gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toename waterlekkages door vorst

In de Willemshoeve aan de Venuslaan staat sinds maandagavond een laag water. De waterleiding is gesprongen. Het waterbedrijf moet de leiding afsluiten, maar ondernam niet direct actie. Het pand staat leeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn vanmiddag weer langs geweest, maar we kunnen niets doen", zegt de brandweer. Het water moet van buitenaf worden afgesloten en daar is het waterbedrijf voor nodig. De brandweer is wel binnen poolshoogte gaan nemen. Het pand staat leeg en er zit asbest in. De kleding van de brandweer beschermt tegen asbest, maar ze willen niet vaker naar binnen dan nodig is.

Zo vlak na de vorstperiode zien ze bij de brandweer een enorme toename van het aantal waterlekkages. IJs laat de leiding scheuren. Nu het smelt, loopt het water weg. "Mensen moeten voordat het gaat vriezen de leidingen aan de buitenzijde en in koude ruimtes afsluiten", zegt de brandweer, "bij negen van de tien lekkages gaat het om leidingen in de kruipruimte of onder de trap."

Ook transportleidingen tussen de waterleiding in de straat en de woning springen soms. Het waterbedrijf moet die buizen goed isoleren. Vaak gaat die isolatie kapot door menselijk handelen in de kruipruimte.

Lees ook

kelvinring44

Op deze plek gaat Alblasserdam Oekraïners opvangen

De gemeente Alblasserdam gaat 105 vluchtelingen uit Oekraïne opvangen in een pand aan de Kelvinring. De locatie dient ter vervanging van de opvanglocatie in de Jozuakerk, waar sinds mei 2022 enkele jaren mensen werden opgevangen.

Farante-College

Deze Zwijndrechtse school krijgt nieuwe naam

Vmbo-school Loket Zwijndrechtse Waard gaat verder onder een nieuwe naam. De school wordt omgedoopt tot Farante College. “Dit past bij de ontwikkeling die de school de afgelopen jaren heeft doorgemaakt én bij de ambitie voor de toekomst”, aldus Onderwijsgroep OZHW.

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

fotopersburobusinkinvallen

Ook Zwijndrechts pand gesloten na drugsvondst bij inval

De burgemeester van Zwijndrecht heeft het bedrijfspand waar vorige maand een synthetisch drugslab werd gevonden na een inval, gesloten. Eerder besloot de burgemeester van Dordrecht hetzelfde te doen met een pand in zijn gemeente.

Onthulling voorlopig ontwerp

Een nieuwe zwem- en sportlocatie voor deze gemeente: zo ziet dat eruit

De eerste contouren van een nieuw zwembad, sport- en turnhal op de locatie van het huidige zwembad in Ridderkerk zijn gepresenteerd. Op de plek waar nu nog De Fakkel huist, komt straks een gloednieuw recreatiecentrum. “Een heel mooie mijlpaal voor Ridderkerk.”

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).