gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ton voor Sara

De eerste 100.000 euro zijn binnen bij de stichting Voor Sara en het onderzoek naar MDC1A en soortgelijke spierziekten kan beginnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor Sara is vorig jaar december begonnen met de inzameling toen de diagnose over de ziekte van het Dordtse meisje van 2 jaar werd gesteld. Om het onderzoek te kunnen afronden is er in totaal zo’n vijf ton nodig. De stichting gaat dus na dit eerste succes ook gewoon door met de activiteiten.

MDC1A is een genetisch defect waardoor spieren zich niet ontwikkelen en de levensverwachting kort is. Het bleek dat er onderzoek naar de ziekte op de plank lag bij gebrek aan geld. Het onderzoek van Expertisecentrum Nemo en de Universiteit Maastricht richt zich op het repareren van het defecte gen en het terugplaatsen van de gezonde spiercellen in het lichaam.

Lees ook

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

persoon te water overleden Dubbeldam

Overleden persoon in vijver blijkt 83-jarige vrouw, buurt geschrokken

In een vijver aan het Vijverplantsoen in de Dordtse wijk Dubbeldam is vrijdagochtend een overleden persoon gevonden. Het gaat volgens de politie om een 83-jarige vrouw. Hulpdiensten kregen rond 08.30 uur de melding van een persoon te water, nadat een buurtbewoner iets in het water zag liggen.

foto artikel kermis

Van tickets verkopen tot attracties bedienen, zo ziet een dag van kermisexploitant Bjorn eruit

Mensen een vrolijke dag bezorgen. Dat is hetgeen wat Bjorn het liefst met zijn werk doet. Als kermisexploitant komt hij, met zijn attractie ‘de rups’, op allerlei verschillende plekken in Nederland. Megan leert snel dat niet alle taken even makkelijk zijn, maar gelukkig neemt Bjorn haar helemaal mee.

gebroedersdewitt

Tientallen mensen herdenken moord op gebroeders De Witt: 'Hun nalatenschap ook nu nog van betekenis'

Tientallen belangstellenden hebben donderdagavond de herdenking van de moord op de gebroeders De Witt bijgewoond op de Visbrug in Dordrecht. Het was de tiende keer dat stil werd gestaan bij deze gebeurtenis, die al in 1672 plaatsvond.

nk20260911NKS03692

FC Dordrecht verspeelt voorsprong en gaat voor vierde keer op rij onderuit

FC Dordrecht heeft op bezoek bij FC Eindhoven voor de vierde keer op rij een wedstrijd verloren. In de lichtstad kwamen de Schapekoppen nog wel op voorsprong, maar moest het in de tweede helft, mede door een rode kaart van Bjorn Hardley, het onderspit delven: 2-1.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”