gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Tolken-app voor ambulancedienst

f7e128131b88c9f1d1375b0cabc14158

Ambulancemedewerkers en centralisten op de meldkamer van Zuid-Holland Zuid kunnen vanaf dinsdag gebruik maken van een tolken-app. Die is speciaal ontwikkeld om makkelijker te kunnen communiceren met patiënten die de Nederlandse taal niet machtig zijn.

Robert van Loon |  | Aangepast op
De app moet zorgen voor betere en snellere communicatie. Dat kan van levensbelang zijn. "We krijgen regelmatig te maken met niet-Nederlands sprekende patiënten. Dat is soms moeilijk communiceren", zegt projectleider Leo Roos.

"Als mensen geen Nederlands spreken, kan het moeilijk zijn om de plaats en de aard van de noodsituatie te achterhalen. De taalproblemen kunnen de zorg vertragen of hinderen."

De nieuwe app 'spreekt' acht vreemde talen, zoals Pools, Afghaans en Arabisch. "Antwoorden op eenvoudige vragen als ‘Wat is er gebeurd’ en ‘Waar heeft u pijn’ zijn van groot belang om goed hulp te kunnen bieden", aldus Roos. De app stelt vragen in de taal van de patiënt.


Voor talen die niet op de app zitten, kan de de ambulancemedewerker via dezelfde app direct contact leggen met een tolk van het Tolk- en Vertaalcentrum Nederland (TVcN). Zeven ambulancediensten hebben de app laten ontwikkelen en gebruiken hem nu.

Lees ook

Nieuwe situatie A16 N3 aansluiting (1)

Dubbele afslag naar A16 is nog even wennen: niet alleen maar links opstellen

Wie vanaf de N3 de snelweg richting Rotterdam op wil rijden, kan dat nu via twee rijstroken doen. Rijkswaterstaat heeft om de doorstroming te verbeteren het kruispunt ter hoogte van de Laan van Europa in Dordrecht aangepast. De nieuwe situatie is voor veel automobilisten wel nog even wennen.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

overval schoonheidssalon (foto: streekomroep)

Dordtenaar (47) vast voor overval op schoonheidssalon

De politie heeft een 47-jarige Dordtenaar opgepakt voor de overval op een schoonheidssalon in Dordrecht. De zaak aan de Reeweg Oost werd woensdag aan het begin van de middag overvallen.

foto groepsverkrachting SLI

Snikkend ontkent verdachte (23) rol in groepsverkrachting: 'Zo ben ik niet opgevoed'

"Ik hoor niet in de gevangenis tussen criminelen, ik hoor in de samenleving", snikt F.B. (23). Hij is één van de zes verdachten van een gruwelijke verkrachtingszaak in Sliedrecht, maar zelf ontkent hij. "Ik zit elke avond in mijn cel te huilen."

yv20261024A1C09652

Onmachtig FC Dordrecht onderuit tegen VVV-Venlo: 2-4

FC Dordrecht heeft de winnende start van de tweede periode een dramatisch vervolg gegeven. In eigen huis was de ploeg kansloos tegen VVV-Venlo, de nieuwe nummer twee van de Keuken Kampioen Divisie: 2-4.

foto ton

Zondag op TV Dordrecht: Herdenkingsconcert Johan de Witt

Een van de hoogtepunten van het Johan de Witt-herdenkingsjaar was de uitvoering van het ‘Requiem in memoriam’ door Merwe's Oratorium Vereniging. Een registratie van dit concert van september 2025 in de Augustijnenkerk is deze zondag nog een keer te zien op TV Dordrecht.