gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

8b57a23dbc262c46fbdab25a497e7ea9

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan het Westeind in Papendrecht. Aannemer GKB Realisatie B.V. zal de werkzaamheden dit jaar afronden.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De werkzaamheden komen voort uit de dijkvisie die in 2013 door de gemeenteraad werd vastgesteld en het mobiliteitsplan van 2023. In samenspraak met de omgeving zijn er afspraken gemaakt over de grootschalige aanpak van de dijk. In maart 2024 werd het definitieve ontwerp goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders.

Nieuwe inrichting voor bewoners, fietsers en voetgangers
Uit de nieuwe inrichting van het Westeind wordt duidelijk dat de dijk geen doorgaande weg is. Voetgangers, fietsers en auto's delen de beperkte ruimte, maar de dijk blijft wel bereikbaar met de auto.

De focus ligt op het creëren van een leefgebied voor de bewoners en ruimte voor wandelaars en fietsers. Want er werd en wordt te hard gereden, er is veel vrachtverkeer en de dijk is niet prettig voor fietsers en voetgangers.

De dijk krijgt volgens de gemeente een herkenbare inrichting. De zogenoemde rijloper - het deel waar de auto's rijden - wordt voorzien van asfalt. In het deel tussen de woningen en de rijloper komen rode klinkers. Verder komt er gras op het talud en wordt er geïnvesteerd in nieuwe lichtmasten.

Toekomstige plannen voor Oosteind en Matena
Naast de nieuwe bestrating wordt er ook een nieuw riool aangelegd. Bewoners moeten tijdelijk rekening houden met enige overlast, maar volgens de gemeente levert het werk 'een veiligere uitstraling' op.

In 2026 staan de herinrichtingen van het Oosteind en Matena op de planning. De nieuwe weginrichting die nu bij het Westeind wordt toegepast, zal ook daar worden doorgevoerd. Het doel is om op termijn het gehele dijklint van Papendrecht dezelfde looks te geven.

Lees meer over:

|

Lees ook

burgderaadtsingel

Deze weg is na 14 maanden weer open: ‘Eerst werden hier de vouwen uit je broek gereden'

Na een afsluiting van meer dan een jaar is de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht weer open voor verkeer. De weg is veiliger, groener én moet minder overlast veroorzaken voor omwonenden.

lijnzaadstraatrotterdampolitie

Zwijndrechtenaar was al overleden toen woningbrand uitbrak

De Zwijndrechtse man die vorige maand dood werd aangetroffen na een woningbrand aan de Lijnzaadstraat in Rotterdam, was al overleden voor het uitbreken van de brand. Dat heeft de politie bekendgemaakt. De twee mannen die eerder werden aangehouden, worden verdacht van brandstichting en het proberen laten verdwijnen van het lichaam.

broeman over brugsluiting

Transportdirecteur pleit voor meer geld voor infrastructuur: ‘We hollen achteruit’

Het plotselinge vrachtwagenverbod op de Merwedebrug, in combinatie met de afsluiting van de Papendrechtsebrug én de sinds 1 juli geldende kilometerheffing voor vrachtwagens, zorgt voor hoofdbrekens in de transportsector. Marcel Klein van transportbedrijf Boerman in Hardinxveld-Giessendam pleit voor meer investeringen in de Nederlandse infrastructuur. “We dalen af naar een niveau waar we niet willen zitten.”

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

PSX_20260627_181157

Man aangehouden na mogelijk bespuiten kinderen met pepperspray

Een man heeft zaterdagmiddag mogelijk pepperspray op meerdere kinderen gespoten in Dordrecht. De verdachte is onder bedreiging van een taser aangehouden.

merwedebrugrws

Merwedebrug (A27) dicht voor alle vrachtwagens vanwege problemen met staal: 'Je bent uur langer bezig'

Rijkswaterstaat heeft de Merwedebrug (A27) bij Gorinchem afgesloten voor vrachtverkeer. Uit onderzoek is gebleken dat het staal op meerdere plekken in de boog van de brug minder sterk is dan vereist. Daardoor kan Rijkswaterstaat de constructieve veiligheid van de brug niet langer garanderen.