gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Werkzaamheden Westeind gestart: dijk krijgt nieuwe inrichting

8b57a23dbc262c46fbdab25a497e7ea9

Met de onthulling van een groot bord heeft wethouder Arno Janssen het startsein gegeven voor de werkzaamheden aan het Westeind in Papendrecht. Aannemer GKB Realisatie B.V. zal de werkzaamheden dit jaar afronden.

Tristan Kans |  | Aangepast op
De werkzaamheden komen voort uit de dijkvisie die in 2013 door de gemeenteraad werd vastgesteld en het mobiliteitsplan van 2023. In samenspraak met de omgeving zijn er afspraken gemaakt over de grootschalige aanpak van de dijk. In maart 2024 werd het definitieve ontwerp goedgekeurd door het college van burgemeester en wethouders.

Nieuwe inrichting voor bewoners, fietsers en voetgangers
Uit de nieuwe inrichting van het Westeind wordt duidelijk dat de dijk geen doorgaande weg is. Voetgangers, fietsers en auto's delen de beperkte ruimte, maar de dijk blijft wel bereikbaar met de auto.

De focus ligt op het creëren van een leefgebied voor de bewoners en ruimte voor wandelaars en fietsers. Want er werd en wordt te hard gereden, er is veel vrachtverkeer en de dijk is niet prettig voor fietsers en voetgangers.

De dijk krijgt volgens de gemeente een herkenbare inrichting. De zogenoemde rijloper - het deel waar de auto's rijden - wordt voorzien van asfalt. In het deel tussen de woningen en de rijloper komen rode klinkers. Verder komt er gras op het talud en wordt er geïnvesteerd in nieuwe lichtmasten.

Toekomstige plannen voor Oosteind en Matena
Naast de nieuwe bestrating wordt er ook een nieuw riool aangelegd. Bewoners moeten tijdelijk rekening houden met enige overlast, maar volgens de gemeente levert het werk 'een veiligere uitstraling' op.

In 2026 staan de herinrichtingen van het Oosteind en Matena op de planning. De nieuwe weginrichting die nu bij het Westeind wordt toegepast, zal ook daar worden doorgevoerd. Het doel is om op termijn het gehele dijklint van Papendrecht dezelfde looks te geven.

Lees meer over:

|

Lees ook

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

merwedebrugrws2

Vanaf donderdag kun je drie dagen lang helemaal niet meer over de Merwedebrug

De Merwedebrug in de A27 gaat drie dagen helemaal dicht. Rijkswaterstaat vervangt het asfalt door een lichtere en dunnere laag. Verkeer moet omrijden en rekening houden met een uur extra reistijd.

molentransport

Niet voor angsthazen: een kilometer in z'n achteruit met meterslange molenwieken

Bijna een kilometer achteruit rijden over een smal dijkje is al geen pretje, laat staan als je het moet doen met een oplegger met molenwieken van maar liefst 24 meter lang. Voor transportbedrijf Van der Vlist, gespecialiseerd in speciale en zware logistiek, is het een koud kunstje. Zo ook bij het aanleveren van de nieuwe molenwieken in Bleskensgraaf.

distelapparath-drive-in-theater-5150064

Op deze plek komt een tijdelijke drive-in bioscoop

Wie kent de filmbeelden niet? Je rijdt met je auto een terrein op en kijkt vanuit je voertuig naar een film. Aan de Laan van Europa, vlakbij hotel Van der Valk in Dordrecht, verrijst in het weekend van 23 tot en met 25 oktober een drive-in bioscoop. Gedurende drie dagen worden daar elf films vertoond.

googlestreetviewa16a15

Rijstrook op fly-over van A16 naar A15 dicht door sinkhole

Rijkswaterstaat heeft de linkerrijstrook van de fly-over van de A16 naar de A15 bij knooppunt Ridderkerk voorlopig afgesloten. Onder het wegdek aan het einde van de fly-over is door regenwater een spoelgat ontstaan, een zogenoemd sinkhole.