gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studenten moeten tekort aan doktersassistenten oplossen: 'Probleem is er al jaren'

2f862b590a1bde16dc196ab7e6a973b7

Er is in onze regio een tekort aan doktersassistenten en daardoor komt ook het aantal stageplekken in het geding. Om de tekorten op te lossen, slaan zorggroepen en het Dordtse Da Vinci College de handen ineen. "Praktijken zijn soms minder goed bereikbaar omdat er geen personeel is."

Corrado Francke |  | Aangepast op
Sinds een jaar of twee is de onderwijsinstelling vooral bezig om de regio Gorinchem te helpen, legt domeinleider Margreet Knops van het Da Vinci College uit. "Daar is de zorg kleinschaliger en merken ze dat jongeren wegtrekken uit de regio."

De Zorggroep Huisarts en Zorg uit Gorinchem merkt daar de gevolgen van. "De patiënten merken het doordat ze langer in de wacht staan aan de telefoon", zegt Gabriëlle Wempe namens het collectief van zeventig samenwerkende huisartsen in de regio.
De opleiding merkte hier ook iets van, want doordat er minder stageplaatsen waren, konden scholen ook minder opleidingsplaatsen aanbieden. Daar moet met de samenwerking een einde aan komen. Studenten gaan één dag in de week naar school en lopen vier dagen per week mee in een praktijk, die daarmee wordt ontlast. "Zo kun je meer assistenten opleiden die op termijn een vaste plek in de huisartsenpraktijk kunnen innemen."

Ook in de Drechtsteden is er een tekort aan doktersassistenten, zegt Knops. De onderwijsinstelling werkt daarom ook samen met andere regionale zorggroepen en opleidingsinstellingen, zoals DrechtDokters.

Tijdens de open dag eind januari probeerden docenten en studenten jongeren enthousiast te maken voor de opleiding. "Het is echt een opleiding die mij past", zegt derdejaarsstudent Tessa van Emmerik. "Je leert veel, doet veel, en als je goed kunt praten en dingen uit kan zoeken is dit echt wel een opleiding voor jou."
fbd5199352074636dbd0ae0c878047a4
Met een diploma Doktersassistent kun je bij een huisarts gaan werken, als assistent van een verpleeghuisarts, in het ziekenhuis of bij revalidatiecentra. "Overal waar een arts werkt die een assistent nodig heeft, kun je werken. Je kunt natuurlijk ook doorstuderen", aldus docent Mariël van Boxtel-Apon.

De opleiding hoopt na de zomer weer twee volle klassen, zo'n 58 studenten, te verwelkomen. Die studenten moeten ervoor zorgen dat er stapje voor stapje weer meer doktersassistenten op de werkvloer komen.

Lees ook

IMG_7872

Man loopt armwond op bij steekincident in relationele sfeer

In een huis aan de Merwedestraat in Dordrecht heeft maandagmiddag een steekincident plaatsgevonden in de relationele sfeer. Daarbij is een man lichtgewond geraakt. Hij hoefde niet naar het ziekenhuis.

Noordtunnel foto

Zomervakantie voorbij, maar werk aan de weg gaat door: extra drukte verwacht

De zomervakantie is bijna voorbij en dat betekent dat de drukte op de wegen weer toe gaat nemen. Met onder meer de afgesloten Papendrechtsebrug (N3) en het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27) moeten weggebruikers in onze streek rekening houden met een extra reistijd in de spits van 30 tot 60 minuten, waarschuwt Rijkswaterstaat.

zwemmenwaal

Ondanks chemische stoffen in de Waal gaat Ellen er gewoon in: ‘Het is heerlijk zwemmen’

Het gaat niet goed met de kwaliteit van het Nederlandse zwemwater. In onze regio is het vooral mis in de Waal bij Ridderkerk. Daar zijn meerdere chemische stoffen aangetroffen boven de gestelde norm. Toch is Ellen, die pal aan het water woont, niet bang: “Ik ga het niet mijden.”

bureaurijnmondpol

Nepagent steelt sieraden 88-jarige Dordtse vrouw, politie brengt beelden naar buiten

De politie heeft beelden naar buiten gebracht van een nepagent, die in maart van dit jaar sieraden wist te ontfutselen van een 88-jarige vrouw uit Dordrecht. Omdat het om een mogelijke minderjarige verdachte gaat, wordt hij nu nog onherkenbaar getoond in het tv-programma Bureau Rijnmond op TV Rijnmond.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

bachdordrecht

Zondag op TV Dordrecht: bijzonder concert Bachfestival 2026

In onze serie speciale uitzendingen over de grote evenementen van de afgelopen zomer is de komende twee zondagen de 'Koraalpreludes, Bach als stralend middelpunt van het universum' nog een keer te zien op TV Dordrecht.