gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Ton voor Sara

De eerste 100.000 euro zijn binnen bij de stichting Voor Sara en het onderzoek naar MDC1A en soortgelijke spierziekten kan beginnen.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Voor Sara is vorig jaar december begonnen met de inzameling toen de diagnose over de ziekte van het Dordtse meisje van 2 jaar werd gesteld. Om het onderzoek te kunnen afronden is er in totaal zo’n vijf ton nodig. De stichting gaat dus na dit eerste succes ook gewoon door met de activiteiten.

MDC1A is een genetisch defect waardoor spieren zich niet ontwikkelen en de levensverwachting kort is. Het bleek dat er onderzoek naar de ziekte op de plank lag bij gebrek aan geld. Het onderzoek van Expertisecentrum Nemo en de Universiteit Maastricht richt zich op het repareren van het defecte gen en het terugplaatsen van de gezonde spiercellen in het lichaam.

Lees ook

Explosie Doctor Boutensstraat ZWI (Busink)

Explosie op balkon van woning, kinderen nagekeken door ambulancepersoneel

Bij een explosie op het balkon van een portiekwoning aan de Dr. Boutensstraat in Zwijndrecht zijn zondagavond twee ruiten gesneuveld. Ook ontstond er een kleine brand, die door de brandweer is geblust.

OPMA Kees Thies

Columnist Kees Thies heeft geen spijt van besluit om te stoppen: ‘Gewicht van mijn schouders’

Kees Thies heeft geen spijt van zijn besluit om te stoppen als columnist, zo vertelt hij aan Ad van den Herik in Op Pad Met Ad. Op 5 december zal de columnist van AD De Dordtenaar voor het laatst zijn journalistieke mening delen via de krant. “Ik stop voordat mensen de kans krijgen om te zeggen dat ik al veel eerder had moeten stoppen.”

nk20261102NKS01516

FC Dordrecht komt na dramatische start net tekort tegen tien man van Jong Utrecht

FC Dordrecht heeft de belangrijke wedstrijd onderin de Keuken Kampioen Divisie tegen Jong FC Utrecht met 3-2 verloren. De Schapekoppen keken op Sportcomplex Zoudenbalch al binnen twintig minuten tegen een 3-0 achterstand aan. Dankzij twee doelpunten van Robin van Asten en een rode kaart voor de thuisploeg werd het nog spannend, maar de gelijkmaker bleef uit.

IMG_7929

Man (26) opgepakt voor ontvoering en gewelddadige woningoverval

De politie heeft maandag een derde verdachte aangehouden voor een ontvoering en een gewelddadige woningoverval afgelopen zomer in Rotterdam. Het gaat om een 26-jarige man uit Papendrecht.

foto groepsverkrachting SLI

Ook Dordtenaar (21) langer vast in ernstige zedenzaak Sliedrecht

Dordtenaar R.H. (21), medeverdachte van de ernstige groepsverkrachting in Sliedrecht, blijft voorlopig vastzitten. Dat heeft de rechtbank maandag bepaald.

Ongeluk N3 Laan van Europa geblurd

Twee auto’s botsen op N3, kinderen gecontroleerd door ambulancepersoneel

Op de kruising tussen de N3 en de Laan van Europa zijn woensdagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. In beide auto’s waren kinderen aanwezig. De inzittenden van de voertuigen zijn gecontroleerd door ambulancepersoneel, niemand hoefde naar het ziekenhuis.