gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Syb (2) genomineerd als ‘Actieheld 2017’

Syb van Maurik uit Dordrecht, twee jaar oud, is door het Prinses Beatrix Spierfonds genomineerd voor Actieheld 2017. Elk jaar nomineert het fonds tien vrijwilligers voor deze titel.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Syb heeft SMA (spinale musculaire atrofie), een spierziekte die ook al bij zeer jonge kinderen kan voorkomen. Om bekendheid te geven aan deze ziekte en om geld op te halen voor onderzoek heeft hij samen met zijn ouders en zijn broertje in mei een estafettestokje van Dordrecht naar Barendrecht gebracht. In deze estafette door heel Nederland, de #eSMAfette, kiest iedere deelnemer daarvoor zijn eigen manier. Syb heeft met zijn actie tot nu toe 6400 euro binnengehaald.

Bij Syb is ongeveer een jaar geleden SMA geconstateerd. Hij heeft in de afgelopen tijd een paar keer in het ziekenhuis gelegen. Ook een verkoudheid is mogelijk fataal, omdat zijn longen niet krachtig genoeg zijn.

Op de site van het Spierfonds kan op een genomineerde worden gestemd. In september wordt de uitslag bekendgemaakt.

Lees ook

FOTO WEBSITE.png

Ridderkerks natuurgebied is bijzonder monument rijker: ‘Het verhaal doorvertellen’

Met uitspraken die Winston Churchill ooit deed, de klanken van het Wilhelmus, bloemen, kransen en het trompetsignaal van The Last Post is maandag een bijzonder monument in de Crezéepolder in Ridderkerk onthuld. De omgekomen bemanning van het vliegtuig Fokker T-5 uit de Tweede Wereldoorlog wordt hiermee geëerd.

AI-assistent Qbuzz.png

Kunstmatige Intelligentie helpt Qbuzz: ‘Handig voor personeel en reizigers’

Vervoerder Qbuzz zet een AI-assistent in om reizigers en personeel te helpen. Volgens Qbuzz gaat het niet om 'de zoveelste chatbot', maar om een slimme assistent die samenwerkt met medewerkers en bijvoorbeeld zelfstandig actuele reisinformatie ophaalt uit de systemen van de vervoerder.

foto artikel fatbikes dordrecht.jpg

Omstreden fatbikes opnieuw ter discussie: 'Probleem wordt maar niet minder'

Je kan haast geen rondje meer door de Dordtse binnenstad lopen zonder ze niet te zien: fatbikes. De bekende zwarte fiets met dikke banden wordt door veel mensen gebruikt, maar zorgt ook voor veel ergernis. Grote vraag: wat is ertegen te doen?

businkpolitie.jpg

Agenten doorzoeken tuinen in Krispijn

De politie heeft maandagmiddag meerdere tuinen en schuren doorzocht in de Dordtse wijk Nieuw-Krispijn. Daarbij zijn ook een politiehond en een drone ingezet.

rampenoefening station ter illustratie.png

Hulpdiensten op het station, maar geen paniek: dit is er aan de hand

De omgeving van station Dordrecht Centraal wordt dinsdagavond overspoeld door hulpdiensten. Nee, er is geen noodsituatie: de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid organiseert een grote oefening, die bedoeld is om de samenwerking tussen betrokken organisaties verder te verbeteren.

archieffotopolitie.png

Slachtoffer meerdere keren op straat gestoken, verdachte aangehouden

Bij een steekpartij in Zwijndrecht is in de nacht van maandag op dinsdag iemand gewond geraakt. Het slachtoffer werd op straat meerdere keren gestoken. De politie heeft een verdachte aangehouden, meldt Rijnmond.