gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Roy Hoornweg te gast in ‘Appeltaart of Boterkoek'

bdf96fac6519f501e20b737543747412

In de eerste uitzending van ‘Appeltaart of Boterkoek' in 2025 heeft Wim de Leur een gesprek met de bekendste atleet uit onze streek Roy Hoornweg. Het programma van onze collega's van RTV Papendrecht is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Roy Hoornweg is de bekendste hardloper uit onze streek, een geboren Dordtenaar die al jaren in Papendrecht woont. Hij kreeg internationale erkenning als goede tempomaker voor topatleten bij grote hardloopwedstrijden. Zelf won Hoornweg zeven nationale titels en pakte in 2023 een zilveren medaille op het Nederlands kampioenschap marathon in Rotterdam.

Roy Hoornweg besloot als kleuter al dat hij marathons zou gaan lopen. Dat klinkt wat onwaarschijnlijk, maar Roy heeft een kostelijk verhaal om dat te bewijzen. Zijn sportcarrière ging niet altijd over rozen, maar de sfeer bij atletiekvereniging Passaat, de hulp van zijn coaches en vooral zijn eigen doorzettingsvermogen brachten hem naar de top. Hij is nu 35, maar nog steeds ambitieus.

De aflevering van ‘Appeltaart of Boterkoek' met Roy Hoornweg is deze week in twee delen te zien op TV Dordrecht. Vandaag 6 januari deel 1 vanaf 18.00 direct na het TV Nieuws en woensdag 8 januari as deel 2 ook vanaf 18.00 uur direct na het Nieuws, beide dagen met herhaling ieder uur.

Kun je écht niet wachten? Bekijk de aflevering van Appeltaart of Boterkoek dan nu al via het YouTube-kanaal van mediapartner RTV Papendrecht:

Lees meer over:

|

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

WhatsApp Image 2026-09-08 at 12.29.43

Dordtse buurtbeweging Groene Buur genomineerd voor Gouden Eekhoorn Award

Buurtbeweging Groene Buur maakt kans op een ASN Gouden Eekhoorn Award. Het initiatief is één van de tien finalisten van de landelijke prijs voor mensen en organisaties die bijdragen aan een mooiere toekomst. Ook in Dordrecht is Groene Buur actief. De lokale coördinator Leanne Stange hoopt vooral dat de nominatie meer Dordtenaren enthousiast maakt om met groen aan de slag te gaan.