gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Studio De Witt over het Energiehuis

9f42b58cb42d330dc68692e2a9d7498d

Het Energiehuis krijgt jaarlijks 4 ton extra subsidie en eenmalig twee ton voor een nieuwe tribune, over deze beslissing van de gemeenteraad sprak Presentator Ben Corino met Marc Merx (VVD) en Kitty Kruger (Groenlinks) in Studio De Witt.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Kitty Kruger: “Het voelt onaangenaam, het feit dat er steeds geld bij moet. En dan niet voor het programma maar om er überhaupt een programma te laten plaatsvinden. En dan kan je zeggen, het is te duur, het is te groot, dat hadden we nooit zo moeten doen, het is de vraag hebben we ooit wel eens goed gekeken hoe het anders kan. En ik denk dat we nu op een punt zitten dat we met elkaar moeten kijken hoe het anders kan, zonder dat er steeds geld bij moet.”


Marc Merx: “Ik ben heel erg blij met het Energiehuis, als pand, als podiumkunsten, echt een aanwinst voor Dordrecht. De vraag is of je de gebruikers verantwoordelijk moet maken voor de commerciële exploitatie van het pand. Ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Kunstmin een hele goede directeur is voor theater, ik ben ervan overtuigd dat de directeur van Bibelot een goede directeur is voor Bibelot en datzelfde geldt voor ToBe. Waar ik nog niet van overtuigd ben, is of ze geschikt zijn om dit pand commercieel tot een groot succes te maken. Ik denk het namelijk niet want als dat zo zou zijn was het allang een succes geweest.

Het fragment is terug te luisteren via Soundcloud.

Lees ook

Pieter dHontfontein, gemeente zwi

Deze Zwijndrechtse fontein krijgt een monumentale status

De Pieter d’Hontfontein aan het Pieter d’Hontplein in Zwijndrecht wordt aangewezen als gemeentelijk monument. De grote fontein is in de jaren '60 gemaakt in opdracht van de gemeente Zwijndrecht en is de enige fontein van beeldhouwer Pieter d’Hont.

politie 01

Politie deelt beelden van verdachten na ontvoering en overval

De politie is op zoek naar twee verdachten na een ontvoering in Papendrecht vorige week. Een 20-jarige vrouw werd toen ontvoerd en achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas. Later op de avond vond er een overval plaats op haar woning in Rotterdam.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHAPENHERDER

Herder Maria zorgt er dagelijks voor dat haar schaapjes op het droge staan

De gemeente Ridderkerk zet schapen in voor natuurlijke begrazing van stukken groen in het dorp. Deze schapen moeten verzorgd worden en wanneer nodig verplaatst worden tussen de stukken groen. Megan is benieuwd hoe het verplaatsen van deze schapen in z’n werk gaat, dus neemt herder Maria van de Velde haar mee.

steigervaltom

Steiger valt om en komt terecht tegen pand aan de overkant

Een steiger is zondagmiddag omgevallen aan de Wijnstraat in Dordrecht. De stellage kwam daarbij tegen het raamwerk van het pand aan de overkant van de straat terecht, waar een ruit sneuvelde.

sigarettenpixabay

FIOD neemt ruim 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag in Ridderkerk

De Douane en FIOD hebben deze week meer dan 2,7 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen in Ridderkerk. Twee mannen zitten vast.

pcp

Voetballer zwaargewond, maar SSW-spelers vrijgesproken van mishandeling

Twee voetballers van de Dordtse club SSW zijn dinsdag vrijgesproken van mishandeling. Volgens de rechtbank spreken de getuigen elkaar tegen en is het politieonderzoek onvolledig. Daardoor kan niet worden vastgesteld wie het slachtoffer heeft geslagen of geschopt, schrijft Omroep Brabant.