Dordrecht, Netherlands

Voedselbank zoekt vrijwilligers voor inzamelactie: 'Het zijn producten waar wij echt tekort aan hebben'

De opstelling van producten bij de voedselbank in Sliedrecht Voedselbank Sliedrecht
Voedselbank Sliedrecht organiseert volgende week een actie in de Albert Heijn voor haar groeiend aantal klanten. Maar er zijn nog te weinig vrijwilligers die zich hebben aangemeld. “Het slagen van de actie hangt echt af van het aantal vrijwilligers.”
Redactie Streek 56 | Barbara Visscher | 3 september 2025 12:52 | Aangepast op 3 september 2025 12:52
In de supermarkt op het Winklerplein in Sliedrecht staat van maandag 8 september tot en met zaterdag 13 september een kraampje opgesteld met producten die de voedselbank goed kan gebruiken, zoals pastasaus, pindakaas, halfvolle melk, kippensoep, kleine potjes erwten en wortelen en pakjes thee. “Het zijn producten waar wij echt tekort aan hebben in ons magazijn”, vertelt Gerda de Jong, coördinator van Voedselbank Sliedrecht.

“Klanten kunnen een of meerdere producten kopen en deze na het afrekenen doneren in daarvoor bestemde kratten.” Het is niet de eerste keer dat de voedselbank in Sliedrecht zo’n inzamelactie organiseert. Ze doen dat inmiddels al voor de vijfde keer. Vrijwilligers zijn hierbij onmisbaar. Toch zijn er tot nu toe te weinig aanmeldingen binnengekomen, dus de voedselbank in Sliedrecht is nog hard op zoek naar meer mensen die volgende week kunnen helpen.

'Hoe meer vrijwilligers er staan, hoe eerder klanten bereid zijn te doneren'
“We proberen iedere dag vier mensen te hebben, dus in totaal vierentwintig vrijwilligers. Zij staan op de drukste winkeltijden bij het kraampje in de winkel. Dat is van 10.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 17.00 uur”, legt Gerda uit. “Maar het is elk jaar weer een uitdaging om genoeg mensen te vinden. Hoe meer vrijwilligers er staan, hoe eerder klanten bereid zijn te doneren. Het slagen van de actie hangt dus echt af van het aantal vrijwilligers.”

Vrijwilligers gaan zelf niet actief de winkel in, maar spreken mensen aan bij het kraampje. Soms ontstaan er bijzondere gesprekken. “Er zijn mensen die zeggen: ‘ik loop zelf bij de voedselbank'. Anderen trekken spontaan hun portemonnee. Maar je krijgt helaas ook weleens te maken met kritische reacties. Mensen vragen zich af of er wel goed wordt gescreend.”

Groeiend aantal klanten
Het aantal klanten dat aanklopt bij de voedselbank groeit, ziet ook Voedselbank Sliedrecht. Er wordt van alles geprobeerd om de drempel bij mensen om hulp te zoeken te verlagen. “Mensen die zich aanmelden krijgen vier weken een pakket. Na die vier weken gaan we kijken of je definitief in aanmerking komt voor zo’n pakket. Sommige mensen vallen dan af, maar er zijn ook een heleboel mensen die blijven hangen. Het is in ieder geval heel fijn dat we de drempel op die manier wat kunnen verlagen", aldus Gerda.

De actie is belangrijk, benadrukt Gerda. “We krijgen wat producten via de regionale voedselbank in Rotterdam. Maar houdbare producten zoals soep, pasta, pindakaas, rijst en ontbijtproducten moeten we zelf zien te verzamelen. Deze actie helpt daar enorm bij.”

Aanmelden als vrijwilliger kan via coördinator Gerda de Jong. Aan het eind van de actieweek hoopt de voedselbank zoveel mogelijk kratten gevuld te hebben.

Lees meer over:

Voedselbank|

Lees ook

Landelijke campagne voedselbank moet drempel voor hulpbehoevenden verlagen, ook Dordtse voedselbank doet mee

Voedselarmoede is een groeiend probleem in Nederland, maar blijft vaak verborgen. Om voedselhulp mee...

Vernieuwde voedselbank opent de deuren: meer keuze en minder verspilling

De nieuwe locatie van de voedselbank in Dordrecht is dit weekend feestelijk geopend. Naast de verhui...

Versoepeling in aanmeldregels voedselbank Sliedrecht: ‘Gisteren al twee aanmeldingen’

De voedselbank Sliedrecht heeft haar regels versoepeld. Daardoor kunnen mensen makkelijker een voeds...

Dordtse Voedselbank zoekt gulle gevers

Begin juni betrok de Voedselbank de gloednieuwe locatie aan de Dordtse Edisonstraat, waar men druk ...

Zo ziet de nieuwe plek van de Dordtse Voedselbank eruit: 'Super tevreden'

Van de oost- naar westkant van de stad: de Dordtse Voedselbank is bezig aan een flinke verhuizing. S...

Voedselbank vindt nieuwe locatie: 'Erg blij mee'

De Dordtse voedselbank heeft haar langverwachte nieuwe locatie gevonden. Eind van dit jaar verhuist ...