gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Te weinig plek op begraafplaatsen voor de moslimgemeenschap

f3d0ee52e846a4fb4fdd7d88f8bd1017

Er dreigt een tekort aan begraafplaatsen de komende jaren in Dordrecht en dat geldt in het bijzonder voor de moslimgemeenschap. Dit heeft onder andere te maken met dat zij andere gebruiken en rituelen kennen rondom de dood en het begraven van dierbaren. Onlangs werd in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM ook al aandacht gevraagd voor dit probleem door Necdet Burakcin van GroenLinks en Ahmet Polat van D66.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Volgens hen zijn vooral de regels over de duur van het begraven een probleem. Voor moslims is het namelijk gebruikelijk om begraven te worden voor de eeuwigheid. Momenteel geldt in het algemeen in Nederland de regel dat een begraafplaats na een bepaalde tijd wordt geruimd. Echter, er zijn mogelijkheden om te verlengen. "En dat is opzich geen enkel probleem voor de moslims om de graven in termijnen te verlengen tot bijvoorbeeld 100 jaar," zegt Polat. "Maar," benadrukt Burakcin. "Dit geldt alleen voor de rechthebbende. Zodra deze wegvalt, dan wordt de begraafplaats sowieso geruimd. Dat is voor veel moslims een heikel punt." Andere gemeenten hebben daarin al een oplossing gevonden, vertelt Burakcin. Daar zijn regelingen aangepast van bepaalde naar onbepaalde tijd: "Die mogelijkheid is er in Dordt niet."
 

Veel moslims worden nu alsnog begraven in het land van herkomst. Een gebruik waar vooral de oudere generaties waarde aanhechten. Voor de tweede, derde en soms zelfs al vierde generatie ligt dat anders: "Het is duidelijk dat veel moslims hier begraven willen worden. De jongere generaties zijn tenslotte Nederlanders," zegt Polat.

Vorig jaar nog is er een nieuwe begraafplaats in Zuid-Laren geopend voor de Islamitische gemeenschap. Burakcin: "Er was daar plek voor 1700 moslims, maar meer dan 600 zijn al gevuld."

Polat wil ook benadrukken dat het tekort aan begraafplaatsen niet alleen voor moslims geldt, ook bijvoorbeeld de Joodse gemeenschap loopt tegen dit probleem aan. Het is volgens hem vijf voor twaalf: "Er moet gekeken worden naar een oplossing. Naar de komst van meerdere begraafplaatsen in Dordrecht." Volgens zijn partij D66 is bijvoorbeeld bouwen in de polder dan geen optie. "Ons pleidooi is om daarin contact te blijven hebben met de moslimgemeenschap," zegt Burakcin. De afgelopen jaren is de samenstelling van de Nederlandse bevolking natuurlijk veranderd. Op dit moment wonen er ongeveer 10.000 moslims in Dordrecht; bijna 10% van de totale bevolking op het eiland.

Lees ook

aanhouding Ridderkerk

Buurt hoort knal, 31-jarige man uit huis gehaald

Een 31-jarige inwoner van Ridderkerk is dinsdagavond door een arrestatieteam uit zijn huis gehaald. Buurtbewoners hadden aan het begin van de avond een knal gehoord en ook zouden er spullen uit de flat aan de Reijerweg zijn gegooid.

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

zonnepanelen op dak Pexels

Een op de drie woningen heeft zonnepanelen, deze gemeente bungelt onderaan

Van alle woningen in onze streek heeft gemiddeld een op de drie huizen zonnepanelen op het dak. Dat blijkt uit een inventarisatie door vergelijkingsplatform Slimster. In Hardinxveld-Giessendam zijn de meeste huizen te vinden met panelen op het dak, maar er is één gemeente die daarbij ver achterblijft.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.