gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tentoonstelling over Aelbert Cuyp eindelijk open na jaar vertraging

fe06121cdeeacce7ce2cfa6b6179a787.jpg

Aanstaande zaterdag gaat de tentoonstelling 'In het licht van Cuyp' over Aelbert Cuyp in het Dordrechts Museum dan eindelijk open. Door de coronacrisis moest het museum de tentoonstelling over de beroemde Dordtse landschapsschilder al twee keer uitstellen en daardoor kon niet alle bruikleen meer naar Dordt komen, maar: "We hebben prachtige vervangstukken gekregen."

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Directeur Peter Schoon verwacht veel van de tentoonstelling. Al in 2016 begon het Dordrechts Museum met samenstellen. Schoon: "Ruim vijf jaar hebben we er keihard aan gewerkt en wat we laten zien is echt het allermooiste van Cuyp. En dat niet alleen, maar ook het allermooiste van de Engelse landschapsschilders die zo zijn beïnvloed door Cuyp." Want naast Cuyp zijn er ook werken van onder andere William Turner en Thomas Gainsborough te zien.

Volgens Schoon moet het een internationale tentoonstelling worden en hij hoopt dan ook op veel buitenlandse bezoekers, zeker vanuit Vlaanderen: "Vanuit Engeland is het reizen nu nog een beetje ingewikkeld, maar de komende vijf maanden hopen we dat heel veel mensen komen kijken en genieten van Cuyp. Want dat is het wel; genieten van Cuyp."

De tentoonstelling duurt tot en met 6 maart 2022. Volgende week zendt RTV Dordrecht een uitgebreid verslag uit over de officiële opening. Hierin onder meer tekst en uitleg van conservator Sander Paarlberg over waarom Cuyp zo geliefd was én is bij de Engelsen.

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.