gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt over het Energiehuis

9f42b58cb42d330dc68692e2a9d7498d

Het Energiehuis krijgt jaarlijks 4 ton extra subsidie en eenmalig twee ton voor een nieuwe tribune, over deze beslissing van de gemeenteraad sprak Presentator Ben Corino met Marc Merx (VVD) en Kitty Kruger (Groenlinks) in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Kitty Kruger: “Het voelt onaangenaam, het feit dat er steeds geld bij moet. En dan niet voor het programma maar om er überhaupt een programma te laten plaatsvinden. En dan kan je zeggen, het is te duur, het is te groot, dat hadden we nooit zo moeten doen, het is de vraag hebben we ooit wel eens goed gekeken hoe het anders kan. En ik denk dat we nu op een punt zitten dat we met elkaar moeten kijken hoe het anders kan, zonder dat er steeds geld bij moet.”


Marc Merx: “Ik ben heel erg blij met het Energiehuis, als pand, als podiumkunsten, echt een aanwinst voor Dordrecht. De vraag is of je de gebruikers verantwoordelijk moet maken voor de commerciële exploitatie van het pand. Ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Kunstmin een hele goede directeur is voor theater, ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Bibelot een goede directeur is voor Bibelot en datzelfde geldt voor ToBe. Waar ik nog niet van overtuigd ben, is of ze geschikt zijn om dit pand commercieel tot een groot succes te maken. Ik denk het namelijk niet want als dat zo zou zijn was het allang een succes geweest.

Het fragment is terug te luisteren via Soundcloud.

Lees ook

fotohvc

Improviseren met vuilniswagens door lange brugsluiting: dit verandert er

De maandenlange sluiting van de Papendrechtsebrug heeft gevolgen voor afvalverwerkers in de regio. Onder meer voor HVC wordt het flink improviseren. “Ben je gewend dat we in de ochtend komen, kan het voorkomen dat in de middag je papier of gft wordt ingezameld.”

foto

Vakantieganger Jary vlucht voor enorme Franse bosbrand: ‘Wij moesten zo snel mogelijk weg’

Geniet je in Frankrijk van een welverdiende vakantie, moet je halsoverkop weg van de camping door een enorme bosbrand. Het overkomt Jary de Hon (59) uit Hardinxveld-Giessendam, die midden in de nacht zijn spullen moet pakken.

OPMA20260715 Leo Stolk

Super vrijwilliger neemt na 35 jaar afscheid van de omroep

Fotograaf, cameraman en bekende Dordtenaar Leo Stolk is na 35 jaar gestopt als vrijwilliger bij RTV Dordrecht. Hij kon zijn inzet voor de omroep niet langer combineren met zijn werkzaamheden als gemeenteraadslid voor de VSP.

FOTO ARTIKEL MOLENAAR

Molens zijn ‘niet echt meer nodig’, toch is Mandie molenaar

De 18-jarige Mandie Noorlander heeft wel een hele bijzondere bijbaan. Ze is molenaar van een van de molens op Kinderdijk. Verslaggever Monique komt erachter dat molenaar zijn alleen niet zo makkelijk is als het lijkt.

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

prorailstreekomroep

Opnieuw uitstel: treinverkeer Dordrecht-Rotterdam op z'n vroegst zondagochtend opgestart

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog langer gestremd na een stroomstoring begin deze week. De schade blijkt groter dan gedacht, waardoor het treinverkeer op zijn vroegst zondagochtend weer wordt opgestart, meldt ProRail.