gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

'Toen de markt er niet was, liep er niemand in de stad'

1ece4594add664e6d298c5b4b6c9179d.jpg

Kibbeling, bloemen en ondergoed: de markt op het Statenplein en de Sarisgang is niet meer weg te denken. Maar tijdens het begin van de coronacrisis in maart 2020 waren de marktkramen op vrijdag en zaterdag in het centrum opeens niet meer zo vanzelfsprekend. In het programma Op Pad Met Ad blikt presentator Ad van den Herik met John Stoel terug op deze roerige periode.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Stoel is een bekend gezicht op de weekmarkt; hij staat al bijna 55 jaar achter de frituurpan. Samen met zijn vrouw Arda verkocht hij patat. Inmiddels wordt de kraam draaiende gehouden door zijn dochter Nancy. Maar Stoel helpt waar hij kan. En daarnaast is hij voorzitter van de Vereniging van de Ambulante Handel: hij behartigt de belangen van de marktkooplui. Elke week maakt hij een rondje over de markt om met de handelaren een praatje te maken. Hij en zijn collega's zijn blij dat er weer wat leven in de brouwerij zit.
Lockdown
De dag dat ook Stoel te horen kreeg Nederland op slot ging, staat hem nog helder voor de geest. “We kregen een appje”, vertelt hij aan Van den Herik. “Maar ik zei, we gaan toch gewoon opbouwen.” In allerijl werden er maatregelen bedacht om het publiek in goede banen te leiden: meer afstand tussen de kramen en opstellen in rijen. Stoel overlegde in die tijd vaak met
de gemeente en de GGD. Volgens hem heeft de markt een duidelijke functie. Niet alleen als verkoopplaats van goederen. “Toen de markt er niet was, liep er niemand in de stad”, legt hij uit. “Mensen komen ook gewoon naar de markt voor een praatje. Juist in deze tijd, van alle
onpersoonlijkheden met internet enzo. Dat is toch je kracht: je persoonlijke benadering, je gezelligheid.”

1f0c4432a3dd2408e529e5b0ef546474.jpg
Positief toekomstbeeld
En het is zelfs drukker geworden, na de crisis. “Meer mensen werken thuis en op vrijdag komen ze tussendoor dan even boodschappen halen op de markt”, vertelt Stoel. Maar ook al is de Dordtse markt populair, aandacht voor een aantrekkelijk aanbod van producten is en blijft belangrijk. Daar let Stoel dan ook op. “Nieuwe branches die nog niet op de markt staan, hebben
voorrang op branches die er al wel staan. Om zoveel mogelijk diversiteit te verkrijgen op die markt. Iedereen die iets nieuws brengt, daar zorgen we eigenlijk voor dat er plaats is. Dordrecht is bijna de enige markt van Nederland die altijd helemaal vol staat”, besluit hij trots.

Voorlopig is Stoel nog wel op de markt te vinden. Aan stoppen wil hij niet denken. “Ik ga door zolang het lichamelijk kan.” De aflevering van Op Pad Met Ad en John Stoel is vrijdag vanaf 18.00 uur te zien op TV Dordrecht en wordt ieder uur herhaald.
c9687e8e4dbef8a1d7003a55ac3fb7a8.jpg

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.