Dordrecht, Netherlands

Studenten Da Vinci College leren koken met insecten

Studenten van het Da Vinci College hebben afgelopen week op een duurzame manier leren koken. Tijdens het project 'Sustainable Cooking for the Planet' hebben ze geleerd om met alternatieve proteïnen te koken. Dit houdt in dat ze met insecten hebben leren koken in plaats van vlees en vis.
Jordy Nijenhuis | 5 november 2019 16:38 | Aangepast op 5 november 2019 16:38
De studenten hebben bijvoorbeeld geleerd om hamburgers van krekels, kroketten met meelwomenvulling, chocoladetaart gegarneerd met sprinkhanen, bijenlarvenijs en pompoensoep met een topping van mieren te maken.

Ondanks dat het even wennen was waren de studenten erg enthousiast. “Ik moest eerst wel even nadenken toen ik gevraagd werd. Koken met insecten is toch wel iets aparts. Maar ik heb er geen spijt van dat ik dit heb gedaan. Het is hartstikke leuk”, vertelt Rochelle Tiel, student van de opleiding Leidinggevende keuken.

Het initiatief heeft zelfs al impact op horecaondernemers in Dordrecht. Zo is er bijvoorbeeld een ijssalon van plan om sprinkhanenijs aan te gaan bieden

Meest gelezen

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Corrado Francke | 17 nov 2025 12:06

Sinterklaas is weer in Dordrecht: zo zag de feestelijke intocht eruit

Fokko van der Straaten | Corrado Francke | Erik van Krimpen | Stijn van der Poel | Ad van den Herik | 15 nov 2025 19:46

Lees ook

Vogelgriep in onze streek: 16.000 kippen worden gedood

Op een biologisch leghennenbedrijf in Streefkerk is vogelgriep vastgesteld. Dat meldt het ministerie...

Bart (79) begint eerste lichtjestocht voor scootmobielen

Een optocht met verlichte en versierde vrachtwagens wordt in wel meer gemeenten georganiseerd, maar ...

FC Dordrecht sprokkelt te veel en scoort te weinig: ‘Het is wel een patroon, ja’

Met iets meer doelgerichtheid had FC Dordrecht Vitesse kunnen verslaan vrijdagavond, maar juist daar...

FC Dordrecht met punt uit de interlandbreak: 1-1 tegen Vitesse

FC Dordrecht heeft vrijdagavond de Keuken Kampioen Divisie hervat met een puntje tegen Vitesse. Aan ...

Blijdschap bij automobilisten nu Spuihavengarage na maanden weer open is: 'Goed geregeld!'

Het was een aangename verrassing voor abonnementhouders en andere automobilisten. Donderdag ging de ...

In deze gemeente kunnen inwoners hun wapens inleveren: 'Anoniem en zonder vervolging'

Op meerdere plekken in Zwijndrecht kunnen mensen komende donderdag wapens inleveren, zonder hiervoor...