Dordrecht, Netherlands

Toename waterlekkages door vorst

In de Willemshoeve aan de Venuslaan staat sinds maandagavond een laag water. De waterleiding is gesprongen. Het waterbedrijf moet de leiding afsluiten, maar ondernam niet direct actie. Het pand staat leeg.
Peter Tromp | 6 maart 2018 14:57 | Aangepast op 6 maart 2018 14:57
"We zijn vanmiddag weer langs geweest, maar we kunnen niets doen", zegt de brandweer. Het water moet van buitenaf worden afgesloten en daar is het waterbedrijf voor nodig. De brandweer is wel binnen poolshoogte gaan nemen. Het pand staat leeg en er zit asbest in. De kleding van de brandweer beschermt tegen asbest, maar ze willen niet vaker naar binnen dan nodig is.

Zo vlak na de vorstperiode zien ze bij de brandweer een enorme toename van het aantal waterlekkages. IJs laat de leiding scheuren. Nu het smelt, loopt het water weg. "Mensen moeten voordat het gaat vriezen de leidingen aan de buitenzijde en in koude ruimtes afsluiten", zegt de brandweer, "bij negen van de tien lekkages gaat het om leidingen in de kruipruimte of onder de trap."

Ook transportleidingen tussen de waterleiding in de straat en de woning springen soms. Het waterbedrijf moet die buizen goed isoleren. Vaak gaat die isolatie kapot door menselijk handelen in de kruipruimte.

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Dordts carnaval groot succes, volgend jaar feest op het Statenplein?

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 17 feb 2026 15:00

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Herdenking Dordtse schrijver onderwerp van gesprek in Studio De Witt

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Hendrik Jan Groeneweg. ...

16 miljoen naar bereikbaarheid: fietsen en OV moet aantrekkelijker worden

De provincie heeft samen met de landelijke overheid besloten om 16 miljoen euro te investeren in de ...

Twee vrouwen aangerand in Dordrecht, politie zoekt dader

Tijdens het hardlopen zijn donderdagmiddag twee vrouwen in Dordrecht op hun billen geslagen. De inci...

Overvaller op chocoladewinkel heeft meer op zijn kerfstok: eis 3 jaar cel

Het Openbaar Ministerie (OM) eist drie jaar cel tegen Mimoun M. (38). De man pleegde vorig jaar een ...