gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt over het Energiehuis

9f42b58cb42d330dc68692e2a9d7498d

Het Energiehuis krijgt jaarlijks 4 ton extra subsidie en eenmalig twee ton voor een nieuwe tribune, over deze beslissing van de gemeenteraad sprak Presentator Ben Corino met Marc Merx (VVD) en Kitty Kruger (Groenlinks) in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Kitty Kruger: “Het voelt onaangenaam, het feit dat er steeds geld bij moet. En dan niet voor het programma maar om er überhaupt een programma te laten plaatsvinden. En dan kan je zeggen, het is te duur, het is te groot, dat hadden we nooit zo moeten doen, het is de vraag hebben we ooit wel eens goed gekeken hoe het anders kan. En ik denk dat we nu op een punt zitten dat we met elkaar moeten kijken hoe het anders kan, zonder dat er steeds geld bij moet.”


Marc Merx: “Ik ben heel erg blij met het Energiehuis, als pand, als podiumkunsten, echt een aanwinst voor Dordrecht. De vraag is of je de gebruikers verantwoordelijk moet maken voor de commerciële exploitatie van het pand. Ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Kunstmin een hele goede directeur is voor theater, ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Bibelot een goede directeur is voor Bibelot en datzelfde geldt voor ToBe. Waar ik nog niet van overtuigd ben, is of ze geschikt zijn om dit pand commercieel tot een groot succes te maken. Ik denk het namelijk niet want als dat zo zou zijn was het allang een succes geweest.

Het fragment is terug te luisteren via Soundcloud.

Lees ook

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

foto

Vrachtwagens botsen op A16, automobilisten negeren rode kruizen

Twee vrachtwagens zijn woensdagochtend gebotst op de A16 bij Hendrik-Ido-Ambacht. Door het ongeluk staat verkeer tussen Dordrecht en Rotterdam in de file.

8ce6ac14ee8bfba0a2e6f3655d7c5620

Zondag op TV Dordrecht: Documentaire de Queeste

Wat komt erbij kijken als je een hele industrie wil veranderen? In documentaire ‘de Queeste’ volgen makers Bert den Boer en Kees van Berchum drie agrariërs in hun worsteling om de transitie te maken naar duurzame landbouw, deze zondag vanaf 12:00 uur te zien op TV Dordrecht.

appelboom 2

Gratis boom of struik: gemeente roept bewoners op om hun tuinen te vergroenen

Inwoners van Hardinxveld-Giessendam kunnen hun tuin vergroenen met een boom, struik of plantenpakket van de gemeente. Dit initiatief komt voort uit het groenbeleidsplan van de gemeente.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”