gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Syb (2) genomineerd als ‘Actieheld 2017’

Syb van Maurik uit Dordrecht, twee jaar oud, is door het Prinses Beatrix Spierfonds genomineerd voor Actieheld 2017. Elk jaar nomineert het fonds tien vrijwilligers voor deze titel.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Syb heeft SMA (spinale musculaire atrofie), een spierziekte die ook al bij zeer jonge kinderen kan voorkomen. Om bekendheid te geven aan deze ziekte en om geld op te halen voor onderzoek heeft hij samen met zijn ouders en zijn broertje in mei een estafettestokje van Dordrecht naar Barendrecht gebracht. In deze estafette door heel Nederland, de #eSMAfette, kiest iedere deelnemer daarvoor zijn eigen manier. Syb heeft met zijn actie tot nu toe 6400 euro binnengehaald.

Bij Syb is ongeveer een jaar geleden SMA geconstateerd. Hij heeft in de afgelopen tijd een paar keer in het ziekenhuis gelegen. Ook een verkoudheid is mogelijk fataal, omdat zijn longen niet krachtig genoeg zijn.

Op de site van het Spierfonds kan op een genomineerde worden gestemd. In september wordt de uitslag bekendgemaakt.

Lees ook

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

scheepvaartbegeleiding

VERKEER

Rijkswaterstaat schrapt scheepvaartbegeleiding in de nacht door personeelstekort

Rijkswaterstaat schrapt vanaf 15 september de nachtelijke begeleiding van schepen in de omgeving van Dordrecht. Dit komt door aanhoudende personeelstekorten. De vaarwegen blijven wel geopend voor alle scheepvaartverkeer.

vandievanderduijnschouten

Voormalig wethouders uit Ambacht en Ridderkerk voorgedragen als wethouder Papendrecht

De gemeenteraad van Papendrecht draagt Steven van Die en Kees van der Duijn Schouten voor als wethouders in de gemeente. Het gaat om een tijdelijke invulling, bedoeld als overbrugging naar een nieuw college.

rwsdrechttunnel (1)

Tunnel weer open na ongeluk met twee vrachtwagens

Op de A16 richting Breda is donderdagmiddag in de Drechttunnel een ongeluk gebeurd met twee vrachtwagens. De parallelbuis van de tunnel was afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden. Inmiddels is de weg weer vrij.

FOTOBOUDEWIJNMETBALK

Boudewijn Brandwijk (26) is jongste wethouder van de streek: 'Dichtbij de mensen staan'

Hij is pas 26 jaar oud, en toch heeft Sliedrechter Boudewijn Brandwijk al zeven jaar politieke ervaring. Na jaren in de gemeenteraad te hebben gezeten, is de enthousiaste politicus nu wethouder in zijn eigen dorp. Het moet de opmaat worden naar een toekomst die hem naar het Torentje gaat leiden, want daar ligt de ambitie van de jongste wethouder van onze streek.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.