Dordrecht, Netherlands

Test met wateropvangsysteem onder nieuw parkeerterrein Vrieseplein

Het hotel dat aan het Vrieseplein zou komen, is door de gemeente even op de lange baan geschoven. Wel wordt er alvast een parkeerterrein aangelegd. Dat is ook meteen een testgebied voor de opvang van regenwater.
Vivian Rutte | 15 december 2020 11:42 | Aangepast op 15 december 2020 11:42
Bij extreme regenval is er namelijk sprake van wateroverlast in het gebied rond het Vrieseplein. De gemeente doet daarom een proef met 3 systemen om regenwater zo lang mogelijk vast te houden, en wateroverlast tegen te gaan. 

De systemen slaan water tijdelijk op onder het straatwerk op 3 verschillende manieren.

Het plan voor het hotel zelf is stilgelegd door de projectontwikkelaar, maar de gemeente wil niet langer wachten met de herininrichting. De plannen voor het hotel aan het Vrieseplein bestaan al meer dan 10 jaar. Dit proces heeft door uiteenlopende oorzaken de nodige vertragingen opgelopen. De situatie rond het coronavirus is voor de ontwikkelaar nu aanleiding om de ontwikkeling van het hotel stil te leggen. 

De gemeente heeft daarom besloten wel alvast het parkeerterrein aan te leggen en te benutten als testlocatie. Afgelopen zomer was er nog op diverse plekken flink wat wateroverlast na hevige regenval.

De werkzaamheden voor de herinrichting van het Vrieselplein duren tot en met januari 2021, meldt de gemeente. Deze maand gaat alvast het achterste deel van het parkeerterrein open.

Meest gelezen

Roy en Ria van woonboot gestuurd: ‘We worden de dakloosheid ingejaagd’

Coen Theuwis | Redactie Streek 56 | 17 jun 2025 21:00

Lees ook

Verbouwing Westeinddijk: kopzorgen door ‘Bordjesgate’ en slechte bereikbaarheid

“Hij stond weer omgedraaid”, verzucht een winkelmedewerker aan het Papendrechtse Westeind. Ze doelt ...

'Seksueel roofdier' de gevangenis in voor misbruik en verspreiden kinderporno

Voormalig Dordtenaar Cornelis den D. (38) misbruikte zijn broertje, nichtje en zijn jonge zwager. Da...

Waterscootertocht trekt met ruim 100 deelnemers door Drechtsteden

In Dordrecht heeft opnieuw de grootste waterscooter-toertocht van Nederland plaatsgevonden: de jaarl...

Bolderbraderie op de Merwebolder ondanks hitte groot succes

Op het terrein van de Merwebolder aan de Touwbaan in Sliedrecht vond weer de jaarlijkse Bolder Brade...

Zonovergoten Fiets4Daagse onverminderd populair: 'Heel fijn'

Het was een warme en pittige tocht, maar de Ridderkerkse Fiets4Daagse bleek ook dit jaar onverminder...

Scholieren krijgen materialen die van drugsuithalers zijn afgepakt: 'Fantastisch initiatief'

Leerlingen van het Dordtse Da Vinci College gebruiken vanaf nu gereedschappen die het Openbaar Minis...