerie (OM) heeft het in beslag genomen voertuig overgedragen aan het Nationaal Programma Dordt West, dat de bus vervolgens schenkt aan de opleiding Automotive van het Da Vinci College. Studenten kunnen het voertuig gebruiken als praktijkobject om hun technische vaardigheden te ontwikkelen.