gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Syb (2) genomineerd als ‘Actieheld 2017’

Syb van Maurik uit Dordrecht, twee jaar oud, is door het Prinses Beatrix Spierfonds genomineerd voor Actieheld 2017. Elk jaar nomineert het fonds tien vrijwilligers voor deze titel.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Syb heeft SMA (spinale musculaire atrofie), een spierziekte die ook al bij zeer jonge kinderen kan voorkomen. Om bekendheid te geven aan deze ziekte en om geld op te halen voor onderzoek heeft hij samen met zijn ouders en zijn broertje in mei een estafettestokje van Dordrecht naar Barendrecht gebracht. In deze estafette door heel Nederland, de #eSMAfette, kiest iedere deelnemer daarvoor zijn eigen manier. Syb heeft met zijn actie tot nu toe 6400 euro binnengehaald.

Bij Syb is ongeveer een jaar geleden SMA geconstateerd. Hij heeft in de afgelopen tijd een paar keer in het ziekenhuis gelegen. Ook een verkoudheid is mogelijk fataal, omdat zijn longen niet krachtig genoeg zijn.

Op de site van het Spierfonds kan op een genomineerde worden gestemd. In september wordt de uitslag bekendgemaakt.

Lees ook

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

ASMediapersoontewater

Vrouw belandt in water in Hendrik-Ido-Ambacht

Een vrouw is vrijdagochtend in het water terechtgekomen aan de Gemeenlandskade in Hendrik-Ido-Ambacht. Het slachtoffer is gereanimeerd en naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de politie.

Nieuw project (7)

Volkstuinvereniging op zoek naar potentiële groene vingers

De poorten van de Dordtse moestuinvereniging Klein Grondbezit aan de Arie Schaapweg staan zaterdag 15 augustus wagenwijd open. Van 10.00 tot 12.00 uur kunnen geïnteresseerden tijdens de open dag kennismaken met tuinieren in een volkstuincomplex. Voorzitter Jan van Uden (66) hoopt vooral te laten zien dat tuinieren meer is dan alleen groenten verbouwen.

Maarten van der Weijden door Raymond van Olphen

Van der Weijden zwemt toch door, al bijna 300.000 euro opgehaald

Maarten van der Weijden heeft zijn zwemtocht hervat. Volgens de laatste planning bereikt de voormalig Olympisch kampioen rond 17.15 uur Nieuwpoort in de gemeente Molenlanden. Dat is een uur eerder dan aanvankelijk werd gedacht.

Sem Valk

FC Dordrecht raakt aanvoerder Valk kwijt aan eredivisionist Telstar

De aanvoerder van FC Dordrecht Sem Valk maakt de overstap naar Telstar. In Velsen-Zuid tekent de verdediger een contract tot medio 2029. De verdediger speelde 71 wedstrijden voor de Schapekoppen, waarin hij vier keer trefzeker was. “Ik ga jullie enorm missen.”

merwedebrugrws

Meer dan 200 boetes voor vrachtwagens die verbod Merwedebrug overtreden

Bij de handhavingsactie bij de Merwedebrug (A27) zijn vorige week in totaal 215 boetes uitgedeeld. Sinds juli mogen vrachtwagens niet meer over de brug heen, maar dat verbod wordt nog door honderden vrachtwagens per dag genegeerd. Daarom voerden Rijkswaterstaat en de politie van 17 tot en met 21 augustus een grootschalige handhavingsactie uit.