Dordrecht, Netherlands

Tien jaar cel voor Johnny D. na doodsteken schoonvader

Dordtenaar Johnny D. is door de rechtbank veroordeeld tot tien jaar cel voor het doodsteken van schoonvader Bertus Bloos. Die straf is hoger dan de acht jaar cel die het Openbaar Ministerie twee weken geleden eiste.
Robin Nanninga | 8 maart 2022 15:06 | Aangepast op 8 maart 2022 15:06
De uitspraak van de rechtbank volgt na een lang strafproces, dat om verschillende redenen vertraging opliep. Zo moest er meer onderzoek komen naar de invloed van ADHD-medicatie op het handelen van D. en moesten nieuwe getuigen worden gehoord. De steekpartij vond plaats in november 2019, aan het Pearl Buck-erf in de Dordtse wijk Stadspolders. Bertus Bloos overleed op 64-jarige leeftijd.

Schoonzoon D. zat al die tijd vast. Het voorarrest wordt van de celstraf van tien jaar af getrokken. De acht jaar die door de officier van justitie was geëist, doet volgens de rechtbank onvoldoende recht aan de ernst van de zaak. "Een meer beperkte gevangenisstraf van acht jaar in geval van doodslag wordt veelal opgelegd in combinatie met een maatregel van terbeschikkingstelling. Daarvan is in deze zaak echter geen sprake." D. moet de benadeelde partij ook 17.500 euro schadevergoeding betalen.

Het verzoek van de verdediging om D. ontoerekeningsvatbaar te verklaren omdat hij een black-out zou hebben gehad tijdens de steekpartij, legt de rechtbank naast zich neer. "Er zijn geen feiten en omstandigheden aannemelijk geworden die de strafbaarheid van de verdachte uitsluiten", aldus de rechtbank.

Bekijk hieronder ons verslag na de rechtszaak van twee weken geleden.

Lees ook

James (33) dwong jonge slachtoffers naaktbeelden te sturen: ‘Ik was eenzaam’

Een man uit Ridderkerk zou volgens het Openbaar Ministerie zeker 17 jonge slachtoffer hebben afgeper...

Vrijspraak voor sjoemelen met zand, 'bedrijf had er geen weet van'

De rechter heeft een Papendrechts bedrijf dat werd verdacht van sjoemelen met zand vrijgesproken. Vo...

Handtastelijke arts mag vijf jaar niet meer aan de slag, maar hoeft niet de cel in

Een 57-jarige internist uit Dordrecht, die in het Maasstad Ziekenhuis drie coassistenten en een pati...

Celstraf voor man die dreigmails stuurde naar premier Rutte en stadsbestuur

Een man uit Dordrecht moet drie maanden de gevangenis in voor het bedreigen van politici, oordeelde ...

Man (21) die aanvaller met schaar in de nek steekt wordt vrijgesproken

Een man die begin april een man neerstak met een schaar bij het Bagijnhof in Dordrecht is door de po...

Coffeeshopbezoek eindigt in steekpartij met schaar: OM wil verdachte vrijspreken

De 21-jarige man die verdacht wordt van een steekpartij op het Bagijnhof in Dordrecht moet worden vr...