gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tientallen plantenbakken als volgende stap verfraaiing binnenstad

8b6d4cadd3b8d3de5d608c9a4d9ec326

Deze woensdag gaf wethouder Maarten Burggraaf in het bijzijn van een twintigtal ondernemers uit de Dordtse binnenstad het startsein voor de plaatsing van zo’n zeventig plantenbakken. Het is een volgende stap in de opgave om de binnenstad aantrekkelijker te maken.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De planten in de bakken zullen worden verzorgd en onderhouden door een groep betrokken binnenstadsondernemers die zichzelf de Groenmakers noemt. Iedere Groenmaker kreeg woensdag een gieter uit handen van wethouder Burggraaf. Na de plantenbakken bij de Bagijnhof en de tuin bij Brasserie de Witt is het de volgende stap in de verfraaiing en vergroening van de Dordtse binnenstad.

Hoewel de eerste plantenbak dus woensdag werd neergezet zal het nog even duren voordat alle bakken in de straten staan. Dit weekend staat volledig in het teken van Big Rivers, daarna pas gaat men door met dit project. Naar verwachting zal het nog een aantal weken duren voordat alle plantenbakken geplaatst zijn. De bakken komen onder meer te staan op de Voorstraat, Vriesestraat en de Grote Spuistraat.

Bekijk hieronder onze korte reportage over de Groenmakers

Lees ook

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

20261015_101657

Niet alleen voor de dorst, ook als troost: Rijkswaterstaat bedankt reizigers en deelt appels uit

Een appeltje voor de dorst of fietslampjes om ook in het donker zichtbaar te zijn: Rijkswaterstaat deelt op verschillende locaties in onze streek bedankjes uit aan alle reizigers vanwege de alternatieven die zij hebben gekozen sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug.

fotovandriel

Man (56) aangehouden voor online bedreigen burgemeester

Er is opnieuw een man aangehouden voor het online bedreigen van de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel. Hij moet een boete van 1300 euro betalen.

veerpontzwijndrechtputtershoek

Pontje tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft varen

De veerpont tussen Zwijndrecht en Puttershoek blijft de komende jaren varen. De gemeenteraad van Hoeksche Waard heeft ingestemd om hier meer budget voor beschikbaar te stellen.

01 vormgeving_RTV Dordrecht nieuws.00_05_19_03.Still001

Lucinda Brand kondigt afscheid als wielrenner aan, al verlaat ze de sport niet

Lucinda Brand gaat in 2028 met wielerpensioen. Dat maakte de 37-jarige Dordtse dinsdag bekend. Het Duitse Canyon-Sram wordt haar laatste wegteam, waar ze daarna onderdeel van de technische staf wordt.