gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studenten Da Vinci College leren koken met insecten

a6a112f65c9c7d26b6ccc12fe6e9ceec

Studenten van het Da Vinci College hebben afgelopen week op een duurzame manier leren koken. Tijdens het project 'Sustainable Cooking for the Planet' hebben ze geleerd om met alternatieve proteïnen te koken. Dit houdt in dat ze met insecten hebben leren koken in plaats van vlees en vis.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De studenten hebben bijvoorbeeld geleerd om hamburgers van krekels, kroketten met meelwomenvulling, chocoladetaart gegarneerd met sprinkhanen, bijenlarvenijs en pompoensoep met een topping van mieren te maken.

Ondanks dat het even wennen was waren de studenten erg enthousiast. “Ik moest eerst wel even nadenken toen ik gevraagd werd. Koken met insecten is toch wel iets aparts. Maar ik heb er geen spijt van dat ik dit heb gedaan. Het is hartstikke leuk”, vertelt Rochelle Tiel, student van de opleiding Leidinggevende keuken.

Het initiatief heeft zelfs al impact op horecaondernemers in Dordrecht. Zo is er bijvoorbeeld een ijssalon van plan om sprinkhanenijs aan te gaan bieden

Lees ook

dordrechtsmuseum

Zeldzaam schilderij van Dordtse kunstenares te zien in Dordrechts Museum

Het Dordrechts Museum heeft twee 17e-eeuwse schilderijen in langdurige bruikleen gekregen van The Leiden Collection in New York, een van de belangrijkste particuliere verzamelingen van Nederlandse kunst ter wereld. Volgens het museum zijn dit twee bijzondere werken. Vanaf deze week zijn de werken te bewonderen in de vaste collectie van het museum.

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

foto

Lang niet alle nabestaanden kregen brief over verplaatsen lijken en dit is waarom

Is mijn geliefde wel of niet naar een andere begraafplaats gebracht? Die pijnlijke gedachte overheerst bij nabestaanden van tientallen Dordtse overledenen, die onlangs een brief kregen over de verplaatsing van onvoldoende verteerde lijken. De gemeente wilde de families graag gerichter informeren, maar een administratieve puinhoop zit dat in de weg.

Quooker Ridderkerk

Van start-up tot miljoenenbedrijf: dit is waarom Quooker trouw blijft aan Ridderkerk

De kokend waterkranen van Quooker zijn niet meer weg te denken uit de keukenbranche. Het succesvolle bedrijf verkoopt inmiddels in tientallen landen. Maar verhuizen uit het vertrouwde Ridderkerk? Daar moet het bedrijf niet aan denken. "We houden vast aan onze wortels."

nk202663020260630-Dario_Sits-NKS09259

FC Dordrecht versterkt zich met Lets international Šits

Dario Šits is de nieuwe aanwinst van FC Dordrecht. De Schapekoppen huren de 22-jarige spits van het Italiaanse Parma. Eerder kwam Šits al uit voor Helmond Sport. In de overeenkomst is een optie tot koop opgenomen.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.