Dordrecht, Netherlands

Tekort aan verpleeghuisbedden: Albert Schweitzer stelt operaties uit

Door een tekort aan bedden heeft het Albert Schweitzer ziekenhuis (ASz) in Dordrecht afgelopen week vijftien operaties uitgesteld. Het gaat om operaties die zijn te plannen op de afdelingen plastische chirurgie, orthopedie en gynaecologie.
Petra Scheurwater | 27 juni 2019 13:24 | Aangepast op 27 juni 2019 13:24
De oorzaak van het tekort is een combinatie van factoren, vertelt woordvoerder Frank van der Elzen. "Er liggen heel veel ouderen in het ziekenhuis die in principe mogen doorstromen naar een verpleeghuis, maar die zijn allemaal vol.


Ook mensen die naar huis kunnen met intensieve thuiszorg blijven hier, omdat er een groot tekort is aan thuiszorgpersoneel."

Verder heeft het ziekenhuis te maken met een relatief groot aantal mensen dat ernstig ziek is en langdurig een bed bezet houdt. "Dat is toeval, daar is geen verklaring voor", zegt Van der Elzen.

Ook in de komende maanden verwacht het ziekenhuis af en toe een tekort aan bedden te hebben. Om te voorkomen dat de spoedeisende hulp hieronder te lijden krijgt, zal dan opnieuw ruimte worden gemaakt door planbare operaties uit te stellen.

"Het is vervelend voor de patienten die moeten wachten, maar we hopen het aantal operaties dat wordt uitgesteld zo klein mogelijk te houden", aldus Frank van der Elzen.

Meest gelezen

Brandweer uitgerukt voor incident in Wijnstraat

Redactie Streek 56 | 27 aug 2025 16:21

Lees ook

Verdediger Fonville na vier duels voor recordbedrag weg bij FC Dordrecht

De voetbal transfermarkt is in Nederland nog één dag open, dus doet ook FC Dordrecht nog snel zaken....

Nachtwinkels mogen er komen, maar welke ondernemer doorstaat de test?

Ondernemende nachtbrakers kunnen zich melden voor het runnen van een nachtwinkel in Dordrecht. Vanaf...

Rechter geeft Hans Klok gelijk: opbouw tent in Dordrecht mag beginnen

Illusionist Hans Klok mag zijn circustent opbouwen aan de Laan van Europa in Dordrecht. De rechtbank...

Twee autobranden in één nacht

In de Dordtse wijk Krispijn hebben in de nacht van maandag op dinsdag twee auto’s in brand gestaan. ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Inclusiviteit centraal tijdens massale maar gemoedelijke jubileumeditie Dordrecht Pride

Zaterdagmiddag lopen honderden mensen, waaronder de Dordste burgemeester Nanning Mol, samen voor de ...