Dordrecht, Netherlands

Visarend uit de Biesbosch legt 4700 kilometer af naar Gambia

Een jonge visarend uit de Biesbosch heeft zijn bestemming bereikt in Gambia. De vogel werd dit voorjaar geboren in een nestje in het Sliedrechtse deel van de Biesbosch. De visarend uit het nest van drie is als eerste aangekomen in het gebied waar veel visarenden overwinteren.
Redactie Streek 56 | Linda van der Net | 18 oktober 2024 17:00 | Aangepast op 18 oktober 2024 16:26
Het is geen grote verrassing dat de jonge vogel zijn bestemming heeft bereikt. Elk jaar trekken visarenden uit West Europa richting Afrika om te overwinteren. Desondanks was het heugelijk nieuws voor de mensen die de vogels hebben geringd.

Het ringen van de visarenden in de Biesbosch is belangrijk. Met het markeren van de vogels kan bijgehouden worden of de visarenden weer terugkeren naar de kleine Nederlandse populatie.

Lees ook

Ernstige brand historisch pand: ‘Een minuut later en jullie huis was compleet weggeweest’

In een historisch pand aan de Korte Engelenburgerkade gaat het op oudjaarsavond flink mis. Terwijl d...

Winterweer houdt aan: eerste dagen sneeuw, daarna mogelijk -10 graden

Wie dacht dat de kerstvakantie geruisloos zou eindigen, komt bedrogen uit. IJskoude lucht uit het no...

Tientallen mensen beginnen 2026 met ijskoude nieuwjaarsduik

De jassen gaan uit, de erwtensoep staat klaar en het startschot gaat. Met vastberaden blik rennen 48...

Je bankrekening spekken? Hier kun jij je vuurwerkafval en kerstboom inleveren

Gelukkig nieuwjaar! 2026 is begonnen. Tijdens de jaarwisseling wordt altijd veel vuurwerk afgestoken...

Drukke jaarwisseling in het ziekenhuis: hersenschuddingen, brandwonden en baby’s

Het was goed druk op de Spoedeisende Hulp van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht deze jaa...

Vuurzee verwoest bedrijfsbus in Stadspolders

Dordrecht blijft ook in 2026 niet van voertuigbranden verstoken. In de wijk Stadspolders ging donder...