Dordrecht, Netherlands

Synodegerechten (5): De Synode in een glaasje

Wat zouden die deelnemers van de Synode van Dordrecht 400 jaar geleden op hun bord hebben gekregen? Met die vraag zijn verschillende ondernemers uit de stad aan de slag gegaan. Destilleerderij Rutte is de archieven in gedoken en heeft naar authentiek recept een likeur gemaakt.
Petra Scheurwater | 8 mei 2019 13:48 | Aangepast op 8 mei 2019 13:48
"Het is diepgeworteld in de Dordtse geschiedenis en is een prachtig natuurproduct en complex om te maken", vertelt Myriam Hendrickx, directeur van Rutte & Zn.

"Het is een kruidenlikeur. Er zitten maar liefst veertig verschillende kruiden in van bloemige kruiden tot vruchten. Die kruiden zijn mooi om een fijne smaak te creëren, er is geen kruid dat er qua smaak bovenuit komt."

Er gaat, om dit likeur te brouwen eerst alcohol in water met kruiden. Dat wordt gestookt. De dampen die daarbij vrij komen worden opgevangen. Daarna wordt het vloeistof gemend met alle ingrediënten, en kan er gedronken worden.


Dordrecht bij de speciale etenswaren die ondernemers aan bieden in het kader van de Ode aan de Synode. Eerder proefden we de synodekoek, het Synodemenu en Synodebier. Ook legden we groenten onder de loep.

Meest gelezen

Let op: N3 aantal nachten dicht

Redactie Streek 56 | 11 aug 2025 09:30

Patiënten krijgen brief of ze van huisarts willen ruilen: ‘Voor iedereen spannend’

Emmely Kokshoorn | Trevyn van Houwelingen | Pascalle van Werkhoven | 12 aug 2025 17:34

Lees ook

FC Dordrecht meteen succesvol buitenshuis: ‘We hebben meerdere wapens’

De eerste uitwedstrijd van FC Dordrecht leverde meteen de volle buit op, ten koste van MVV: 0-1. De ...

FC Dordrecht maakt het onnodig spannend, maar wint terecht bij MVV

FC Dordrecht heeft ook het eerste uitduel van dit seizoen winnend afgesloten. Op bezoek bij het mati...

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude au...

Onderwaterhockey-primeur voor Dordrecht: dit gaat er gebeuren

Hockey, maar onder water? Veel Nederlanders zijn er nog niet mee bekend, maar inmiddels is onderwate...

Luke fotografeert meteoren en molens in een: ‘Je zit er een hele nacht voor, maar het resultaat mag er zijn’

“Ik had geluk, ééntje liet de reflectie van de vallende sterren in het water zien”, vertelt Luke Ver...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met een Dordtse Berlijner (of Berlijnse Dordtenaar?)

In Studio De Witt gaat presentator Ben Corino zaterdag in gesprek met John Kunkeler. Hij is een gebo...