gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt over het Energiehuis

9f42b58cb42d330dc68692e2a9d7498d

Het Energiehuis krijgt jaarlijks 4 ton extra subsidie en eenmalig twee ton voor een nieuwe tribune, over deze beslissing van de gemeenteraad sprak Presentator Ben Corino met Marc Merx (VVD) en Kitty Kruger (Groenlinks) in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Kitty Kruger: “Het voelt onaangenaam, het feit dat er steeds geld bij moet. En dan niet voor het programma maar om er überhaupt een programma te laten plaatsvinden. En dan kan je zeggen, het is te duur, het is te groot, dat hadden we nooit zo moeten doen, het is de vraag hebben we ooit wel eens goed gekeken hoe het anders kan. En ik denk dat we nu op een punt zitten dat we met elkaar moeten kijken hoe het anders kan, zonder dat er steeds geld bij moet.”


Marc Merx: “Ik ben heel erg blij met het Energiehuis, als pand, als podiumkunsten, echt een aanwinst voor Dordrecht. De vraag is of je de gebruikers verantwoordelijk moet maken voor de commerciële exploitatie van het pand. Ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Kunstmin een hele goede directeur is voor theater, ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Bibelot een goede directeur is voor Bibelot en datzelfde geldt voor ToBe. Waar ik nog niet van overtuigd ben, is of ze geschikt zijn om dit pand commercieel tot een groot succes te maken. Ik denk het namelijk niet want als dat zo zou zijn was het allang een succes geweest.

Het fragment is terug te luisteren via Soundcloud.

Lees ook

Sara bij Jetten foto David Mingelen

Chronisch zieke Sara (11) praat met premier Rob Jetten: 'Hij zei dat hij er iets mee gaat doen'

De chronisch zieke Sara Verbrugge (11) uit Dordrecht heeft deze week gesproken met premier Rob Jetten over zeldzame ziektes en de problemen waar mensen met een beperking dagelijks tegenaan lopen. "Ik vond de premier heel aardig en hij zei ook dat hij er iets mee ging doen."

pixabayrijnmond

Met 'silent nooddisco' voorbereiden op een overstroming: 'Feestje met een knipoog'

Honderd mensen die met een koptelefoon op door een noodsituatie worden geleid. Het klinkt misschien niet direct als een feestje, maar tijdens Festival Voor de Vloed in Dordrecht gebeurt het echt. De ‘silent nooddisco’ is een van de opvallendste onderdelen van een festival dat Dordtenaren bewust wil maken van iets wat in het dagelijks leven gemakkelijk wordt vergeten: de stad leeft al eeuwen met de dreiging van het water.

lotte van drunen

Van Drunen derde in eindstand WK motorcross: ‘Het was niet mijn seizoen’

Lotte van Drunen moet nog even wachten op haar derde wereldtitel motorcross. De 19-jarige Sliedrechtse werd dit weekend tweede in de Grand Prix van Australië en eindigde als derde in het algemeen klassement.

archieffotopolitie

Zwijndrechtenaar (19) vast na schietpartij op festival

De politie heeft zondag een 19-jarige man uit Zwijndrecht opgepakt vanwege een schietpartij in Amsterdam op zaterdagavond. Daarbij raakten twee mensen gewond.

foetusveldje

Een klein graf met een grote betekenis: Molenlanden wil foetusvelden

De gemeente Molenlanden wil zogeheten foetusvelden aanleggen voor ouders die hun kindje zijn verloren tijdens, of kort na de zwangerschap. Dit alternatief voor de kindergraven willen ze op drie begraafplaatsen realiseren.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.