gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theater na de Dam speelt zich dit jaar af in de Biesbosch

1b81913e59720395a4fabb5ba48df4b6

Hoewel het nog even duurt voor het mei is, wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan een nieuwe Dordtse editie van Theater na de Dam. Een voorstelling die op 4 mei, na dodenherdenking wordt opgevoerd. Dit jaar is er gekozen voor een bijzondere locatie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voorstelling wordt namelijk opgevoerd op het Biesbosch MuseumEiland in Werkdam en wel om een bijzondere reden. “De Biesbosch werd na de bevrijding van Noord-Brabant een grensgebied met het nog niet bevrijde Zuid-Holland”, vertelt de organisatie van Theater na de Dam. “Er vonden gevaarlijke overtochten plaats (crossings) om mensen, berichten of medicijnen naar de overzijde te brengen. Gidsen en koeriers waagden hun leven (niet altijd belangeloos) en deze crossings hebben het leven van mensen gered.”

Theater na de Dam wordt opgevoerd door jongeren. De bedoeling is dat zij zelf op zoek gaan naar verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Naar aanleiding van deze verhalen wordt de voorstelling gemaakt. Jongeren die wonen in de regio Dordrecht en Noord-Brabant (omgeving Biesbosch) die houden van spelen of dansen kunnen zich vanaf nu aanmelden om mee te doen. De repetities starten op 2 maart en vinden plaats in de weekenden en in de meivakantie 2024. Het zijn 11 lessen op het Energiehuis in Dordrecht of op de locatie rondom de voorstelling. Deelnemen als speler kost eenmalig 35 euro. De live voorstellingen in de Biesbosch zijn op 4 en 5 mei.
Aanmelden kan via de website van ToBe.



Wil je meer weten over de crossings die werden uitgevoerd in de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte er in een documentaire over. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

foto corrado

Nóg een dag met de bus tussen Dordt en Rotterdam: ‘Ik heb heel veel stress’

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam is nog altijd niet op de rit. Waar de één al rekening hield met uitloop van de herstelwerkzaamheden en de wekker vroeger heeft gezet om alternatief vervoer te pakken, komt de ander op het station van Dordrecht voor een nare verrassing te staan. “Ik had gedacht dat het nu wel gefixt zou zijn.”

artikelfotoooo

Tiende Bachfestival in Dordrecht: van leerorkest tot filmpremière

We hebben er twee jaar op moeten wachten, maar dit weekend is het tijd voor het Bachfestival in Dordrecht. De editie van dit jaar mag een jubileumeditie worden genoemd, aangezien Bach-liefhebbers voor de tiende keer kunnen afreizen naar de stad voor het festival.

zomerpark gemeente dordrecht

De hele zomer sport en spel in toekomstig Stadspark: ‘Gezellige ontmoetingsplek!’

Om Dordtenaren kennis te laten maken met het nieuwe Stadspark, organiseert de gemeente deze zomer voor het eerst ‘Zomerpark’. Onder die noemer zullen op twee verschillende locaties diverse sport- en spelactiviteiten worden georganiseerd. Daarnaast staan er twee maanden lang allerlei speeltoestellen, waar jong en oud gratis gebruik van kunnen maken.

prorailstreekomroep

Nog altijd geen treinen tussen Dordrecht en Rotterdam

Het treinverkeer tussen Dordrecht en Rotterdam kan nog altijd niet worden opgestart na de stroomstoring van vorige week. Voor het weekend gaf ProRail de prognose dat treinen vanaf deze maandagochtend weer zouden kunnen rijden, maar door verschillende tegenvallers is dat bijgesteld naar dinsdagochtend 05.00 uur.

yv202674yv202674A1D01324

FC Dordrecht slikt zes tegengoals in drukbezocht oefenduel met Feyenoord

Het was een commerciële superdag voor FC Dordrecht, maar sportief had de ploeg zaterdagmiddag weinig in te brengen tegen Feyenoord: 0-6. Vier van de zes treffers in het oefenduel vielen voor rust.

foto opening escaperoom baggermuseum

Nieuwe aanwinst Baggermuseum: escaperoom vertelt verhaal uit de geschiedenis

Waar je in het Nationaal Baggermuseum al kunt genieten van kunst, modelbaggerschepen en een praktijktuin, is er sinds afgelopen woensdag een nieuw pronkstuk bij. Er is namelijk een escaperoom geopend. Bezoekers kunnen zich vanaf nu helemaal onderdompelen in het verhaal van Adriaan Volker.