gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Toename waterlekkages door vorst

In de Willemshoeve aan de Venuslaan staat sinds maandagavond een laag water. De waterleiding is gesprongen. Het waterbedrijf moet de leiding afsluiten, maar ondernam niet direct actie. Het pand staat leeg.

Peter Tromp |  | Aangepast op
"We zijn vanmiddag weer langs geweest, maar we kunnen niets doen", zegt de brandweer. Het water moet van buitenaf worden afgesloten en daar is het waterbedrijf voor nodig. De brandweer is wel binnen poolshoogte gaan nemen. Het pand staat leeg en er zit asbest in. De kleding van de brandweer beschermt tegen asbest, maar ze willen niet vaker naar binnen dan nodig is.

Zo vlak na de vorstperiode zien ze bij de brandweer een enorme toename van het aantal waterlekkages. IJs laat de leiding scheuren. Nu het smelt, loopt het water weg. "Mensen moeten voordat het gaat vriezen de leidingen aan de buitenzijde en in koude ruimtes afsluiten", zegt de brandweer, "bij negen van de tien lekkages gaat het om leidingen in de kruipruimte of onder de trap."

Ook transportleidingen tussen de waterleiding in de straat en de woning springen soms. Het waterbedrijf moet die buizen goed isoleren. Vaak gaat die isolatie kapot door menselijk handelen in de kruipruimte.

Lees ook

Pitbulls bijten man artikel foto

Dordtenaar gewond geraakt na aanval van bijtende honden

Op de Aardappelmarkt in Dordrecht is zondag een 64-jarige Dordtenaar aangevallen door twee pitbulls. Het slachtoffer liep hierbij zwaar lichamelijk letsel aan zijn onderarm op.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Theo Oostenrijk

Hij was een vast en vertrouwd gezicht in de Dordtse gemeenteraad: het voormalig CDA-raadslid Theo Oostenrijk. In de radio-uitzending van Studio De Witt op Drechtstad FM gaat presentator Ben Corino zaterdagochtend met hem in gesprek.

foto fietsenzaak scooterzaak

Gouden tijd voor fiets- en scooterhandel door lange brugsluiting: ‘Tienduizend euro extra’

Topdrukte in fietsen- en scooterwinkels door de afsluiting van de Papendrechtsebrug. Veel mensen ruilen de auto in voor een tweewieler om files te vermijden, merken ondernemers in de buurt van de brug.

dji_fly_20250712_172056_366_1752333695458_photo_optimized

Steiger rond toren Grote Kerk vanwege grootschalige restauratie

De gemeente Dordrecht begint volgende week aan het inrichten van de bouwplaats rondom de Grote Kerk. Ook wordt vanaf dan een steiger opgebouwd rondom de toren van kerk: een klus die ruim twee maanden gaat duren.

foto pandsluiting daf vrachtwagendealer

Vrachtwagendealer per direct dicht vanwege ‘acuut veiligheidsbelang’

Een vrachtwagendealer op een Dordts industrieterrein is op advies van de politie met spoed gesloten. Volgens de gemeente is “een acuut veiligheidsbelang” daar de reden van.

aiboeken

AI-bedrijven kopen boekwinkel van Nancy leeg: 'Deze boeken gaan door de shredder'

Tweedehandsboekhandelaar Nancy Schot uit Hendrik-Ido-Ambacht verkocht jarenlang vooral aan liefhebbers uit de buurt. Tegenwoordig stuurt ze duizenden bestellingen naar de Verenigde Staten. Haar oude boeken worden namelijk gebruikt om AI-modellen te trainen: “Het is goede handel, maar de boeken gaan op deze manier wel verloren.”