gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tijdelijke nieuwe voorzitter bestuur

RTV Dordrecht heeft donderdag een ad interim (a.i.) bestuur gevormd om de lokale mediaorganisatie toekomstbestendig te maken. In maart moet er een nieuw compleet bestuur zijn, dat de aanvraag zal doen voor een nieuwe zendmachtiging voor de jaren 2018-2022.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Journalist Hans Berrevoets treedt in de tussentijd op als voorzitter a.i. en is tevens benoemd tot informateur (voor het nieuwe bestuur). Rene Portielje was voorzitter en gaat in het tijdelijk bestuur door als portefeuillehouder financiële en commerciële zaken.

Directeur/hoofdredacteur Ton van Wijngaarden heeft dit vandaag namens de lokale media-organisatie bekendgemaakt aan de gemeente, alle medewerkers en het Programmabeleid Bepalend Orgaan (PBO).

Het oude bestuur besloot eind vorig jaar om tot uiterlijk 1 maart actief te blijven. Zij vond dat de gemeente niet voldoende financiële armslag gaf om het gepresenteerde toekomstscenario te realiseren en wilde niet betrokken worden bij een nieuwe licentie-aanvraag.

Volgens voorzitter a.i. Hans Berrevoets heeft voortschrijdend inzicht geleid tot een tussenfase tussen het oude bestuur en het nieuwe bestuur. Hij zal zelf niet toetreden tot het nieuwe bestuur, dat zich begin maart zal presenteren.

Hans Berrevoets: "We sluiten in de ad interim periode het verleden af en richten de blik op de toekomst. De lokale omroep waaraan zoveel mensen hun steentje bijdragen verdient dat. Ik hoop dat Dordtenaren net zo trots zullen worden op RTV Dordrecht als dat ze nu al zijn op de eigen stad.".

Lees ook

fietspaaltjes1

Gevaarlijke fietspaaltjes onder de loep tijdens landelijke paaltjescheckdag

Overbodige fietspaaltjes die op onoverzichtelijke en vooral onveilige plekken staan. Het is een doorn in het oog van de Fietsersbond Drechtsteden. De paaltjes moeten auto’s weren op plekken waar alleen fietsers moeten komen, maar zijn voor diezelfde fietsers vaak een gevaarlijke hindernis. De landelijke paaltjescheckdag op 19 september moet daar verandering in brengen.

b318f5f3-8b59-422a-bd07-877c8036070b

Let op! Dichte mist, code geel van kracht

Het is mistig deze dinsdagochtend in de streek. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Zuid-Holland, Zeeland, Noord-Brabant en Friesland. Met name het verkeer kan er last van hebben. De mist lost in de tweede helft van de ochtend weer op.

businkautobrandhagi

Twee autobranden in één nacht in de streek

Op twee plekken in de streek zijn in de nacht van woensdag op donderdag auto’s in vlammen opgegaan. Eerst was het raak aan de Sluisweg in Hardinxveld-Giessendam, nog geen uur later aan de Buitendijks in Papendrecht.

IMG_4247

Hek op dijk bij azc keer op keer vernield, cameratoezicht ‘niet proportioneel’

Het hek op de Wieldrechtse Zeedijk, tussen het asielzoekerscentrum en de huizen op de Dordtse dijk, is voor de zoveelste keer vernield. Het gemeentebestuur overweegt een sterker hek, maar cameratoezicht is volgens burgemeester Nanning Mol niet proportioneel. “Daar moet je echt wel wat meer voor kunnen aantonen, dit is geen plek van overlast.”

boodschappenpexels

Winkels in Hendrik-Ido-Ambacht kunnen vanaf komende zondag open

De gemeenteraad van Hendrik-Ido-Ambacht heeft donderdag ingestemd met het voorstel om de opening van winkels op zondag toe te staan van 10.00 tot 18.00 uur. De aangepaste Winkeltijdenverordening gaat meteen in.

IMG-20261004-WA0017 (1)

Geparkeerd busje in brand in Krispijn

In een geparkeerd busje in de Dordtse wijk Krispijn heeft in de nacht van zaterdag op zondag brand gewoed. Dat gebeurde in de Albert Neuhuysstraat.