gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Teveel zorginstellingen gedreven door geld

2b48b2b833d800c21077466c31603711

De beelden tijdens de SBS-uitzending ‘Undercover’ over zorginstelling Zuster Norma staat nog op ieders netvlies. Wethouder Peter Heijkoop en Attje Kuiken, lid van de Tweede Kamer namens de PvdA, praatten daarover bij radio-uitzending Studio de Witt. “De markt is doorgeslagen en sommige instellingen worden téveel gedreven door geld”, zo is de conclusie van het gesprek.

Stephanie Roggekamp |  | Aangepast op
De komende jaren moet de overheid volgens Heijkoop hard werken om de misstanden in de zorg aan te pakken. “Vanuit de gemeente willen we hier ook aan bijdragen. Waar het nu bij Zuster Norma fout gaat, zijn keuzes die wij vanuit de gemeente niet kunnen beïnvloeden.” Wel vindt de wethouder dat de gemeente de bewoners moet ondersteunen. “Daar denken we goed over na en ook de inspectie is ondertussen op de hoogte.”

Liefdevolle zorg

“Misstanden in de zorg zijn van alle tijden”, laat wethouder Heijkoop tevens in de uitzending weten. Hij is geregeld op werkbezoek bij zorginstellingen en ziet vaak genoeg dat er liefdevolle zorg wordt geleverd. “Maar de marktwerking is doorgeslagen”, vervolgt de wethouder. “Teveel zorginstellingen zijn gedreven door geld, terwijl het daar niet om gaat. De zorg moet voorop staan.”

Door de huidige marktwerking ontstaan er bedrijfjes die onder de radar opereren. Heijkoop: “Het systeem geeft juist ruimte voor zorgcowboys.” Juist dat is een probleem. Heijkoop hoopt van harte dat het nieuwe kabinet werk gaat maken van dit soort misstanden in de zorg. Het gaat daarbij niet alleen om de ouderenzorg, maar ook om ggz-instellingen of de jeugdzorg.

Gemeenten weten dat sommige instellingen niet deugen’

Attje Kuiken ziet landelijk hetzelfde gebeuren. De misstanden zijn volgens haar niet goed te praten. “Gemeenten weten dat sommige instellingen niet deugen, maar doen er uiteindelijk niks mee.” Uit landelijk onderzoek blijkt volgens haar dat een aantal zorgbestuurders een slechte naam heeft opgebouwd. Kuiken: “We weten dat ze geen goede zorg leveren en veel geld opstrijken, maar we doen er niks mee.”

Dat zorginstellingen gedreven zijn door geld is niet het enige probleem. Ook het gebrek aan personeel in de zorg leidt tot schrijnende situaties. Volgens Kuiken gaat dat tekort de komende jaren alleen maar stijgen. “We moeten alles op alles zetten om meer mensen aan de zorg te binden en ze goede arbeidsvoorwaarden te geven.”

Beide geïnterviewden zijn het over een ding eens: al deze punten zijn geen excuus voor dit soort grote misstanden die in de zorg worden geconstateerd. Het vergt een aanpak van de overheid.

Benieuwd naar het verhaal van Zuster Norma? Bekijk het hier:



&t=23s

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

STARDO

Al 45 jaar aangepast roeien in de streek: 'Meer mensen moeten hiervan weten'

STARDO, de Stichting Aangepast Roeien Dordrecht en Omstreken, viert zondag 16 augustus het 45-jarig jubileum. Bij deze viering komen roeiers, vrijwilligers en betrokken organisaties samen voor een gezamenlijke roeitocht over het Wantij.

Foto-Hemelpostbrievenbus-van-Hemelpost_-©Kimm-Mulder

Nieuwe Hemelpostbrievenbus biedt troost aan nabestaanden

Op begraafplaats Achterambacht in Hendrik-Ido-Ambacht is een Hemelpostbrievenbus geplaatst bij het Herdenkingsveld. De brievenbus biedt nabestaanden de mogelijkheid om een kaartje, brief of tekening achter te laten voor iemand die zij missen.

Wilhelminaboom

Eigenaresse van eetcafé: ‘Ik hoop dat we na de zomervakantie een frisse start kunnen maken’

Monique van Esseveld hoopt na de zomervakantie op een frisse start bij haar eetcafé De Wilhelminaboom. Eerder werden beide bedrijfsauto’s van haar bedrijf in brand gestoken. Hoewel de nieuwe bedrijfsauto’s inmiddels weer op het terrein staan, blijven er onzekerheden.

Papendrechtsebrug 5

Brugklep Papendrechtsebrug weggehaald: dit staat er nog te gebeuren

Een gek gezicht voor wie nu naar de Papendrechtsebrug kijkt: de brugklep is weg. Rijkswaterstaat is de afgelopen dagen bezig geweest met het uitvijzelen van de klep, die in de nacht van maandag op dinsdag op een ponton is geplaatst. Woensdagochtend zal die worden afgevoerd naar een sloopbedrijf.

fotorollebollen

Gratis skaten in het park tijdens dit evenement: 'Het asfalt hier is super'

Of je nou je eigen skates meeneemt of een paar rolschaatsen gratis huurt: tijdens de bloedhete eerste avond van Rollebollen in het Dordtse Weizigtpark liep alles op rolletjes. Het skate-evenement wordt dit jaar voor de tweede keer georganiseerd en geeft iedereen de kans om gratis te skaten.