Dordrecht, Netherlands

Voor het goede doel naar Gambia: Robert en Meindert gaan de uitdaging aan

Alblasserwaarders Robert van Dongen en Meindert Bouman zijn vrijdag aan een bijzondere uitdaging begonnen. Het duo doet mee aan de zogeheten Rotary Challenge: een rit van zo'n 7400 kilometer van Zwijndrecht naar Gambia. En dat allemaal voor het goede doel.
Corrado Francke | Trevyn van Houwelingen | 19 oktober 2024 07:00 | Aangepast op 18 oktober 2024 15:52
"Ik heb het al een keer geprobeerd in 2021, maar toen is het niet gelukt", geeft Meindert toe. Toch wilde hij het graag nóg een poging wagen, met Robert als teamgenoot. "Want is zo'n mooi avontuur."

Goed voorbereid op pad
Het duo gaat samen met zestien andere teams op pad, maar rijdt als 'team blauw' met vier auto's en communiceert via een soort zender met elkaar. "We zijn goed voorbereid en de auto is goed in orde. Want als er iets gebeurt, kunnen we kleine dingen herstellen", merkt Meindert op.

De route loopt via België en Frankrijk naar Tarifa, het zuidelijkste puntje van Spanje. Dan gaan de mannen met de boot naar Marokko, doorkruisen ze dat land en rijden ze door Mauritanië en Senegal. De eindstreep ligt in Banjul, de hoofdstad van Gambia. "Ik hoop dat we dat laatste stuk, die laatste 8 à 9 dagen, veilig doorkomen", zegt Robert.

Scholenplan Gambia
Naast het mooie avontuur is er nog een belangrijke reden voor de mannen om mee te doen. Er is namelijk een goed doel gekoppeld aan de actie: de stichting Scholenplan Gambia. Die zet zich in om meisjes die goed kunnen leren, maar niet de financiële mogelijkheden hebben, een voorgezette opleiding te laten volgen.

Inmiddels is de auto volgeladen vertrokken. Niet alleen met spullen die zij nodig hebben om de komende weken door te komen, ook met hulpgoederen zoals verbandmiddelen en kleding. "In Mauritanië en Senegal gaan we klinieken langs om die te bevoorraden en als de auto helemaal leeg is in Gambia, wordt 'ie geveild voor het goede doel", geeft Meindert aan. "Ik hoop dat de auto veel geld opbrengt en dat we daarvan de meisjes kunnen laten studeren."

Bekijk via ons YouTube-kanaal een vooruitblik met Robert en Meindert op hun bijzondere avontuur:

Meest gelezen

Traumaheli landt op N3 na ongeluk op Papendrechtsebrug

Redactie Streekomroep | 12 dec 2025 12:08

Explosie bij apotheek, twee verdachten in beeld

Redactie Streek 56 | 17 dec 2025 10:45

Lees ook

Onrustig jaar in dit dorp met jongeren in de hoofdrol: ‘Probeer het gesprek aan te gaan’

Alblasserdammers zijn ‘gezamenlijk verantwoordelijk’ voor de jongeren in het dorp, ook als zij overl...

Vrijwilligers overhandigen petitie aan burgemeester om sluiting van cultuurcentrum DOOR te voorkomen

‘Behoud de culturele broedplaats waar kunst, cultuur en mensen elkaar ontmoeten’, dat is de boodscha...

Woede om geopende graven Essenhof, geen vervolging en raadsenquête

De Dordtse raad reageert vol afschuw op de gebeurtenissen op begraafplaats Essenhof. Daar zijn grave...

Kerstsfeer aan de Krommedijk, maar geen punten voor FC Dordrecht

Spectaculaire goals, wéér geen resultaat, een teruggekeerde aanvoerder en een indrukwekkende steunbe...

Caty Groen schrijft tiende boek in misdaadreeks: 'Als ik iets interessants voorbij zie komen, schrijf ik het gelijk op'

Een rechercheur, een onopgeloste moord en Dordrecht als decor: dat zijn de vaste ingrediënten van de...

Dit gebouw met 51 appartementen wordt gebouwd voor senioren en er zijn al 800 aanmeldingen

Al ruim drie jaar geleden werd het aangekondigd, maar nu is de verkoop van een nieuw appartementenco...