gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse scholieren in finale landelijke vakwedstrijd

0c91139c2395bfd73c77874b333d456c

Twee vmbo-leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht kwalificeerden zich onlangs voor de finale van vakwedstrijd Skills. De Skills Finals, zoals het evenement officieel heet, wordt op 20 en 21 gehouden in Amsterdam RAI. Mbo en vmbo-studenten vanuit het hele land nemen het daar tegen elkaar op.

Joram Niese |  | Aangepast op
Jesse Bodaan en Jamy Drenkelford zijn de beste van onze provincie in vakgebied Zorg en Welzijn. Tijdens vakwedstrijd Skills Talents, grotendeels georganiseerd door ROC Mondriaan, namen zij het op tegen 53 duoteams van 23 andere Zuid-Hollandse vmbo-scholen. In totaal werden er in de voorronde dus al meer dan 100 concurrenten voorbij gestreefd.

De Skills Talents-vakwedstrijden zijn bedoeld voor derde- en vierdejaars vmbo-leerlingen. In Zuid-Holland werden dit schooljaar negen kwalificatiewedstrijden op ROC's georganiseerd, uiteenlopend van Zorg en Welzijn tot Media, Vormgeving en ICT en van Economie en Ondernemen tot Bloemwerk en Tuinontwerp. De winnaars van alle verschillende vakgebieden vormen samen Team Mondriaan, en strijden onder die naam in de finale tegen teams uit andere provincies. De begeleiding en coaching richting de landelijke wedstrijden wordt gedaan door mbo-studenten van het ROC.

Vakmensen nodig
Er zijn in Nederland op veel plekken opgeleide vakmensen nodig. De opdrachten die de leerlingen bij de wedstrijden krijgen sluiten dan ook nauw aan bij schoolopdrachten en zijn goed bruikbaar als voorbereiding voor het eindexamen en de vervolgopleiding. De Skills wedstrijden worden georganiseerd door de wereldwijde organisatie World Skills zijn bedoeld om jongeren extra te motiveren voor hun toekomstige vak.

Lees ook

RWS Papendrechtsebrug doorvaart 06

Zo gaan hoge schepen voor het eerst door maandelijks geopende Papendrechtse brug

Schepen van wel 80 meter lang en meer dan 20 meter breed, ze passeren tijdens de maandelijkse opening van de Papendrechtsebrug voor de hoge scheepvaart allemaal de revue. De eerste van de tien openingen in totaal is inmiddels achter de rug. “Er komt meer bij kijken dan gewoon even aan de kant en er doorheen.”

Point Blur_Aug052026_153914

Harde klap op Hastingsweg, drie mensen naar het ziekenhuis

Drie mensen zijn woensdag gewond geraakt bij een aanrijding op de Hastingsweg in Dordrecht. De botsing gebeurde even na drieën.

oudebakkerij

Oude bakkerij in het centrum van Dordrecht transformeert naar vijf woningen: ‘Middenstand sterft langzaam uit’

Drie jaar nadat een projectontwikkelaar uit Gorinchem de voormalige bakkerij Dokman in het centrum van Dordrecht kocht, start eindelijk de transformatie naar vijf appartementen. Makelaar René van de Giessen noemt het logisch dat winkelpanden steeds vaker worden omgebouwd. “Lokale bakkers zijn niet meer van deze tijd”, zegt hij tegen Rijnmond.

parkeerplaats

Parkeergarage per direct dicht, auto's moeten zo snel mogelijk weg

De parkeergarage Visstraat in de Dordtse binnenstad is per direct gesloten. De gemeente heeft dat besluit genomen na een inspectie vrijdagmiddag.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

beeldvoorstraat

Tranen en bloemen in straat waar peuter verongelukte: ‘Dit heeft heel veel impact’

Rozen, tekeningen en knuffeltjes. Op de Dordtse Voorstraat worden donderdagochtend steeds meer steunbetuigingen geplaatst op de plek van een fataal ongeluk een dag eerder. Een jong kind kwam na een aanrijding met een bestelbus om het leven. "Ik werd wakker met een knoop in mijn maag."