gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Weg met de douchegordijnen en dunne wanden, Oekraïense vluchtelingen krijgen menswaardige plek

509846b5c03ae5736c9b14a0ac6164be

Het leeft in heel het land: de opvang van vluchtelingen. De havenkerk in Alblasserdam zit midden in een verbouwing om de noodopvang te verbeteren en het een stukje leefbaarder te maken voor Oekraïners. "Het tijdelijke is er nu wel af", zegt wethouder Freek de Gier.

Redactie Streekomroep | Linda van der Net |  | Aangepast op
Oekraïense vluchtelingen leven hier al twee jaar in een noodopvang en die is volgens de gemeente toe aan vernieuwing. De wanden zijn dun, er is slechte isolatie en er zijn geen plafonds. Ook leven mensen met veel personen in één ruimte. De verbouwing brengt privacy en rust, zodat mensen een fijnere plek hebben om te leven.

“We proberen een normaal bestaan voor de mensen te creëren, zodat ze een eigen huis hebben waar ze terug kunnen komen”, licht de wethouder toe. “We realiseren hier een menswaardig bestaan.”

Meer privacy
Stellen slapen nu nog in een zogenoemde stellenkamer. Dat betekent dat ze met drie koppels in een kamer slapen. Ze willen graag meer privacy en hebben doeken opgehangen om de ruimte te scheiden. In het vernieuwde gedeelte krijgen ze een eigen kamer om samen als stel te leven.

“We krijgen meer privacy, een eigen bed en een deur. Ik hoop dat het beter wordt dan nu”, vertelt de 26-jarige Oleksi Dribnokho. Hij woont in de Havenkerk en is pas getrouwd met zijn vrouw. Zij wonen nu in de stellenkamer, maar krijgen binnenkort een eigen kamer.

Van gordijn, naar deur
Het sanitair is al aangepakt. De oude douches waren voorzien van douchegordijnen. “Vrouwen voelde zich niet prettig en veilig daarin, nu hebben we mooie afsluitbare cabines”, laat locatiemanager Ben ten Pas ons zien. Ook de toiletten zijn vervangen.

Met de verbouwing in de Havenkerk wordt er plaats gemaakt voor 54 mensen, in totaal is er na de verbouwing plek voor 134 Oekraïners. Op dit moment zijn er ook twee verdiepingen van de Jozuakerk in Alblasserdam in gebruik voor de vluchtelingen. Een deel daarvan verhuisd als alles klaar is naar de Havenkerk, zodat de Jozuakerk meer ruimte heeft voor andere activiteiten. In totaal vangt Alblasserdam op dit moment 220 Oekraïense vluchtelingen op.

Half december is de verbouwing afgerond en is er een interne verhuizing. De oude ruimtes worden ook aangepakt zodat daar na een verbouwing een deel van de Jozuakerk heen kan verhuizen.

Bekijk ook onze reportage over de Havenkerk op ons YouTube kanaal.

Lees ook

verdachtebureaurijnmondAH

Nepagent maakt slachtoffers in Sliedrecht en Gorinchem, politie zoekt dezelfde verdachte

Twee ouderen in Sliedrecht en Gorinchem zijn afgelopen zomer slachtoffer geworden van een nepagent. Volgens de politie gaat het om dezelfde verdachte. Beelden van hem zijn donderdagavond getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

hekken 2

Nieuwe en verhoogde hekken: park met Schotse hooglanders volledig open

Het Dordtse Dubbelmondepark heeft permanent verhoogde houten hekken gekregen. Na een ontsnapping van twee Schotse hooglanders die er verblijven, was het park enkele dagen dicht en werden eerst tijdelijke hekken geplaatst. De vernieuwde houten hekken zijn bijna een halve meter hoger.

politie

Dordtenaar vlucht door weilanden na mogelijke inbraak in Brabant

Een Dordtse man (23) is in de nacht van zondag op maandag op de vlucht geslagen voor de politie na een vermoedelijke poging tot inbraak in het Brabantse plaatsje Lepelstraat. De Dordtenaar rende daarbij door verschillende weilanden. Met behulp van een hondengeleider is hij uiteindelijk in de boeien geslagen.

Artikel webfoto

Onbegrip en woede in dit dorp: twaalf speelplekken moeten weg

Twaalf speelplekken verdwijnen in Alblasserdam, omdat deze niet voldoen aan de veiligheidseisen. Het leidt tot onbegrip in het dorp, want waarom is er niet overlegd? En wat gaat er nu gebeuren? "Ze hadden het al jaren geleden moeten opknappen."

tweede overval juwelier

Juwelier in Dordtse binnenstad opnieuw overvallen

Juwelier van Leeuwen in de Dordtse binnenstad is zaterdagochtend opnieuw overvallen. Twee in het zwart geklede mannen kwamen binnen en raakten in gevecht met een medewerker, die klappen kreeg.