gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Toen de markt er niet was, liep er niemand in de stad'

1ece4594add664e6d298c5b4b6c9179d

Kibbeling, bloemen en ondergoed: de markt op het Statenplein en de Sarisgang is niet meer weg te denken. Maar tijdens het begin van de coronacrisis in maart 2020 waren de marktkramen op vrijdag en zaterdag in het centrum opeens niet meer zo vanzelfsprekend. In het programma Op Pad Met Ad blikt presentator Ad van den Herik met John Stoel terug op deze roerige periode.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Stoel is een bekend gezicht op de weekmarkt; hij staat al bijna 55 jaar achter de frituurpan. Samen met zijn vrouw Arda verkocht hij patat. Inmiddels wordt de kraam draaiende gehouden door zijn dochter Nancy. Maar Stoel helpt waar hij kan. En daarnaast is hij voorzitter van de Vereniging van de Ambulante Handel: hij behartigt de belangen van de marktkooplui. Elke week maakt hij een rondje over de markt om met de handelaren een praatje te maken. Hij en zijn collega's zijn blij dat er weer wat leven in de brouwerij zit.
Lockdown
De dag dat ook Stoel te horen kreeg Nederland op slot ging, staat hem nog helder voor de geest. “We kregen een appje”, vertelt hij aan Van den Herik. “Maar ik zei, we gaan toch gewoon opbouwen.” In allerijl werden er maatregelen bedacht om het publiek in goede banen te leiden: meer afstand tussen de kramen en opstellen in rijen. Stoel overlegde in die tijd vaak met
de gemeente en de GGD. Volgens hem heeft de markt een duidelijke functie. Niet alleen als verkoopplaats van goederen. “Toen de markt er niet was, liep er niemand in de stad”, legt hij uit. “Mensen komen ook gewoon naar de markt voor een praatje. Juist in deze tijd, van alle
onpersoonlijkheden met internet enzo. Dat is toch je kracht: je persoonlijke benadering, je gezelligheid.”

1f0c4432a3dd2408e529e5b0ef546474
Positief toekomstbeeld
En het is zelfs drukker geworden, na de crisis. “Meer mensen werken thuis en op vrijdag komen ze tussendoor dan even boodschappen halen op de markt”, vertelt Stoel. Maar ook al is de Dordtse markt populair, aandacht voor een aantrekkelijk aanbod van producten is en blijft belangrijk. Daar let Stoel dan ook op. “Nieuwe branches die nog niet op de markt staan, hebben
voorrang op branches die er al wel staan. Om zoveel mogelijk diversiteit te verkrijgen op die markt. Iedereen die iets nieuws brengt, daar zorgen we eigenlijk voor dat er plaats is. Dordrecht is bijna de enige markt van Nederland die altijd helemaal vol staat”, besluit hij trots.

Voorlopig is Stoel nog wel op de markt te vinden. Aan stoppen wil hij niet denken. “Ik ga door zolang het lichamelijk kan.” De aflevering van Op Pad Met Ad en John Stoel is vrijdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald.
c9687e8e4dbef8a1d7003a55ac3fb7a8

Lees ook

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

politie 02

Man steekt slachtoffer met schroevendraaier

De politie heeft een 23-jarige man uit Ridderkerk aangehouden na een steekincident in dat dorp. Dat gebeurde met een schroevendraaien even voor 22.00 uur in de Coosje Ayalstraat. Het slachtoffer zou een 15-jarige jongen zijn, die ter plaatse behandeld kon worden door ambulancepersoneel en niet naar het ziekenhuis hoefde.

businkscootmobieltewater

Man belandt met scootmobiel in water

Een man is dinsdagochtend met zijn scootmobiel in het water beland in Nieuw-Lekkerland. Dat gebeurde rond 11.15 uur aan de Albrechtstraat.

actie vrijeval1

Bungee en vrije val: Spannende nieuwe route in Dordts klimbos

Het klimbos in Dordrecht heeft een nieuwe route toegevoegd aan het park. De grijze route is het spannendste parkoers tot nu toe, met als hoogtepunten een stuiterende bungee en een vrije val naar beneden.

boodschappenpexels

Winkels in meer gemeenten open op zondag: 'Keuzevrijheid voor ondernemers en inwoners'

Steeds meer gemeenten in onze streek willen ondernemers de mogelijkheid geven hun winkels ook op zondag te openen. Waar momenteel winkels alleen in Dordrecht, Zwijndrecht en Papendrecht open zijn op deze dag, hebben ook Sliedrecht, Hendrik-Ido-Ambacht en Ridderkerk nu dergelijke plannen in hun coalitieakkoord staan.

PSX_20260627_020503

Man spuit pepperspray om zich heen, zeven mensen naar ziekenhuis

Zeven mannen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag naar het ziekenhuis gebracht. Dat was nodig nadat iemand tijdens een ruzie in de Dordtse wijk Krispijn met pepperspray om zich heen spoot.