gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse scholieren in finale landelijke vakwedstrijd

0c91139c2395bfd73c77874b333d456c

Twee vmbo-leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht kwalificeerden zich onlangs voor de finale van vakwedstrijd Skills. De Skills Finals, zoals het evenement officieel heet, wordt op 20 en 21 gehouden in Amsterdam RAI. Mbo en vmbo-studenten vanuit het hele land nemen het daar tegen elkaar op.

Joram Niese |  | Aangepast op
Jesse Bodaan en Jamy Drenkelford zijn de beste van onze provincie in vakgebied Zorg en Welzijn. Tijdens vakwedstrijd Skills Talents, grotendeels georganiseerd door ROC Mondriaan, namen zij het op tegen 53 duoteams van 23 andere Zuid-Hollandse vmbo-scholen. In totaal werden er in de voorronde dus al meer dan 100 concurrenten voorbij gestreefd.

De Skills Talents-vakwedstrijden zijn bedoeld voor derde- en vierdejaars vmbo-leerlingen. In Zuid-Holland werden dit schooljaar negen kwalificatiewedstrijden op ROC's georganiseerd, uiteenlopend van Zorg en Welzijn tot Media, Vormgeving en ICT en van Economie en Ondernemen tot Bloemwerk en Tuinontwerp. De winnaars van alle verschillende vakgebieden vormen samen Team Mondriaan, en strijden onder die naam in de finale tegen teams uit andere provincies. De begeleiding en coaching richting de landelijke wedstrijden wordt gedaan door mbo-studenten van het ROC.

Vakmensen nodig
Er zijn in Nederland op veel plekken opgeleide vakmensen nodig. De opdrachten die de leerlingen bij de wedstrijden krijgen sluiten dan ook nauw aan bij schoolopdrachten en zijn goed bruikbaar als voorbereiding voor het eindexamen en de vervolgopleiding. De Skills wedstrijden worden georganiseerd door de wereldwijde organisatie World Skills zijn bedoeld om jongeren extra te motiveren voor hun toekomstige vak.

Lees ook

3x2

Ondanks harde regen veel ‘blije koppies’ tijdens jaarlijkse jeugdwielertour

De jaarlijks terugkerende jeugdwielertour 3x2 in Ridderkerk is weer in volle gang. Waar de deelnemers vorig jaar nog konden genieten van volop zon, moeten de kinderen en vrijwilligers het dit jaar vooral doen met regenbroeken en regenjassen. Toch laat de organisatie zich daar niet door tegenhouden.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

Overval Kruidvat Kerkbuurt Sliedrecht

Gewapende overval op winkel, 17-jarige verdachte aangehouden

Aan de Kerkbuurt in Sliedrecht heeft dinsdagavond een gewapende overval met een mes plaatsgevonden. Dit gebeurde rond 17.30 uur bij een vestiging van de Kruidvat.

fotootje kat

Urenlange zoektocht naar huiskat eindigt op dak: 'Ze was helemaal nat en koud'

Huiskat Yvy gaat normaal gesproken de deur niet uit, maar toch belandde het dier woensdag in een benarde positie. Via het open zolderraam van het huis van baasje Elvira van Bloois ging ze voor het eerst naar buiten en kwam vast te zitten tussen een zonnepaneel op het dak. “We hebben uren naar haar gezocht, tot mijn zoon een oortje boven het zonnepaneel zag uitsteken.”

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

woningbrand bliksem

Bliksem slaat in: brand in woning

In een huis aan de Huygensstraat in Dordrecht is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Buurtbewoners sloegen alarm toen na een blikseminslag brand achter de voordeur zichtbaar was.