gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdelijke nieuwe voorzitter bestuur

RTV Dordrecht heeft donderdag een ad interim (a.i.) bestuur gevormd om de lokale mediaorganisatie toekomstbestendig te maken. In maart moet er een nieuw compleet bestuur zijn, dat de aanvraag zal doen voor een nieuwe zendmachtiging voor de jaren 2018-2022.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Journalist Hans Berrevoets treedt in de tussentijd op als voorzitter a.i. en is tevens benoemd tot informateur (voor het nieuwe bestuur). Rene Portielje was voorzitter en gaat in het tijdelijk bestuur door als portefeuillehouder financiële en commerciële zaken.

Directeur/hoofdredacteur Ton van Wijngaarden heeft dit vandaag namens de lokale media-organisatie bekendgemaakt aan de gemeente, alle medewerkers en het Programmabeleid Bepalend Orgaan (PBO).

Het oude bestuur besloot eind vorig jaar om tot uiterlijk 1 maart actief te blijven. Zij vond dat de gemeente niet voldoende financiële armslag gaf om het gepresenteerde toekomstscenario te realiseren en wilde niet betrokken worden bij een nieuwe licentie-aanvraag.

Volgens voorzitter a.i. Hans Berrevoets heeft voortschrijdend inzicht geleid tot een tussenfase tussen het oude bestuur en het nieuwe bestuur. Hij zal zelf niet toetreden tot het nieuwe bestuur, dat zich begin maart zal presenteren.

Hans Berrevoets: "We sluiten in de ad interim periode het verleden af en richten de blik op de toekomst. De lokale omroep waaraan zoveel mensen hun steentje bijdragen verdient dat. Ik hoop dat Dordtenaren net zo trots zullen worden op RTV Dordrecht als dat ze nu al zijn op de eigen stad.".

Lees ook

nepagentbureaurijnmond

Verdachte die sieraden van 88-jarige steelt, meldt zich niet: politie toont hem nu herkenbaar

De man die ervan wordt verdacht een 88-jarige vrouw uit Dordrecht met een babbeltruc te hebben bestolen, wordt nu herkenbaar getoond. Hij kreeg vorige week na de uitzending van Bureau Rijnmond de kans zichzelf bij de politie te melden, maar heeft dat niet gedaan.

foto tappunt zwi

Met vazen en gieters naar noodwaterpunt: ‘Het kan zomaar nodig zijn’

Wat als een wijk ineens zonder drinkwater zit? Waterbedrijven, hulpdiensten en gemeenten zijn daarop voorbereid, maar dat moet ook in de praktijk geoefend worden. “De kans dat zoiets gebeurt is niet groot, maar altijd aanwezig.”

archieffotopolitie

Twee aanhoudingen na ontvoering vrouw (20) en gewelddadige woningoverval

De politie heeft twee verdachten opgepakt voor een ontvoering en een woningoverval van twee maanden geleden. Een 20-jarige vrouw werd in Papendrecht ontvoerd, waarna haar woning in Rotterdam werd overvallen. Daarbij werden de overige bewoners bedreigd en vastgebonden.

aangifte mishandeling politie

jongerengeweld

Toch aangiftes mishandelingen scholieren: ‘Waarom doet politie hier niets mee?’

Scholieren in Zwijndrecht die elkaar mishandelen, vechten voor geld en filmpjes online verspreiden. Ouders van slachtoffers doen er aangifte van, maar voelen zich in de steek gelaten door politie en scholen. “Je zit twee uur bij de politie en de dader loopt vrij rond”, aldus één van de betrokkenen. En de slachtoffers? Die zitten veelal weken thuis.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: standbeeld van Kees Buddingh

Studio De Witt besteedt deze zaterdag aandacht aan de wens van een groep Dordtenaren een beeld in de stad te plaatsen van de Dordtse dichter en schrijver Kees Buddingh. Buddingh (1918-1985) kreeg onder meer bekendheid met zijn gedicht ‘De blauwbilgorgel’. Presentator Ben Corino spreekt met de aanjagers van het plan voor het Buddingh standbeeld, Ton Delemarre en Jacques Malschaert.

boot corrie (1)

‘De echte hoofdprijs was deze fantastische avond’: Corrie wint derde prijs Gondelvaart

Voor het eerst vaart Corrie van Rijswijk dit jaar alleen mee tijdens de Gondelvaart in Giessen-Oudekerk. Dat haar eerste solo-deelname meteen goed was voor een derde prijs, maakt de prestatie extra bijzonder. “Geweldig, ik kan het niet anders zeggen.”