gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdelijke nieuwe voorzitter bestuur

RTV Dordrecht heeft donderdag een ad interim (a.i.) bestuur gevormd om de lokale mediaorganisatie toekomstbestendig te maken. In maart moet er een nieuw compleet bestuur zijn, dat de aanvraag zal doen voor een nieuwe zendmachtiging voor de jaren 2018-2022.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Journalist Hans Berrevoets treedt in de tussentijd op als voorzitter a.i. en is tevens benoemd tot informateur (voor het nieuwe bestuur). Rene Portielje was voorzitter en gaat in het tijdelijk bestuur door als portefeuillehouder financiële en commerciële zaken.

Directeur/hoofdredacteur Ton van Wijngaarden heeft dit vandaag namens de lokale media-organisatie bekendgemaakt aan de gemeente, alle medewerkers en het Programmabeleid Bepalend Orgaan (PBO).

Het oude bestuur besloot eind vorig jaar om tot uiterlijk 1 maart actief te blijven. Zij vond dat de gemeente niet voldoende financiële armslag gaf om het gepresenteerde toekomstscenario te realiseren en wilde niet betrokken worden bij een nieuwe licentie-aanvraag.

Volgens voorzitter a.i. Hans Berrevoets heeft voortschrijdend inzicht geleid tot een tussenfase tussen het oude bestuur en het nieuwe bestuur. Hij zal zelf niet toetreden tot het nieuwe bestuur, dat zich begin maart zal presenteren.

Hans Berrevoets: "We sluiten in de ad interim periode het verleden af en richten de blik op de toekomst. De lokale omroep waaraan zoveel mensen hun steentje bijdragen verdient dat. Ik hoop dat Dordtenaren net zo trots zullen worden op RTV Dordrecht als dat ze nu al zijn op de eigen stad.".

Lees ook

praatpaal-team-sept2026(2)

Praatpaal gaat weer van start, maar in een nieuwe vorm

Het programma Praatpaal keert volgende week terug op Drechtstad FM, na een wat langere zomerstop. En daar was een reden voor.

N214 provinciale weg

De N214 gaat op de schop: dit gaat er gebeuren

De provincie Zuid-Holland begint vrijdag aan groot en langdurig onderhoud op de N214. Om te grote hinder te beperken en de Alblasserwaard goed bereikbaar te houden, zullen de werkzaamheden in verschillende fases plaatsvinden.

Hawker Typhoon Alblasserdam

Tentoonstelling over neergestort oorlogsvliegtuig geopend

Een tentoonstelling over de crash van een Britse Hawker Typhoon is geopend in Alblasserdam. Het vliegtuig werd op 28 september 1944 door vijandelijk vuur uit de lucht geschoten. Piloot Jean-Noël Vandaele kwam daarbij om het leven. Bij de opening was ook zijn inmiddels 86-jarige dochter aanwezig.

IMG_7827

3D-spel moet kinderen enthousiasmeren voor molenaarsberoep: 'We hebben nieuwe mensen nodig'

Een spel om kinderen te enthousiasmeren voor het beroep van molenaar. Molenstichting SIMAV doet met het educatieve project ‘Waar is de Molenaar’ een gooi naar de Vriendenloterij Molenprijs 2026. Als de stichting de prijs wint, ligt 50.000 euro in het verschiet: een bedrag dat de stichting goed zou helpen bij het in stand houden van de molens in de Alblasserwaard.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

Point Blur_Jul162025_212432 (1)

Man die meester Recep neerstak heeft niet meegewerkt in Pieter Baan Centrum

De man die vastzit voor het neersteken van meester Recep in juli 2025 in Alblasserdam heeft niet meegewerkt aan gedragskundig onderzoek in het Pieter Baan Centrum (PBC). De deskundigen hebben daarom geen conclusies kunnen trekken over eventuele stoornissen.