gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Synodegerechten (5): De Synode in een glaasje

4dba8d4b6c96c7269edda753f31da765.jpg

Wat zouden die deelnemers van de Synode van Dordrecht 400 jaar geleden op hun bord hebben gekregen? Met die vraag zijn verschillende ondernemers uit de stad aan de slag gegaan. Destilleerderij Rutte is de archieven in gedoken en heeft naar authentiek recept een likeur gemaakt.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
"Het is diepgeworteld in de Dordtse geschiedenis en is een prachtig natuurproduct en complex om te maken", vertelt Myriam Hendrickx, directeur van Rutte & Zn.

"Het is een kruidenlikeur. Er zitten maar liefst veertig verschillende kruiden in van bloemige kruiden tot vruchten. Die kruiden zijn mooi om een fijne smaak te creëren, er is geen kruid dat er qua smaak bovenuit komt."

Er gaat, om dit likeur te brouwen eerst alcohol in water met kruiden. Dat wordt gestookt. De dampen die daarbij vrij komen worden opgevangen. Daarna wordt het vloeistof gemend met alle ingrediënten, en kan er gedronken worden.


Dordrecht bij de speciale etenswaren die ondernemers aan bieden in het kader van de Ode aan de Synode. Eerder proefden we de synodekoek, het Synodemenu en Synodebier. Ook legden we groenten onder de loep.

Lees ook

leostolkbrandazijnplaats.jpg

Brand in huis in Dordtse binnenstad: 'Kom niet kijken'

In een huis aan de Azijnplaats in Dordrecht is dinsdagmiddag brand uitgebroken. Hulpdiensten werden even voor 14.30 uur massaal opgeroepen.

politie.jpg

Zo kijkt de politie terug op Koningsdag in de streek

Het was een druk weekend in de streek. Iedereen heeft massaal een oranje outfit uit de kast getrokken om de verjaardag van de koning te vieren. Die drukte kan ook zorgen voor problemen, maar het is dit jaar ontzettend rustig geweest, meldt de politie.

treinen Station Dordrecht

Geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal

Deze week is het extra goed opletten voor de Dordtse treinreiziger. Door werkzaamheden rijden er geen intercity’s naar Rotterdam en Roosendaal. De werkzaamheden duren tot en met vrijdag 1 mei. Volgens ProRail rijden sprinters wel gewoon door.

picjumbo_com-ice-cream-865126.jpg

Temperatuur schiet omhoog: het kan wel 25 graden worden

Ben je nog niet uitgekeken op zonnige, droge lentedagen? Goed nieuws: de komende dagen houdt dat weer aan en het wordt elke dag ietsje warmer. De temperatuur loopt op tot wel 25 graden.

transvaalstraat.png

Ruit gesneuveld bij explosie bij woning

Bij een huis aan de Transvaalstraat in Dordrecht is in de nacht van maandag op dinsdag een explosie geweest. Volgens de politie raakte niemand gewond.

Brug over de Noord 2.jpg

Let op: Brug over de Noord tot en met vrijdag dicht

Wegverkeer in en om Alblasserdam moet deze week rekening houden met omleidingen. De N915 tussen Noordeinde in Hendrik-Ido-Ambacht en de op- en afrit Alblasserdam van de A15, inclusief de Brug over de Noord, is tot en met vrijdagavond dicht. Dat geldt zowel overdag als ‘s nachts.