gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse scholieren in finale landelijke vakwedstrijd

0c91139c2395bfd73c77874b333d456c

Twee vmbo-leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht kwalificeerden zich onlangs voor de finale van vakwedstrijd Skills. De Skills Finals, zoals het evenement officieel heet, wordt op 20 en 21 gehouden in Amsterdam RAI. Mbo en vmbo-studenten vanuit het hele land nemen het daar tegen elkaar op.

Joram Niese |  | Aangepast op
Jesse Bodaan en Jamy Drenkelford zijn de beste van onze provincie in vakgebied Zorg en Welzijn. Tijdens vakwedstrijd Skills Talents, grotendeels georganiseerd door ROC Mondriaan, namen zij het op tegen 53 duoteams van 23 andere Zuid-Hollandse vmbo-scholen. In totaal werden er in de voorronde dus al meer dan 100 concurrenten voorbij gestreefd.

De Skills Talents-vakwedstrijden zijn bedoeld voor derde- en vierdejaars vmbo-leerlingen. In Zuid-Holland werden dit schooljaar negen kwalificatiewedstrijden op ROC's georganiseerd, uiteenlopend van Zorg en Welzijn tot Media, Vormgeving en ICT en van Economie en Ondernemen tot Bloemwerk en Tuinontwerp. De winnaars van alle verschillende vakgebieden vormen samen Team Mondriaan, en strijden onder die naam in de finale tegen teams uit andere provincies. De begeleiding en coaching richting de landelijke wedstrijden wordt gedaan door mbo-studenten van het ROC.

Vakmensen nodig
Er zijn in Nederland op veel plekken opgeleide vakmensen nodig. De opdrachten die de leerlingen bij de wedstrijden krijgen sluiten dan ook nauw aan bij schoolopdrachten en zijn goed bruikbaar als voorbereiding voor het eindexamen en de vervolgopleiding. De Skills wedstrijden worden georganiseerd door de wereldwijde organisatie World Skills zijn bedoeld om jongeren extra te motiveren voor hun toekomstige vak.

Lees ook

fotoletsruilwinkel

Veiling moet ruilwinkel van de ondergang redden: ‘Moeten alles bij elkaar schrapen’

De LETS Ruilwinkel in Dordrecht zit financieel in zwaar weer. De winkel heeft een conflict met voormalig voorzitter Ruby Pichel, die geld heeft weggesluisd. Omdat zij in hoger beroep is gegaan tegen een uitspraak van de rechter, is het geld nog niet teruggestort op de rekening. Nu moet een veiling het winkeltje van de ondergang redden.

hoogtemeldingdrechttunnel

Aantal te hoge vrachtwagens bij Drechttunnel stijgt met 60 procent: ergernis bij automobilisten groeit

Het aantal hoogtemeldingen van vrachtwagens bij tunnels in de regio Rijnmond blijft toenemen. Vorige maand ging de Drechttunnel 204 keer dicht, blijkt uit cijfers van Rijkswaterstaat die Rijnmond heeft opgevraagd. Dat is bijna zeven keer per dag en zestig procent vaker dan september vorig jaar.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

ijsbaan 9

IJsbaan keert terug naar de Spuiboulevard: 'een verrijking voor onze stad'

Dordrecht krijgt ook deze winter een ijsbaan in de binnenstad. Net als afgelopen jaar komt de ijsbaan aan de Spuiboulevard. Na het succes van afgelopen jaar hebben initiatiefnemers Leo Pap en Maurice Sleicher besloten tot een herhaling van dit evenement.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

pexels-hitechsas-5772732

Vier jaar cel voor asielzoeker (22) na dubbele poging verkrachting en geweld

De rechter heeft vier jaar cel opgelegd aan een asielzoeker uit Hendrik-Ido-Ambacht die zich wilde vergrijpen aan twee vrouwen in Rotterdam. Dat gebeurde op 28 februari 2026 in de Agniesebuurt en in Schiebroek.