Dordrecht, Netherlands

Tevreden over deelname politieke cursus

Raadsgriffier Anneloes Wepster is tevreden over de opkomst voor de cursus over werken in de gemeenteraad. Gisteravond was de derde en laatste avond. Zo’n 100 deelnemers waren aanwezig.
Peter Tromp | 21 september 2016 15:00 | Aangepast op 21 september 2016 15:00
Voor de cursus die de afgelopen drie weken is gehouden, hadden zich 150 mensen aangemeld. De tweede avond daalde het aantal aanwezigen naar 120 en de laatste avond lieten er nog een paar verstek gaan.


De deelnemers hebben geleerd hoe de lokale politiek werkt, wat raadsleden doen en wethouders en of je ervoor betaald krijgt. Ook is een vergadering nagespeeld. Fictief onderwerp was een nieuwe bestemming voor het V&D-pand, waarvoor iets anders in de stad moest wijken. De laatste avond stelden de politieke partijen zich voor. Die hopen dat cursisten zin hebben om zich bij hen aan te sluiten.

Lees ook

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...

Toename van crimineel jongerengeweld: meer geld naar camera's en straatcoaches

Jongeren die voor overlast zorgen en zich crimineel gedragen moeten worden aangepakt en een verdere ...

Deze gemeente bouwt eerste houten woningen: 'De impact op het milieu is veel kleiner'

Woningen die niet van beton zijn gemaakt, maar van hout. In de gemeente Zwijndrecht worden de komend...

Woede en verdriet na vrijspraak koffermoord: 'Het recht zou moeten zegevieren'

Nabestaanden van Manuel Alvarez hebben woedend gereageerd op de beslissing van het Haagse gerechtsho...

Het Jaar van Nanning Mol: 'Ik scoorde geen punten bij een paardenfan'

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. Nanni...