Dordrecht, Netherlands

Tegelophaalservice moet voor meer groen in de tuin zorgen

Na het grote succes van dit voorjaar is er ook dit najaar een tegelophaalservice. Dordtenaren die hun tuin groener willen maken, worden aangemoedigd door de gemeente. Hun overbodige tuintegels worden gratis opgehaald. Een groene tuin zorgt namelijk voor minder hitte en wateroverlast, vertelt Leanne Stange van Duurzaamheidscentrum Weizigt: "Tuinen worden steeds warmer en water moet weg kunnen vloeien."
Alexander Eleveld | 28 september 2021 14:17 | Aangepast op 28 september 2021 14:17
In het voorjaar haalde de dienst in totaal zo'n 600 vierkante meter op. Dat zijn omgerekend 7000 tegels. Door het grote succes gaat de dienst nu twee dagen in de maand op pad en voor de maand september is er al ruim 400 vierkante meter opgehaald. Stange: "Deze maand hebben we zoveel meer aanvragen. We maken deze maand 30 mensen blij."

De ophaalservice is een onderdeel van de Groen Blauw Dordrecht-campagne. Door middel van verschillende acties probeert de gemeente duidelijk te maken hoe je zelf een bijdrage kunt leveren aan de aanpassingen op de klimaatverandering.

Een voorwaarde van de gratis service is wel dat het aantal opgehaalde tegels straks niet terug te vinden is in de nieuwe tuin. Op de website

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...