gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Sliedrechtse scholieren in finale landelijke vakwedstrijd

0c91139c2395bfd73c77874b333d456c

Twee vmbo-leerlingen van het Griendencollege in Sliedrecht kwalificeerden zich onlangs voor de finale van vakwedstrijd Skills. De Skills Finals, zoals het evenement officieel heet, wordt op 20 en 21 gehouden in Amsterdam RAI. Mbo en vmbo-studenten vanuit het hele land nemen het daar tegen elkaar op.

Joram Niese |  | Aangepast op
Jesse Bodaan en Jamy Drenkelford zijn de beste van onze provincie in vakgebied Zorg en Welzijn. Tijdens vakwedstrijd Skills Talents, grotendeels georganiseerd door ROC Mondriaan, namen zij het op tegen 53 duoteams van 23 andere Zuid-Hollandse vmbo-scholen. In totaal werden er in de voorronde dus al meer dan 100 concurrenten voorbij gestreefd.

De Skills Talents-vakwedstrijden zijn bedoeld voor derde- en vierdejaars vmbo-leerlingen. In Zuid-Holland werden dit schooljaar negen kwalificatiewedstrijden op ROC's georganiseerd, uiteenlopend van Zorg en Welzijn tot Media, Vormgeving en ICT en van Economie en Ondernemen tot Bloemwerk en Tuinontwerp. De winnaars van alle verschillende vakgebieden vormen samen Team Mondriaan, en strijden onder die naam in de finale tegen teams uit andere provincies. De begeleiding en coaching richting de landelijke wedstrijden wordt gedaan door mbo-studenten van het ROC.

Vakmensen nodig
Er zijn in Nederland op veel plekken opgeleide vakmensen nodig. De opdrachten die de leerlingen bij de wedstrijden krijgen sluiten dan ook nauw aan bij schoolopdrachten en zijn goed bruikbaar als voorbereiding voor het eindexamen en de vervolgopleiding. De Skills wedstrijden worden georganiseerd door de wereldwijde organisatie World Skills zijn bedoeld om jongeren extra te motiveren voor hun toekomstige vak.

Lees ook

kansspel

Dordtenaar voorspelt zes getallen goed en wint jackpot

Een inwoner uit Dordrecht heeft bij de Lotto-trekking van zaterdag 15 augustus een miljoen euro gewonnen. De speler voorspelde als enige vijf getallen én het reservegetal goed en wint daarmee de volledige Jackpot.

Henderikx foto goed

FC Dordrecht huurt verdediger Henderikx van Excelsior

FC Dordrecht heeft op de slotdag van de transfermarkt met Stan Henderikx een nieuwe centrale verdediger weten te strikken. De 23-jarige centrumverdediger wordt voor één seizoen gehuurd van Excelsior.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.

eftelingrijnmond

Het huis van Floris is een soort mini-Efteling met een gigantische heks in de woonkamer

Als Floris van der Vugt (24) uit Dordrecht thuis komt te zitten met de ziekte van Lyme, begint hij met het maken van sprookjesfiguren. Met een 3D-printer brengt hij bekende Efteling-personages, zoals Langnek en Holle Bolle Gijs, tot leven. “De Efteling heeft me een brief gestuurd.”

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - KINDERBOERDERIJ

Dierenvriend Quirijn heeft van zijn hobby zijn werk kunnen maken

Vanaf jongs af aan heeft Quirijn altijd al dieren gehad. Ondertussen verzorgt hij al 27 jaar de dieren op kinderboerderij de Kiboe-hoeve in Zwijndrecht. Monique houdt wel van konijntjes knuffelen, dus neemt ze een kijkje bij de werkzaamheden van Quirijn. Als ze maar geen poep hoeft te scheppen.