gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toename waterlekkages door vorst

In de Willemshoeve aan de Venuslaan staat sinds maandagavond een laag water. De waterleiding is gesprongen. Het waterbedrijf moet de leiding afsluiten, maar ondernam niet direct actie. Het pand staat leeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn vanmiddag weer langs geweest, maar we kunnen niets doen", zegt de brandweer. Het water moet van buitenaf worden afgesloten en daar is het waterbedrijf voor nodig. De brandweer is wel binnen poolshoogte gaan nemen. Het pand staat leeg en er zit asbest in. De kleding van de brandweer beschermt tegen asbest, maar ze willen niet vaker naar binnen dan nodig is.

Zo vlak na de vorstperiode zien ze bij de brandweer een enorme toename van het aantal waterlekkages. IJs laat de leiding scheuren. Nu het smelt, loopt het water weg. "Mensen moeten voordat het gaat vriezen de leidingen aan de buitenzijde en in koude ruimtes afsluiten", zegt de brandweer, "bij negen van de tien lekkages gaat het om leidingen in de kruipruimte of onder de trap."

Ook transportleidingen tussen de waterleiding in de straat en de woning springen soms. Het waterbedrijf moet die buizen goed isoleren. Vaak gaat die isolatie kapot door menselijk handelen in de kruipruimte.

Lees ook

politie 02

Twee jongeren vast voor oplichting oudere vrouw

De politie heeft vorige week twee jongeren uit de streek opgepakt na een melding over oplichting in Geldermalsen. Het gaat om een minderjarige jongen uit Hendrik-Ido-Ambacht en een 19-jarige Papendrechter.

treinen Station Dordrecht

Spoorproblemen tussen Dordrecht en Rotterdam: minder treinen

Vanwege een seinstoring reden er woensdagochtend minder treinen tussen Dordrecht en Rotterdam. De eerste treinen vielen uit rond 08.00 uur.

foto artikel havenkerk

Havenkerk wordt gekocht door gemeente Ablasserdam

De gemeente Alblasserdam koopt de Havenkerk in het dorp. In een raadsvoorstel aan de gemeenteraad heeft het gemeentebestuur voorgesteld om daarvoor 2,2 miljoen uit te trekken. De raad is daar dinsdagavond mee akkoord gegaan.

zwemster wantijbad bezoeker

Trouwe badgasten blij met heropend Wantijbad: ‘Ik kon niet wachten!’

Vaste gebruikers van het Wantijbad zijn maar wat blij dat hun geliefde zwemstek weer open is. Hoewel bij de lang uitgestelde seizoensopening woensdagochtend aan de poort van het buitenbad geen stoet aan mensen staat te dringen, is de feestvreugde er niet minder om. “Ik heb het erg gemist.”

onderwijsmuseum

Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun uit Tweede Kamer: 'We voelen ons gezien'

Het Nationaal Onderwijsmuseum krijgt opnieuw steun vanuit de Tweede Kamer, maar onzekerheid over de structurele subsidie vanaf 2027 blijft bestaan. Het museum vreest dat de maatschappelijke waarde van het museum onvoldoende wordt meegewogen.

knik in kabel spoor ProRail

Knik in kabel leidt tot chaos op spoor, maar wat is de precieze oorzaak?

Ruim een week reed er geen enkele trein vanaf Rotterdam naar het zuiden. Eén van de belangrijkste spoorverbindingen van Nederland kwam stil te liggen door een brand in een kabelgoot langs het spoor. De oorzaak? Een knik in een kabel, mogelijk als gevolg van uitzetting door de hitte.