gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Theater na de Dam speelt zich dit jaar af in de Biesbosch

1b81913e59720395a4fabb5ba48df4b6

Hoewel het nog even duurt voor het mei is, wordt er achter de schermen al hard gewerkt aan een nieuwe Dordtse editie van Theater na de Dam. Een voorstelling die op 4 mei, na dodenherdenking wordt opgevoerd. Dit jaar is er gekozen voor een bijzondere locatie.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
De voorstelling wordt namelijk opgevoerd op het Biesbosch MuseumEiland in Werkdam en wel om een bijzondere reden. “De Biesbosch werd na de bevrijding van Noord-Brabant een grensgebied met het nog niet bevrijde Zuid-Holland”, vertelt de organisatie van Theater na de Dam. “Er vonden gevaarlijke overtochten plaats (crossings) om mensen, berichten of medicijnen naar de overzijde te brengen. Gidsen en koeriers waagden hun leven (niet altijd belangeloos) en deze crossings hebben het leven van mensen gered.”

Theater na de Dam wordt opgevoerd door jongeren. De bedoeling is dat zij zelf op zoek gaan naar verhalen van de Tweede Wereldoorlog. Naar aanleiding van deze verhalen wordt de voorstelling gemaakt. Jongeren die wonen in de regio Dordrecht en Noord-Brabant (omgeving Biesbosch) die houden van spelen of dansen kunnen zich vanaf nu aanmelden om mee te doen. De repetities starten op 2 maart en vinden plaats in de weekenden en in de meivakantie 2024. Het zijn 11 lessen op het Energiehuis in Dordrecht of op de locatie rondom de voorstelling. Deelnemen als speler kost eenmalig 35 euro. De live voorstellingen in de Biesbosch zijn op 4 en 5 mei.
Aanmelden kan via de website van ToBe.



Wil je meer weten over de crossings die werden uitgevoerd in de Biesbosch. RTV Dordrecht maakte er in een documentaire over. Die is hieronder te bekijken.

Lees ook

fotoootjeuhh

Dordt biedt Pinas nieuwe kans na jaren in de schaduw bij Almere: ‘Ik wil promoveren met Dordt’

Van verdediger en bankzitter in Almere, naar controlerende middenvelder met basisplaats aan de Dordtse Krommedijk. Jayden Pinas (22) ontpopt zich (in de voorbereiding op) dit jonge seizoen tot een speler met multifunctionele kwaliteiten voor de Schapekoppen. Hij kijkt positief terug op zijn eerste periode in Dordrecht en heeft heldere ambities voor de toekomst.

IMG_3084

Poes Chica lift per ongeluk mee naar Dordrecht

Poes Chica is per ongeluk vanaf de Dr. Schaepmansingel in Schiedam met een auto meegereisd naar Dordrecht, onder de motorkap. Het dier werd donderdag gevonden in een parkeergarage. Haar buik en pootjes zaten onder de brandwonden.

IMG_3057

Teleurgestelde reacties na nieuws over sluiting treinenwinkel: ‘Iconische zaak voor elke Dordtenaar’

Wie had gedacht dat modeltreinen nog zo populair zouden zijn? De sluiting van ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht maakt veel los in de community. Veel mensen zijn teleurgesteld dat een bijzondere speciaalzaak verdwijnt. “Verschrikkelijk! Het was een soort bedevaartsoord voor mij.”

mishandelingconducteur

Verdachte mishandelt treinconducteur, politie brengt beelden naar buiten

De politie is op zoek naar een vermoedelijk minderjarige verdachte die in november vorig jaar een treinconducteur bij station Sliedrecht heeft mishandeld. Beelden van het incident en van de verdachte zijn maandag naar buiten gebracht.

treinstationdordrecht

Let op: woensdag geen treinen, nauwelijks bussen

Reis je normaal gesproken met het openbaar vervoer naar je werk of school? Woensdag zul je daar zeer waarschijnlijk een andere manier voor moeten vinden. Vanwege een landelijke staking in het openbaar vervoer die de vakbonden hebben afgeroepen, rijden er geen treinen en minder tot geen bussen. De Waterbus vaart wel.

PSX_20260805_194332

Bestuurder dodelijk ongeluk Voorstraat vrij, maar blijft verdachte

De bestuurder die woensdagavond werd aangehouden na een dodelijke aanrijding op de Voorstraat in Dordrecht, is heengezonden. Dit houdt in dat hij is vrijgelaten, maar wel verdachte blijft in deze zaak.