Dordrecht, Netherlands

Successeizoen FC Dordrecht strandt in schoonheid: 'We hebben met lef gespeeld'

Het seizoen van FC Dordrecht was een smakelijke taart zonder gedroomde kers. Een slijtageslag in Tilburg, waar penalty's voor een zure play-off-uitschakeling zorgde, tilde de ploeg van de roze promotiewolk die steeds dichterbij de Krommedijk kwam. "Het is nog niet echt bezonken dat we gewoon klaar zijn."
Corrado Francke | 25 mei 2025 08:00 | Aangepast op 25 mei 2025 02:34
Met een lach en een traan nemen de spelers het applaus van honderden meegereisde fans in ontvangst na afloop van de thriller in Brabant. Het volledige uitvak huilt een beetje mee, want wat was die finaleplek dichtbij. Toch is de waarheid bikkelhard: de huldiging op het Statenplein komt er - in ieder geval dit seizoen - niet.

Bijzonder boek
Een meeslepend duel is daar de veroorzaker van. Een schommelschip met vele ingrediënten: een horrorstart, de o zo geprezen vechtlust binnen de selectie, een nieuwe tik, een knappe tweede goal en de zenuwslopende penaltyserie als laatste hoofdstuk die het door FC Dordrecht geschreven boek van dit seizoen doet sluiten.

"Ik verwijt niemand iets met penalty's, dat is gewoon een loterij", zegt aanvoerder Jari Schuurman vlak na afloop. "Voor hetzelfde geld pakt Celton (Biai, red.) er drie, want hij zat drie keer in de goede hoek. Maar helaas mocht het niet zo zijn."

Schot op de paal
Schuurman was zelf de eerste succesvolle penaltynemer in de serie, die in het voordeel van Willem II werd beslist dankzij een schot op de paal van de Braziliaanse middenvelder Igor Daniel da Silva. De Tilburgers gaan nu met Telstar bepalen wie het laatste felbegeerde eredivisieplekje pakt.

De emoties bij trainer Melvin Boel hangen na afloop tussen teleurstelling en trots. "Je wilt prijzen winnen, daar ben je sporter voor. We hebben met lef gespeeld thuis en dat vandaag ook geprobeerd. De verschillen waren minimaal, dat moet ze en houvast geven voor de komende jaren dat ze voetballen en wij als club actief zijn."

Opgeheven hoofd
"Ik denk dat dat de eindconclusie van deze wedstrijden is: dat we drie goals heel makkelijk hebben weggegeven. Dat mag ons eigenlijk niet overkomen, maar het is wel gebeurd", aldus de Dordt-oefenmeester, wiens ploeg naar eigen zegge 'met opgeheven hoofd' mag terugkijken op het seizoen.

Komende dinsdag sluit FC Dordrecht het seizoen gezamenlijk af, waarna de meeste spelers op vakantie gaan. De eerste training richting het nieuwe seizoen is waarschijnlijk op dinsdag 24 juni.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Tóch geen werkzaamheden aan de N3 dit weekend

Joram Niese | Redactie Streek 56 | 23 mei 2025 17:00

Snus leidt tot onwelwording in klaslokaal: 'Echt heftig'

Redactie Streek 56 | 21 mei 2025 16:55

Meerdere auto's beschadigd door botsing in Papendrecht

Corrado Francke | 21 mei 2025 17:16

Lees ook

Promotiedroom FC Dordrecht spat uiteen na thriller in Tilburg

FC Dordrecht heeft de finale van de play-offs op bizarre wijze misgelopen. De ploeg kende bij Willem...

Willem II-supporter mishandelt buschauffeur voor wedstrijd tegen FC Dordrecht

Een 27-jarige supporter van Willem II heeft woensdag voorafgaand aan de wedstrijd tegen FC Dordrecht...

Redt FC Dordrecht het tegen Willem II? Dit is er volgens De Plucheplakkers nodig

FC Dordrecht doet nog altijd mee in de strijd om promotie naar de hoogste voetbalklasse van Nederlan...

Gemeente maakt uitzondering voor schermen op terras: 'Historisch seizoen'

Goed nieuws voor fans van FC Dordrecht die geen kaartje konden bemachtigen. De play-offwedstrijden v...

Dordtse aanhang kijkt reikhalzend uit naar halve finale: 'Zijn we er klaar voor?'

De fans van FC Dordrecht leven met spanning toe naar het tweeluik tegen eredivisieclub Willem II uit...

Kaarten FC Dordrecht niet aan te slepen, extra tickets beschikbaar

Een mogelijke promotie naar de eredivisie legt FC Dordrecht geen windeieren. De thuiswedstrijd van w...