gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Syb (2) genomineerd als ‘Actieheld 2017’

Syb van Maurik uit Dordrecht, twee jaar oud, is door het Prinses Beatrix Spierfonds genomineerd voor Actieheld 2017. Elk jaar nomineert het fonds tien vrijwilligers voor deze titel.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Syb heeft SMA (spinale musculaire atrofie), een spierziekte die ook al bij zeer jonge kinderen kan voorkomen. Om bekendheid te geven aan deze ziekte en om geld op te halen voor onderzoek heeft hij samen met zijn ouders en zijn broertje in mei een estafettestokje van Dordrecht naar Barendrecht gebracht. In deze estafette door heel Nederland, de #eSMAfette, kiest iedere deelnemer daarvoor zijn eigen manier. Syb heeft met zijn actie tot nu toe 6400 euro binnengehaald.

Bij Syb is ongeveer een jaar geleden SMA geconstateerd. Hij heeft in de afgelopen tijd een paar keer in het ziekenhuis gelegen. Ook een verkoudheid is mogelijk fataal, omdat zijn longen niet krachtig genoeg zijn.

Op de site van het Spierfonds kan op een genomineerde worden gestemd. In september wordt de uitslag bekendgemaakt.

Lees ook

geblokkeerd speeltuintje

Protest tegen verdwijnen speelplekken zwelt aan: 'Geef de kinderen hun stem terug'

Een online petitie en plannen voor een protest bij de eerstkomende raadsvergadering. Inwoners van Alblasserdam roeren zich nadat bekend is geworden dat van twaalf speelplekken de toestellen zullen verdwijnen. “Er is al zo weinig voor de kinderen in het dorp.”

hermanj

Deze straat heet, na veroordeling Herman J., weer officieel 'Lage Kade'

De Lage Kade is 'terug' in Hendrik-Ido-Ambacht. De straat werd jarenlang vernoemd naar ex-burgemeester Herman J., maar door zijn veroordeling voor kinderpornobezit kreeg de kade een andere naam.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

IMG_0851

Skatepark krijgt een flinke opknapbeurt

Het kleine skateparkje aan de Groenezoom in Dordrecht wordt vernieuwd. Hoewel de baan niet groter wordt, komen er wel meer obstakels bij. Zo moet het vernieuwde skatepark straks meer mogelijkheden bieden voor kinderen en jongeren uit de buurt om te skaten en te bewegen.

einsteinstraatbusink

Dordts pand half jaar op slot na grote drugsvondst

De burgemeester heeft een bedrijfspand in Dordrecht gesloten voor zes maanden. In het pand is volgens de gemeente “een zeer grote” handelshoeveelheid harddrugs en een productielocatie voor drugs gevonden.

paul nuijten

Excuses na vijfde nederlaag op rij FC Dordrecht, ‘alleen woorden zeggen niets’

Trainer Paul Nuijten zegt sorry tegen de naar Oss meegereisde fans van FC Dordrecht. De Schapekoppen leden in Brabant een pijnlijke 3-0 nederlaag, waardoor de ploeg minstens tot zondag hekkensluiter in de Keuken Kampioen Divisie is.