gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studenten Da Vinci College leren koken met insecten

a6a112f65c9c7d26b6ccc12fe6e9ceec.jpg

Studenten van het Da Vinci College hebben afgelopen week op een duurzame manier leren koken. Tijdens het project 'Sustainable Cooking for the Planet' hebben ze geleerd om met alternatieve proteïnen te koken. Dit houdt in dat ze met insecten hebben leren koken in plaats van vlees en vis.

Jordy Nijenhuis |  | Aangepast op
De studenten hebben bijvoorbeeld geleerd om hamburgers van krekels, kroketten met meelwomenvulling, chocoladetaart gegarneerd met sprinkhanen, bijenlarvenijs en pompoensoep met een topping van mieren te maken.

Ondanks dat het even wennen was waren de studenten erg enthousiast. “Ik moest eerst wel even nadenken toen ik gevraagd werd. Koken met insecten is toch wel iets aparts. Maar ik heb er geen spijt van dat ik dit heb gedaan. Het is hartstikke leuk”, vertelt Rochelle Tiel, student van de opleiding Leidinggevende keuken.

Het initiatief heeft zelfs al impact op horecaondernemers in Dordrecht. Zo is er bijvoorbeeld een ijssalon van plan om sprinkhanenijs aan te gaan bieden

Lees ook

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.