Dordrecht, Netherlands

Tentoonstelling in teken van gevluchtte lhbti'ers

De komende twee weken zijn in Dordt foto's en beelden van gips en glas te zien van lhbti-asielzoekers die naar Nederland vluchtten. Zij vormen samen met de documentaire I am gay and muslim de tentoonstelling No land for love.
Petra Scheurwater | 14 maart 2019 16:39 | Aangepast op 14 maart 2019 16:39
De kunst is te zien in het pand op de Spuiboulevard 4, waar voorheen de ANWB zat. Daar staan onder andere vijftien gipsen beelden van de hand van Marcel Joosen. Die maakte hij van Afrikaanse asielzoekers uit het AZC in Grave. Een beeld van een lege capuchon in de kleuren van Afrika springt er in dat geheel uit.

"De jongen die ik namaakte zou komen met de bus", legt Joosen uit. "Het was toen winter, rond de kerstmis. Ik kende de jongen nog niet zo goed, dus ik ga hem zoeken in het donker, het was ook nog mistig. Toen zag in de verte alleen maar een capuchon, in het donker viel zijn gezicht weg en kwam ik op het idee om deze anonieme Afrikaan te maken."

De expositie is onderdeel van de Roze Ode aan de Synode: vrijdag vindt in de Grote Kerk een congres plaats over de verhouding tussen religieuze instellingen en LHBTI'ers. De tentoonstelling is tot en met 24 maart te bezichtigen.

Lees ook

Nieuw clubgebouw VV Dubbeldam bijna klaar: ‘Dit voelt als een nieuw tijdperk’

Na jaren van voorbereiding en ruim anderhalf jaar bouwen is het nieuwe clubgebouw van VV Dubbeldam b...

Zaterdag in Studio De Witt: in gesprek met Danielle en Timothy van Rebel Rebel

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Danielle Vol en Timothy...

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

De gemeente Molenlanden heeft vier plekken in beeld voor de opvang van in totaal 251 asielzoekers. H...

OM eist 12 jaar cel voor dodelijke woningbrand na ruzie om herdershond

Het Openbaar Ministerie heeft twaalf jaar cel geëist tegen een 66-jarige man uit Ridderkerk voor het...

Het Leerpark krijgt 'nu echt!' een eigen station

Er zijn grootse plannen voor het Dordtse spoor en die gaan miljoenen kosten. Dordrecht verwacht in d...

Vertrekkers, nieuwelingen én K-pop aan de Krommedijk

De Plucheplakkers komen uit de winterstop! Omdat FC Dordrecht-Helmond Sport is afgelast, publiceren ...