gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkcentrum Drechtsteden: brug naar werk en scholing in Alblasserdam

ead88163b98420ebce1e560a66e88cc1

Werkcentrum Drechtsteden in Alblasserdam opende haar deuren tijdens een inloopochtend. De morgen bood een inkijkje in de diensten van het nieuwe werkcentrum, dat zich richt op het ondersteunen van mensen in de regio Drechtsteden.

Tristan Kans | Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Werkcentrum Drechtsteden is nog maar een maand open, maar heeft nu al zijn waarde bewezen voor zowel werkzoekenden als werkgevers. Het biedt inwoners van de zeven Drechtstedengemeenten toegang tot advies, loopbaanbegeleiding, scholing en ondersteuning bij het vinden van werk.

Service in het Brughuis
In Alblasserdam wordt deze service in het Brughuis geboden, een locatie die niet alleen werkadvies levert, maar ook zorg- en welzijnsmaatregelen integreert. "Het is mooi dat we in de Drechtsteden meerdere locaties hebben, dichtbij de mensen", vertelt Nancy Schouten, coördinator van Werkcentrum Drechtsteden.

"Dordrecht is het centrum, maar het is belangrijk om ook in de buurten zelf aanwezig te zijn. Hier, in Alblasserdam, verbinden we werk met zorg, zodat mensen op één plek geholpen kunnen worden."

Werkgevers spreken zich positief uit
Ook werkgevers in de regio zijn enthousiast over de samenwerking met het Werkcentrum. Arco Hoefnagel, projectleider bij groenvoorzieningsbedrijf 't Hoen, vertelt over de waardevolle ondersteuning die zijn bedrijf heeft ontvangen. "We hebben een hele goede samenwerking. Het Werkcentrum brengt ons op de hoogte van kandidaten en als wij vragen hebben over werknemers, kunnen we daar ook terecht. Het is een fijne, efficiënte samenwerking", aldus Hoefnagel.

Het bedrijf heeft al diverse mensen in dienst die via het Werkcentrum geplaatst zijn, waaronder werknemers met een Wajong-uitkering en scholieren die een groene opleiding volgen. "Wij bieden deze mensen begeleiding en integreren ze in ons team. Zo kunnen zij zich ontwikkelen, en het werk wordt goed uitgevoerd", vertelt Hoefnagel tevreden.

Begeleiding voor wie de stap naar werk moeilijk vindt
Eén van de doelstellingen van het Werkcentrum is het helpen van mensen die moeite hebben om de stap naar werk te maken. "Voor mensen die moeilijk de stap naar werk nemen, bieden we begeleiding", legt Jeroen Grul, loopbaanadviseur bij het Werkcentrum, uit. "Dit geldt vaak voor mensen die langere tijd eruit hebben gelegen, zoals bijvoorbeeld 'thuiszitters' of ouders die voor kinderen hebben gezorgd."

"We helpen ze bij het vinden van nieuw werk, waarbij we vaak tegen vragen en twijfels aanlopen. 'Ik wil iets anders doen dan wat ik voorheen deed, maar ik heb de juiste scholing niet,' hoor ik vaak", vervolgt Grul. "We helpen ze dan te ontdekken wat ze nodig hebben om die stap te zetten."

Gemeente Alblasserdam speelt actieve rol
Wethouder sociaal domein in Alblasserdam, Margreet de Deugd-Bos, is ook betrokken bij de open dag en benadrukt de drempelverlagende werking van het Werkcentrum. "Het is goed dat we hier, in het Brughuis, een centrale toegang hebben. Hier kunnen mensen niet alleen terecht voor werk, maar ook voor zorg en ondersteuning. Als mensen dichterbij huis geholpen kunnen worden, maakt dat de stap naar werk kleiner", aldus de wethouder.

De Deugd-Bos vindt het belangrijk dat Alblasserdam een werkcentrum heeft dat niet alleen werkzoekenden, maar ook jongeren, statushouders en andere groepen helpt. "Er zijn hier bijvoorbeeld veel jongeren die hun opleiding niet hebben afgemaakt en een tijd thuis hebben gezeten. Of statushouders die in Alblasserdam wonen en werken. Soms is taal een obstakel, maar het Werkcentrum biedt hen de juiste ondersteuning."

Bekijk hier de reportage over het Werkcentrum Drechtsteden:

Lees ook

e6dc5178-950f-4be5-ab72-dbb9a069de40

Man botst tegen lantaarnpaal op dijk en raakt zwaargewond

Een scooterrijder is zondagnacht op een lantaarnpaal geklapt in Zwijndrecht. Daarbij raakte hij zwaargewond.

uysalraad

Meteen fel debat over Dordtse woonplannen: 'Ronduit onthutsend'

Nog geen dag nadat het Dordtse coalitieakkoord werd gepresenteerd, trekken oppositiepartijen fel van leer. Vooral de woningbouwplannen moeten het ontgelden. Onder meer fractievoorzitter Abdullah Uysal van GroenLinks-PvdA, de grootste oppositiepartij, noemt wonen “de achilleshiel van het akkoord”.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

Risk Factory Dordrecht

Jeugd klaargestoomd voor als de dijken breken: ‘Kinderen pakken het echt op’

Met escaperoom-achtige opdrachten is de nieuwe Risk Factory in Dordrecht klaar voor komend schooljaar. Bedoeld om leerlingen van groep 7 en 8 alles bij te brengen over bijvoorbeeld een overstroming, brand of de gevaren in het verkeer. Er zijn er slechts vier in heel ons land en Dordrecht heeft zo haar eigen lokale thema, met de vraag: wat te doen als de dijken breken?

baanhoekbrug

Let op: Baanhoekbrug al vanaf 6 juli niet meer door fietsers te gebruiken

Het fietspad van de Baanhoekbrug gaat elf dagen eerder dicht dan tot nu toe bekend. Vanwege voorbereidende werkzaamheden kunnen tweewielers als vanaf 6 juli de brug niet meer gebruiken om de Beneden Merwede over te steken.

blij gezichten

Avondvierdaagse dag na afgelasting wel van start, dat levert vrolijke gezichten op

De Dordtse avondvierdaagse is een dag later dan gepland van start gegaan. Vanwege opgegeven noodweer moest het festijn dinsdag nog worden afgeblazen, maar met een heerlijk zonnetje, dansende kinderen en gezellige muziek is de aftrap op woensdag een groot feest.