Dordrecht, Netherlands

Steeds meer auto-inbraken in de streek, Ridderkerk op kop

Het aantal auto-inbraken blijft toenemen, blijkt uit onderzoek van verzekeringsbedrijf Independer. 556 van deze inbraken vonden afgelopen jaar plaats in onze streek. Vooral in Ridderkerk moeten auto-eigenaren goed blijven opletten. Daar werden vorig jaar 137 meldingen gemaakt van auto-inbraken.
Roxane Kroon | 26 februari 2025 16:22 | Aangepast op 26 februari 2025 16:22
Dit aantal is vooral opmerkelijk in verhouding met het aantal inwoners van de gemeente. In Ridderkerk is er per 10.000 huishoudens in 64 auto's ingebroken. In Dordrecht is er 193 keer ingebroken, maar ligt de verhouding op bijna de helft, met 34 inbraken per 10.000 huishoudens.

In Dordrecht is het aantal auto-inbraken zelfs gedaald, met 53 incidenten minder dan in 2023. Dit is het tweede jaar op rij dat Dordrecht tegen de landelijke trend ingaat. In Sliedrecht staat de auto het veiligst. Hier zijn in 2024 maar 16 inbraken gerapporteerd, waarvan 15 per 10.000 huishoudens. 

1) Ridderkerk: 137 inbraken, 64 per 10.000 huishoudens
2) Hendrik-Ido-Ambacht: 52 inbraken, 41 per 10.000 huishoudens
3) Dordrecht: 194 inbraken, 34 per 10.000 huishoudens
4) Zwijndrecht: 67 inbraken, 33 per 10.000 huishoudens
5) Hardinxveld-Giessendam: 16 inbraken, 22 per 10.000 huishoudens
6) Papendrecht: 30 inbraken, 21 per 10.000 huishoudens
7) Alblasserdam: 16 inbraken, 19 per 10.000 huishoudens
8) Molenlanden: 28 inbraken, 16 per 10.000 huishoudens
9) Sliedrecht: 16 inbraken, 15 per 10.000 inwoners 

Ridderkerk is niet alleen koploper in de streek, maar eindigt ook in de top tien lijst van gemeenten met de meeste auto-inbraken in Zuid-Holland. De gemeente staat hier op nummer zeven. 

Landelijk 
In 2024 zijn er in heel ons land 44.225 inbraken geregistreerd. Dit zijn 698 incidenten meer dan het jaar daarvoor. Het is het derde jaar op rij dat het aantal incidenten stijgt. Vooral in drukke gebieden komen auto-inbraken vaak voor. 

Bij een auto-inbraak gaat het vaak om de spullen uit de kofferbak. Ook onderdelen als airbags en navigatiesystemen worden vaak gestolen. Bekijk hier het hele rapport van Independer.

Meest gelezen

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

Redactie Streek 56 | 10 mei 2025 09:44

Lees ook

Zondag op TV Dordrecht: Via Cultura over democratie in de samenleving

In de nieuwste uitzending van Dugelied (Duurzaam geluk voor iedereen) van Via Cultura zien we zondag...

Nooit meer visarend-soap? Livestream op zwart

De livestream die al vijf jaar een visarendnest in de Biesbosch uitzendt, is op zwart gegaan. “Er is...

Zondag op TV Dordrecht: 'Ouwe Jonges' krijgen bonje

In de nieuwe aflevering van Ouwe Jonges Krentebrood gaat het er zondagmiddag af en toe stevig aan to...

Pasar Malam Dordrecht gaat niet door

De Pasar Malam in Dordrecht, het jaarlijkse culturele feest waar Indonesië centraal staat, gaat dit ...

Fris FC Dordrecht treft De Graafschap in play-offs: ‘Extra gas geven daar’

FC Dordrecht weet het sinds vrijdagavond zeker: De Graafschap is de eerste tegenstander in de nacomp...

Bekendmaking paus Leo XIV brengt 'vreugde' in Dordtse kerk

In de Dordtse Sint-Antoniuskerk zitten donderdag tien personen aan tafel voor een bijbelcursus, wann...