gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tientallen plantenbakken als volgende stap verfraaiing binnenstad

8b6d4cadd3b8d3de5d608c9a4d9ec326

Deze woensdag gaf wethouder Maarten Burggraaf in het bijzijn van een twintigtal ondernemers uit de Dordtse binnenstad het startsein voor de plaatsing van zo’n zeventig plantenbakken. Het is een volgende stap in de opgave om de binnenstad aantrekkelijker te maken.

Redactie Streekomroep | Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
De planten in de bakken zullen worden verzorgd en onderhouden door een groep betrokken binnenstadsondernemers die zichzelf de Groenmakers noemt. Iedere Groenmaker kreeg woensdag een gieter uit handen van wethouder Burggraaf. Na de plantenbakken bij de Bagijnhof en de tuin bij Brasserie de Witt is het de volgende stap in de verfraaiing en vergroening van de Dordtse binnenstad.

Hoewel de eerste plantenbak dus woensdag werd neergezet zal het nog even duren voordat alle bakken in de straten staan. Dit weekend staat volledig in het teken van Big Rivers, daarna pas gaat men door met dit project. Naar verwachting zal het nog een aantal weken duren voordat alle plantenbakken geplaatst zijn. De bakken komen onder meer te staan op de Voorstraat, Vriesestraat en de Grote Spuistraat.

Bekijk hieronder onze korte reportage over de Groenmakers

Lees ook

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Uitgestelde Zoomer Wantijrun vindt zondag plaats

De Zoomer Wantijrun  staat zondag op het programma. Het hardloopevenement stond gepland voor woensdagavond 24 juni, maar de organisatie voelde zich door de hitte genoodzaakt er een streep door te zetten.

nk20260905NKS01972

Bij FC Dordrecht is iedereen het erover eens: ‘Dit is een schandalige prestatie’

Voor het tweede duel op rij kreeg FC Dordrecht zes tegengoals om de oren. De gatenkaas achterin vormde de basis van de 3-6 nederlaag zaterdag tegen Jong AZ, dat beduidend efficiënter was in het foutenfestival.

businkoverval

Overval op juwelier, daders gevlucht op fatbike

Een juwelier op de Voorstraat in Dordrecht is vrijdagochtend overvallen. Wat er precies is buitgemaakt, is nog niet duidelijk.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

Webfoto

In dit dorp genieten honderden kinderen van de Speel-In: ‘Ieder kind kan hier gewoon lekker kind zijn’

Een groot zomerspektakel voor kinderen. Van timmerdorp tot een gamezone en van een spookhuis tot het laten zetten van een nep-tatoeage. Het kan allemaal bij de Speel-In in Hardinxveld-Giessendam. Het evenement is een soort kindervakantiewerk voor kinderen uit het dorp en omgeving. Extra bijzonder, omdat er maar weinig activiteiten voor deze doelgroep in de buurt te vinden zijn.