Dordrecht, Netherlands

The Passion op doek

Renée van den Kerkhof trok nogal wat bekijks tijdens The Passion. Zij maakte donderdag live een schilderij van de muzikale Paasvertelling in het Maartensgat.
Petra Scheurwater | 24 april 2019 09:32 | Aangepast op 24 april 2019 09:32
“Ik ging voor een impressie van de dag met het uitzonderlijke uitzicht wat er die dag was”, kijkt Van den Kerkhof tevreden naar haar werk. Zo is de Dordtse vlag, het podium en zelfs Jezus op de Grote Kerk te zien op het doek.

Tijdens het televisiespektakel gebeurde van alles. Er was veel beweging, zoals dat van mensen, camera’s en lampen. De kunstenaar liet zich daar niet door afleiden. “Ik kan me redelijk goed afsluiten van alles wat er om me heen gebeurt.”


Sterker nog, het schilderen trok veel bekijks. Mensen reageerde enthousiast. “Complimentjes zijn altijd leuk.”


Wie het schilderij thuis aan de muur wil hebben moet snel zijn, er zijn al kapers op de kust. Het doek van zeventig bij zeventig centimeter moet zo’n achthonderd euro kosten.


Foto: Jordy Nijenhuis

Lees ook

Gevangene mag buiten PI werken, maar daar gaat het mis: breekt kaak van collega

Tijdens werkzaamheden buiten de Dordtse gevangenis, heeft een gedetineerde een collega mishandeld. D...

Alles voor ijs in de binnenstad: duiker in het water voor schaatsbaan

Nog drie weken wachten en dan viert de goedheiligman zijn verjaardag. Toeval of niet, tijdens het ho...

Steeds meer boa’s met bodycams, al is niet iedere gemeente voorstander

Steeds meer handhavers in onze regio krijgen bodycams. Ridderkerk is het meest recente voorbeeld waa...

Vakbonden leggen nieuw cao-voorstel Chemours naast zich neer

Vakbonden CNV en FNV hebben het cao-voorstel van Chemours afgewezen. Het chemiebedrijf stelde komend...

Duikers rukken uit om meeuw uit benarde situatie te redden

Het redden van een verstrikt geraakte meeuw in Dordrecht heeft afgelopen weekend veel voeten in de a...

Ravage op N3: veel schade en gewonde door aanrijding

Bij een aanrijding op de N3 is maandagochtend iemand gewond geraakt. Twee auto’s en een busje hielde...