gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ton voor Sara

De eerste 100.000 euro zijn binnen bij de stichting Voor Sara en het onderzoek naar MDC1A en soortgelijke spierziekten kan beginnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor Sara is vorig jaar december begonnen met de inzameling toen de diagnose over de ziekte van het Dordtse meisje van 2 jaar werd gesteld. Om het onderzoek te kunnen afronden is er in totaal zo’n vijf ton nodig. De stichting gaat dus na dit eerste succes ook gewoon door met de activiteiten.

MDC1A is een genetisch defect waardoor spieren zich niet ontwikkelen en de levensverwachting kort is. Het bleek dat er onderzoek naar de ziekte op de plank lag bij gebrek aan geld. Het onderzoek van Expertisecentrum Nemo en de Universiteit Maastricht richt zich op het repareren van het defecte gen en het terugplaatsen van de gezonde spiercellen in het lichaam.

Lees ook

ouwejonges

'Ouwe Jonges' zijn weer terug

Aan de stamtafel van RTV Dordrecht wordt zondagmiddag in sneltreinvaart het nieuws van de afgelopen zomer besproken. Ron van de Rhee, Ad van den Herik en Thijs Blom waren er een paar maandjes tussenuit, maar pakken hun maandelijkse terugblik weer op met serieuze beschouwingen en een knipoog.

halloween

Halloween in de streek: van spooktochten tot discozwemmen

Skeletten, vampiers en heel veel bloederige elementen: Halloween staat voor de deur. Straten worden griezelig versierd en kinderen gaan verkleed langs de deuren met als doel zo veel mogelijk snoep te verzamelen. Maar er is dit weekend nog veel meer te doen. Hieronder vind je een selectie van de Halloween-activiteiten die zaterdag plaatsvinden in onze streek.

Web TV 75 jaar

Voor een kwartje kijken naar Dappere Dodo: 75 jaar televisie in Nederland

Op 2 oktober 1951 ging de Nederlandse televisie officieel van start. Een televisie stond lang niet in iedere huiskamer. Wie wilde kijken, moest soms naar de buren of het café in de buurt.

moestuin Door Eendracht Sterk Papendrecht

Moestuinvereniging vreest voortbestaan als woonwagens komen: 'Onaangenaam verrast'

De toekomst van de volkstuinen bij de Noordhoekse Wiel in Papendrecht is onzeker. De gemeente ziet het terrein namelijk als optie voor mogelijke woonwagenbewoning. Volkstuinvereniging Door Eendracht Sterk (DES) is een petitie begonnen om dat te voorkomen.

militairen

Militaire avondoefening: ‘Bij schoten, geen zorgen!’

Verschillende onderdelen van defensie oefenen dinsdagavond in Dordrecht. Dat doen ze op het terrein van het Spinel Veiligheidscentrum, waar normaal hulpdiensten brandoefeningen houden.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.