gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toename waterlekkages door vorst

In de Willemshoeve aan de Venuslaan staat sinds maandagavond een laag water. De waterleiding is gesprongen. Het waterbedrijf moet de leiding afsluiten, maar ondernam niet direct actie. Het pand staat leeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn vanmiddag weer langs geweest, maar we kunnen niets doen", zegt de brandweer. Het water moet van buitenaf worden afgesloten en daar is het waterbedrijf voor nodig. De brandweer is wel binnen poolshoogte gaan nemen. Het pand staat leeg en er zit asbest in. De kleding van de brandweer beschermt tegen asbest, maar ze willen niet vaker naar binnen dan nodig is.

Zo vlak na de vorstperiode zien ze bij de brandweer een enorme toename van het aantal waterlekkages. IJs laat de leiding scheuren. Nu het smelt, loopt het water weg. "Mensen moeten voordat het gaat vriezen de leidingen aan de buitenzijde en in koude ruimtes afsluiten", zegt de brandweer, "bij negen van de tien lekkages gaat het om leidingen in de kruipruimte of onder de trap."

Ook transportleidingen tussen de waterleiding in de straat en de woning springen soms. Het waterbedrijf moet die buizen goed isoleren. Vaak gaat die isolatie kapot door menselijk handelen in de kruipruimte.

Lees ook

treinstationdordrecht2

Let op: nog de hele dag minder treinen tussen Dordrecht en Breda

Reizigers tussen Dordrecht en Breda moeten maandag de hele dag rekening houden met vertraging. Door een kapot spoor rijden er minder treinen op dit traject.

Nieuw project (1)

Eén verdachte verkrachtingszaak langer vast, ander geschorst

Eén van de twee verdachten uit Sliedrecht die afgelopen woensdag werd aangehouden in een zaak rond een groepsverkrachting in het dorp, blijft langer vastzitten. De andere verdachte (19) is geschorst, meldt het Openbaar Ministerie (OM).

vuurwerkinleverpunt 2026

Ruim 120 kilo aan vuurwerk ingeleverd tijdens speciale actie

De vuurwerkinleveractie in Dordrecht heeft afgelopen zaterdag meer dan 120 kilo aan vuurwerk opgebracht. Vanwege het vuurwerkverbod is afsteken tijdens de komende jaarwisseling niet meer toegestaan. Streekgenoten konden daarom gratis en anoniem hun vuurwerk inleveren.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

MISHANDELING social media pexels

Scholieren mishandeld, vernederd en gefilmd op afroep: ‘Om elkaar terug te pakken’

Leerlingen van verschillende middelbare scholen in Zwijndrecht gaan tegen betaling met elkaar op de vuist en verspreiden filmpjes daarvan op internet. Ook worden verschillende tieners in filmpjes mishandeld en vernederd. Dat blijkt uit gesprekken die deze streekomroep heeft gehad met verschillende jongeren. Aanleiding zijn signalen die de politie zegt binnen te krijgen over deze praktijken. "Dit is het topje van de ijsberg", zegt een deskundige.

priveviarijnmond

Voorzitter stichting steekt tienduizenden euro’s in eigen zak: boeren en dove mensen de dupe

De oud-voorzitter van de stichting Stedenband Dordrecht-Bamenda heeft meer dan 40.000 euro van de bankrekening gebruikt voor zichzelf en haar familie. Zij moet van de rechter het geld terugbetalen. De stichting is ernstig gedupeerd. Projecten om boeren en dove mensen te helpen liggen al geruime tijd stil.