gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tegen oplichting en diefstal: politie en experts gaan de straat op

824c655f41cdb8c6eb6eed21b7170b28.jpg

Oplichting, identiteitsfraude en het stelen van persoonsgegevens zijn in een wereld die in rap tempo digitaliseert een steeds groter wordend probleem. Daarom gaan agenten en veiligheidsexperts woensdag in heel onze streek de straat op om voorlichting te geven onder de naam 'Echt niet vandaag'.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Onder de noemer 'samen maken we een vuist tegen digitale criminaliteit' hebben een groot aantal organisaties in Nederland de handen inéén geslagen. Het bankwezen, de politie, gemeenten en tal van telecomproviders doen mee aan de actie, die als doel heeft om bewustwording te vergroten, slachtoffers te voorkomen en het melden van digitale criminaliteit te stimuleren.

In verschillende gemeenten in onze streek zijn er workshops en informatiemomenten te bezoeken. Zo kunnen senioren in Sliedrecht, Papendrecht en Alblasserdam preventietips van de politie en de Rabobank krijgen zodat ze minder snel vallen voor babbeltrucs. In Sliedrecht kan dat om 10.00 uur op het Burgemeester Winklerplein, in Papendrecht staat men om 12.30 op de Markt en in Alblasserdam om 15.00 uur op het Wilgenplein.

In Dordrecht staat vanaf 15.00 uur een politiebus op een aantal centrale locaties opgesteld zodat bewoners het gesprek aan kunnen gaan met de politie. Die staan klaar voor alle vragen die te maken hebben met de digitale wereld. De locaties zijn nog niet bekend en worden op basis van verwachte drukte bekeken. In ieder geval zullen er busjes staan bij het Centraal Station/Bagijnhof, het Van Eesterenplein, het Crabbehof en het Admiraalsplein.

Ook gaat de politie in Dordrecht op verschillende plaatsen deurbelstickers overhandigen aan senioren. De sticker moet oplichters afschrikken die bij hen aan de deur komen om sieraden, bankpassen of geld af te troggelen. Zij staan vanaf 12.00 uur met de stickers klaar.


In Hardinxveld-Giessendam gaat HALT langs op de Koningin Wilhelminaschool, waar zij tussen 09.00 en 11.00 twee uur les zullen geven aan leerlingen van groep zeven en acht. Doel is om de kinderen minder in de verleiding te laten komen voor snel geld en uit te leggen hoe georganiseerde criminaliteit eruit ziet.

Ouderen in Zwijndrecht zijn welkom bij Swinhove aan de Plantageweg. Daar zal om 10.00 uur in de ochtend de film Echt of Nep? worden vertoond. De film bestaat uit korte filmpjes over bijvoorbeeld fraude via WhatsApp, phishing en bankhelpdeskfraude. Na ieder fragment wordt onderling gesproken over wat er net op het witte doek gebeurd is. Deze film is ook digitaal te bekijken via Buurpreventie Hendrik-Ido-Ambacht, waar hij om 19.00 live online bekeken en besproken wordt.

Een compleet overzicht van alle activiteiten in onze streek en de regio Rotterdam vindt u hier.

Lees ook

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.

yv202643NKS07708.jpg

Kuijt verlengt bij FC Dordrecht: vijf vragen over zijn langere verblijf

Het hing al even in de lucht, maar nu is het officieel. Dirk Kuijt is ook de komende jaren de trainer van FC Dordrecht. Hij heeft zijn contract met twee jaar verlengd tot medio 2028. De Streekomroep geeft antwoord op vijf veelgestelde vragen.

2025-03-11-Hongingraatbalkons-1-1024x576.jpg

Unieke balkons brokkelen af: dit moet er gebeuren om de veiligheid te verbeteren

De afbrokkelende honingraatbalkons in Ridderkerk kunnen worden hersteld zonder de cultuurhistorische waarden ervan verloren gaan. Dat concluderen restauratiearchitecten van Bureau Polderman, die in opdracht van de gemeente op zoek gingen naar een oplossing voor de bezwijkende balkons.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: deze werkzaamheden aan de Brug over de Noord en de N915 komen eraan

Het asfalt op de N915, tussen Alblasserdam en Hendrik-Ido-Ambacht wordt tot juni vernieuwd door Rijkswaterstaat. Ook wordt er in deze periode verder gewerkt aan de renovatie van de Brug over de Noord, die in de N915 ligt. Er komen tot begin mei twee nachtafsluitingen aan en een meerdaagse afsluiting.