gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse scholieren in finale landelijke vakwedstrijd

0c91139c2395bfd73c77874b333d456c

Twee vmbo-leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht kwalificeerden zich onlangs voor de finale van vakwedstrijd Skills. De Skills Finals, zoals het evenement officieel heet, wordt op 20 en 21 gehouden in Amsterdam RAI. Mbo en vmbo-studenten vanuit het hele land nemen het daar tegen elkaar op.

Joram Niese |  | Aangepast op
Jesse Bodaan en Jamy Drenkelford zijn de beste van onze provincie in vakgebied Zorg en Welzijn. Tijdens vakwedstrijd Skills Talents, grotendeels georganiseerd door ROC Mondriaan, namen zij het op tegen 53 duoteams van 23 andere Zuid-Hollandse vmbo-scholen. In totaal werden er in de voorronde dus al meer dan 100 concurrenten voorbij gestreefd.

De Skills Talents-vakwedstrijden zijn bedoeld voor derde- en vierdejaars vmbo-leerlingen. In Zuid-Holland werden dit schooljaar negen kwalificatiewedstrijden op ROC's georganiseerd, uiteenlopend van Zorg en Welzijn tot Media, Vormgeving en ICT en van Economie en Ondernemen tot Bloemwerk en Tuinontwerp. De winnaars van alle verschillende vakgebieden vormen samen Team Mondriaan, en strijden onder die naam in de finale tegen teams uit andere provincies. De begeleiding en coaching richting de landelijke wedstrijden wordt gedaan door mbo-studenten van het ROC.

Vakmensen nodig
Er zijn in Nederland op veel plekken opgeleide vakmensen nodig. De opdrachten die de leerlingen bij de wedstrijden krijgen sluiten dan ook nauw aan bij schoolopdrachten en zijn goed bruikbaar als voorbereiding voor het eindexamen en de vervolgopleiding. De Skills wedstrijden worden georganiseerd door de wereldwijde organisatie World Skills zijn bedoeld om jongeren extra te motiveren voor hun toekomstige vak.

Lees ook

de brug brugkelder

Nieuwe klep Papendrechtsebrug half miljoen kilo zwaarder: zo wordt brugkelder versterkt

De brugkelder van de Papendrechtsebrug is volledig leeggehaald. Onderdelen, zoals de grote tandbaan, zijn verwijderd. Nu worden de voorbereidingen getroffen voordat het volgende proces start: het versterken van al het beton.

a16 ongleuk 16 sept 26

Inboedel caravan op A16: lange tijd drie rijstroken dicht en flinke vertraging

Een ongeval met een vrachtwagen en een caravan zorgde woensdagmiddag voor flinke verkeersproblemen op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Rond 15:10 uur werd de weg weer vrijgegeven.

herdenking gebroeders De Witt

Politieke moord op gebroeders De Witt voor 10e keer herdacht: 'Het leeft in Dordrecht'

Opgehangen lichamen en kleding en ledematen verkocht op een veiling. Dat is hoe het leven van de gebroeders De Witt 354 jaar geleden ten einde kwam. Donderdagavond wordt in Dordrecht bij het standbeeld van de broers op de Vismarkt voor de tiende keer stilgestaan bij de dood van Johan en Cornelis de Witt. Dat de herdenking jaarlijks zou terugkeren had organisator Ben Corino bij de eerste keer in 2017 nooit verwacht.

fotoars

Eén Dordtse zege in vijf duels, maar Ars houdt hoop: ‘Beter elftal dan vorig seizoen’

FC Dordrecht verzamelde slechts vier punten uit de eerste vijf wedstrijden en kreeg daarin liefst zestien tegengoals. Toch is technisch manager Sjoerd Ars tevreden met de zomerse transferperiode en vindt dat er ‘een beter elftal dan vorig seizoen’ op het veld staat. “De play-offs zijn gewoon haalbaar.”

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

politieberichtrid

Automobilist slaat al spookrijdend op de vlucht voor politie en crasht in wijk

De politie in Ridderkerk heeft een automobilist van de weg geplukt, die al rijdend lachgas aan het gebruiken was. In zijn vlucht voor de politie reed hij met snelheden van meer dan 100 kilometer per uur door het dorp, waarbij ternauwernood een botsing met een lijnbus werd voorkomen.